امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
استفاده از ملک مشاع
من و رفيقم يه مغازه داريم تو يه پاساژ که مغازمون آخر پاساژه و ته پاساژ بن بسته و هيچ گونه رفت و. آمدي نداره بعد من و رفيقم فکري به سرمون زد که يه شيشه سکوريت جلو دوتا مغازمون بکشيم و از وسط آخر پاساژ استفاده کنيم حق مالکيت نميخواييم چون سالن مشاع مي باشد و تمامي اهالي مغازه دارها شريک هستند.

قبل از اينکه ما شيشه سکوريت بزنيم براي ته پاساژ به شهرداري مراجعه و با کارشناسان مذاکره کرديم و بعد شهرداري يکي از کارشناساي خودشو فرستاد تا کروکي محل را بکشد و مقدار اضافه بنا و هزينه آن را مشخص کند بعد به شهرداري مراجعه و مبلغي براي اضافه بنا به حساب ريختيم و شيشه سکوريت را گذاشتيم حالا چن تا لز مغازه داره اومدن اعتراض گذاشتن که بايد با ما هماهنگ ميکردين و خلاصه از اين جور بحث ها

و در آخر به ما گفتن که بايد شيشه رو بردارين ما هم بر نداشتيم ولي الان رفتن دادگاه شکايت کردن که ملک مشاع رو گرفتن

ممنون ميشم توضيح بدين ببينم استفاده از ملک مشاع جرم محسوب ميشه يا نه؟
پاسخ
مخاطب محترم فکر میکنم شما و. همسایه محترمتون خیلی زرنگ تشریف دارید چون ملک تجاری سانتیمتر استفاده از آن مشمول اجاره اعضاء و همچنین مشمول مالیات و عوارض دولتی و قانوناً نه تنها شما بلکه هیچکس دیگر هم حق استفاده شخصی از ملک مشاع را نداشته و ندارید و در ضمن هیچ نهاد دولتی بدش نمیاد درآمد داشته باشه شما وجهی را که به شهرداری داده اید را عملاً بیهوده به شهرداری دادهاید و هریک از مالکین به تنهائی حق دارند به دادگاه مراجعه نموده و تقاضای تخریب و جبران خسارت وارده از باب سوء استفاده از ملک مشاع را بخواهند مخصوصاً که ملک تجاری بوده و مشمول اجرت المثل نیز میشود به نظر بنده خودتان بروید و شیشه سکوریتتان را بردارید تا از شما ادعای خسارت و اجرتالمثل نکرده اند این نظر بنده و برداشت من از قوانین مربوطه و جاری بوده شاید دوستان دیگر نظر دیگر که قانون به شما اجازه سوء استفاده از املاک مشاع را بدهد را بدانند.
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  مالیات و مسئولیت های استفاده از درگاه پرداخت اینترنتی masoudfn 3 1,565 ۱۳ بهمن ، ۱۴۰۰, ساعت --> ۴۹ : ۱۷
آخرین ارسال: پونه تندرو
  سو استفاده از مدارک و اطلاعات و سیمکارت و تعویض ان بدون اختیار و اط amirdiba 1 4,939 ۱۲ دي ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۰۴ : ۱۷
آخرین ارسال: حکمت
  استفاده از مدرک دانشگاهی اینجانب جهت رتبه بندی بدون اطلاع اینجانب erfaan28 1 4,130 ۳۰ آبان ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۲۰ : ۰۹
آخرین ارسال: حکمت
  استفاده غیر قانونی از مدرک تحصیلی saman.sistan 4 6,880 ۲۵ مهر ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۱۴ : ۱۴
آخرین ارسال: saman.sistan
  استفاده غیر قانونی از مدرک تحصیلی saman.sistan 1 3,983 ۲۰ مهر ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۲۲ : ۰۸
آخرین ارسال: کامیاب

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان