امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
لطفا راهنماییم کنید..
ببخشید آیا منم میتونم به دادگاه درخواست مشخص کردن اجاره بها رو بدم پدر من با مالک قبلی توافق داشته راجع به اجاره بها الان مالک قبلی میگه چون پدر شما نیومده با من اجاره تنظیم کنه باعث میشه که من تخلیه مغازه رو بگیرم شایان ذکر هست که ما لک جدید سال 85 مالکیت رو خریداری کرده وتا چهار سال بعدش هم مالاجاره طبق توافقی که با مالک قبلی داشتیم از ما دریافت کرده ولی ما بنا به اطمینان داشتن رسید دریافت نکردیم واصلا به ما اعلام نداشته که بیاین با من اجاره نامه تنظیم کنید تا چند روز پیش که خدمت شما عرض کردم میگه بیاید با من قولنامه بنویسید آیا میتونه از اطمینان ما سو استفاده کنه ممنون خوهشا جواب تک تک سوالهام رو بدید اگه زحمت نیست باید ببخشید خیلی عذر میخوام سرتون رو درد میارم
پاسخ
با سلام خدمت مخاطب محترم از نظر بنده با عنایت به رویه قضائی و عرف مالک جدید حق نوشتن اجاره نامه جدید با دارنده سرقفلی را نداشته و ندارد چون این قرارداد قبلاً فی مابین مالک قبلی با دارنده منعقد گردیده و تنها حقی که مالک جدید دارد گرفتن اجور بوده و در صورت عدم دریافت واریز آن به صندوق دادگستری و در صورت رسمی بودن قرارداد اجاره واریز پس از مراجعه به دفترخانه تنظیم قرارداد واریز مبلغ به حسابی که اداره ثبت مشخص نموده میباشد لذا باز خدمت شما عرض میکنم گول مالک جدید را نخورید چون مالکیت سرقفلی شما با وجود و انعقاد قرارداد صورت پذیرفته و به مالک جدید بگویید ما با مالک قدیم توافق و قرارداد منعقد نموده ایم و به آن پایبندیم و به واحد ارشاد دادگستری مراجعه نموده و ایشان مارا ارشاد نموده شما که قرارداد دارید که مجاز نیستید قرارداد دیگری بنویسید و باید مالک جدید هم با توجه به توافق قبل از نظر قانونی تمکین کند و ایشان حتماً یا کلاش هستند یا کلاهبردار و در صورت مراجعه مجدد علیه ایشان بعنوان ایجاد مزاحمت شکایت کنید چون با توجه به توضیحات قبل شما مالک جدید غیر از کلاش و کلاهبردار و یا مزاهم نمیتواند چیز دیگری باشد چون اینگونه اعمال که شما از ابتدا در باره ایشان گفته اید از اینگونه مجرمین ساخته است و نیازی به طرح دعوی شما نیست و در صورت عدم دریافت اجور مبلغ را همانگونه که در فوق گفتم به حساب ثبت یا دادگستری بریزید و اگر مجدداً مراجعه و با شما مباحثه و مجادله نمود از ایشان تحت عنوان ایجاد مزاحمت شکایت کنید و اگر بخواهید برای همیشه از شر ایشان راحت شوید اقدام به گرفتن وکیل نموده تا وکیل علیه او شکایت و برای اولین و آخرین بار مالک جدید را چنان ادب کند تا دیگر پایش را از حق خود بیشتر دراز نکند چون فکر میکنم مالک جدید هدفش عاصی کردن شما جهت تخلیه میباشد و هتماً باید کسی باشد تا با صلاح قانون به گوشش سیلی بزند تا ادب شود ببخشید که پاسخ شما را عامیانه و ساده بیان نمودم زیرا بنده سعی میکنم از بیان اصطلاحات حقوقی و مواد قانونی پرهیز کنم زیرا بیان و استفاده از مواد قانونی و اصطلاحات حقوقی به دلیل نیاز به دانستن اصول و قواعد حقوقی و توانائی و استنباط حقوقی در محاکم میباشد و از نظر بنده این حق و وظیفه حقوقدانان و وکلاء بوده
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ
(۲۲ آذر ، ۱۳۹۱, ساعت --> ۵۲ : ۱۳)حقوق ایران نوشته است: خیلی ممنون از هر دو دوست عزیز که کمکم کردند..واقعا تشکر میکنم

یه سوال دیگه هم داشتم...مممنون میشم جوابم رو بدید

سوالی هم داشتم واون اینکه آیا معاونت در خود کشی جرمه یا نه؟
معاونت در جرم هنگامی تحقق پیدا می‌کند و قابل مجازات است که موجب وقوع جرم شود. طبق ماده ۱۲۶ قانون مجازات اسلامی؛ اشخاص زیر معاون جرم محسوب می‌شوند:

الف) هرکس، دیگری را ترغیب، تهدید، تطمیع، یا تحریک به ارتکاب جرم کند یا با دسیسه یا فریب یا سوءاستفاده از قدرت، موجب وقوع جرم گردد.
    ب) هرکس وسایل ارتکاب جرم را بسازد یا تهیه کند یا طریق ارتکاب جرم را به مرتکب ارائه دهد.
    پ) هرکس وقوع جرم را تسهیل کند.

تبصره- برای تحقق معاونت در جرم، وحدت قصد و تقدم یا اقتران زمانی بین رفتار معاون و مرتکب جرم شرط است. چنانچه فاعل اصلی جرم، جرمی شدیدتر ازآنچه مقصود معاون بوده است مرتکب شود، معاون به مجازات معاونت در جرم خفیف‌تر محکوم می‌شود.

قابل ذکر است چنانچه مطابق مقررات شروع به جرم جرمی، مجازات داشته باشد و عمل مرتکب اصلی، شروع به جرم تلقی شود، عمل معاون در آن نیز قابل مجازات خواهد بود.به‌طورکلی معاون وقتی مستوجب مجازات است که فاعل اصلی مرتکب جرمی شود و یا شروع به اجرای آن نماید»
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  لطفاکمک کنید behnam277 2 6,598 ۱ آذر ، ۱۳۹۱, ساعت --> ۰۸ : ۰۲
آخرین ارسال: behnam277

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان