امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حاضر نشدن وام مسکن تا تاریخ محضر
Sad 
با سلام خدمت دوستان عزیز

یه سوالی که داشتم در مورد مساله وضعیت قانونی قرارداد خرید مسکن در صورت حاضر نشدن وام تا تاریخ محضر هستش. قضیه اینطوره که ما در قولنامه تاریخ 18 اسفند رو به عنوان تاریخ محضر معین کردیم و مبلغ بیست میلیون از صد میلیون ارزش ملک هم نگه داشته شد برای تاریخ محضر و مابقی مبلغ پرداخت شد و ملک به من تحویل داده شد و اجاره مستاجر هم در اومد. حالا سوال من این هست که در صورتی که وام مسکن من تا تاریخ 18 اسفند آماده نشود و فروشنده گواهی عدم حضور بگیرد وضعیت قرارداد چگونه خواهد بود. لازمه بگم که به عنوان تاخیر در اجرای هر کدوم از تعهدات بندی رو ذکر کردیم که ده هزار تومان روزانه جریمه باشه و البته برای فسخ از طرف فروشنده هم پانزده تومن جریمه در نظر گرفته شده .
اگه میشه من رو راهنمایی کنید که بدونم در صورت حاضر نشدن وام چه تبعات قانونی ممکنه که پیش بیاد و در صورتیکه فروشنده نخواهد زمان بدهد چه اتفاقی می افتد.
پاسخ
(۹ اسفند ، ۱۳۹۱, ساعت --> ۱۶ : ۱۴)hamed83 نوشته است: با سلام خدمت دوستان عزیز

یه سوالی که داشتم در مورد مساله وضعیت قانونی قرارداد خرید مسکن در صورت حاضر نشدن وام تا تاریخ محضر هستش. قضیه اینطوره که ما در قولنامه تاریخ 18 اسفند رو به عنوان تاریخ محضر معین کردیم و مبلغ بیست میلیون از صد میلیون ارزش ملک هم نگه داشته شد برای تاریخ محضر و مابقی مبلغ پرداخت شد و ملک به من تحویل داده شد و اجاره مستاجر هم در اومد. حالا سوال من این هست که در صورتی که وام مسکن من تا تاریخ 18 اسفند آماده نشود و فروشنده گواهی عدم حضور بگیرد وضعیت قرارداد چگونه خواهد بود. لازمه بگم که به عنوان تاخیر در اجرای هر کدوم از تعهدات بندی رو ذکر کردیم که ده هزار تومان روزانه جریمه باشه و البته برای فسخ از طرف فروشنده هم پانزده تومن جریمه در نظر گرفته شده .
اگه میشه من رو راهنمایی کنید که بدونم در صورت حاضر نشدن وام چه تبعات قانونی ممکنه که پیش بیاد و در صورتیکه فروشنده نخواهد زمان بدهد چه اتفاقی می افتد.

سلام
دوست عزیز ، ظاهراً شما خریدار ملک هستید . اینکه مابقی ثمن معامله را از محل دریافت وام می خواهید پرداخت نمائید یا از محل دیگر ، هیچ ارتباطی به فروشنده و تعهداتی که در قبال ایشان دارید ، ندارد . مگر اینکه در مبایعه نامه ، پرداخت مابقی ثمن معامله را منوط به اخذ وام نموده باشید . در صورتی که الباقی ثمن معامله برای روز دفترخانه حاضر نباشد ، ملزم به پرداخت جرائم قید شده در مبایعه نامه هستید . اما بیع صحیح بوده و قابل فسخ نمی باشد .
جهت اخذ مشاوره رایگان با دفتر مؤسسه تماس بگیرید : ۶۶ ۱۷ ۵۷ ۶۶ ۰۲۱ / ۴۳۴۹ ۸۵۷ ۰۹۱۲
پاسخ
باسلام
طبق قانون مدنی عقد بیع ازعقودلازم بوده و اجرای کلیه مفاد مندرج در مبایعه نامه برای طرفین لازم الاجرا میباشد.چنانچه پرداخت بیست میلیون ثمن معامله منوط به اخذوام میباشد و جریمه ای به شما تعلق نمیگیرد ودر غیر این صورت شما به هر عنوان ملزم به پرداخت مبلغ فوق بوده ودرصورت عدم پرداخت در سررسید مشمول جریمه نیز میباشید.
پاسخ
ممنون دوستان، مرسی بابت جواب
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان