امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
لطفا کمکم کنید (سوال در مورد چک ضمانتی)
سلام خسته نباشید

من میخوام پیش یک مغازه دار کار کنم مغازه کامپیوتر داره حدود 20 میلیون هم جنس توش داره
حالا ازم چک ضمانت خواسته اما بحث اینجاست از من یک چک سفید امضا در وجه حامل میخواد
من ازش پرسیدم چرا اینجوری میخواهید گفت چون اگر ما بیایم چک رو در وجه ضمانت بنویسیم اونوقت چک حقوقی میشه و سفته هم ضمانت اجرایی نداره
حالا اساتید راهنمایی کنن من چجوری عمل کنم ایشون تنها فقط چک سفید امضا در وجه حامل میخواد من چجوری باهاشون قرارداد ببندم
پاسخ
کسی نیست ؟
پاسخ
مخاطب محترم قید این کارو بزن احتمالاً یا این آقا مشکل و دارای اختلال روانی میباشد و یا کلاش و کلاهبردار میباشد زیرا کدام انسان عاقل و بالغی بدون قرارداد کارمند یا کارگر استخدام میکند و یا کدام کارگر و کارمندی بدون مدرک چک به کسی میدهد مگر اینکه دلایل خاص وجود داشته باشد در هر صورت هرچند که مطابق قانون چک هرگونه چک سفید امضاء در صورت اثبات صدور سفید امضاء جنبه حقوقی داشته ولی از نظر بنده قید این کار را بزن چون آخرش شره
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ
سپاس از شما
قرار نیست بدون مدرک چک بگیره
قراره مابین ما قرارداد نوشته بشه و در قرارداد شماره چک ذکر بشه
مگه میشه بدون مدرک ادم چک بده !

حالا میخوام بگم این قرارداد چجوری نوشته بشه ؟شاهد نمیخواد ؟برگه کپی مهمه با اصل ؟
مهر امضا اثر انگشت ؟
پاسخ
مخاطب محترم قرارداد شما بابت کار یک قرارداد مشخص بوده چون قانون کار قانونی امری بوده فقط مواظب باشید پیشا پیش از شما برگه سفید امضاء تسویه حساب حقوق و دستمزد و مزایا نگیرند و همچنین قرارداد در دونسخه اصلی تهیه شود و نزد هریک از طرفین یک نسخه باشد و یک کپی از چک سفید امضاء تحویلی را علاوه بر قید در قرارداد ایشان تائید که اصل چک نزد ایشان می باشد را به شما ارائه نماید و اصولاً شاهد نمیخواهد ولی اگر شاهد هم باشد بهتر و وجود امضاء و اثر انگشت ذیل قرارداد و یا رسید چک خوب است زیرا وجود اثر انگشت از نظر بنده بهتر از امضاء میباشد زیرا امضاء قابل انکار و تردید است ولی اثر انگشت قابل انکار و تردید هست ولی سریعاً قابل شناسائی و وجود هردو باعث آسایش خاطر طرفین میباشد
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  ابهام رای دیوان عدالت اداری در مورد تحصیل مجدد salirezae 0 5,274 ۱۷ مرداد ، ۱۳۹۷, ساعت --> ۱۹ : ۱۹
آخرین ارسال: salirezae
  ابهام در مورد یک پرونده ya30n 1 5,886 ۳ مرداد ، ۱۳۹۷, ساعت --> ۴۵ : ۲۰
آخرین ارسال: vakil
  یک سوال قضایی مهم alireza0098 2 4,508 ۲۱ ارديبهشت ، ۱۳۹۶, ساعت --> ۵۱ : ۲۱
آخرین ارسال: alireza0098
  [برش] چکی را برگشت زدم لطفا راهنمایی کنید shilanaseri 0 3,503 ۱۱ ارديبهشت ، ۱۳۹۶, ساعت --> ۳۴ : ۰۸
آخرین ارسال: shilanaseri
  چکی را برگشت زدم لطفا راهنمایی کنید omid1362 8 9,785 ۱ اسفند ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۰۶ : ۲۲
آخرین ارسال: omid1362

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان