امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پلاک ثبتی
با سلام ووقت بخیر خدمت دوستان محترم
یک سند دارای پلاک ثبتی است که باید به صورت جدایی از پلاک اولیه پلاک صادر میشود که به اشتباه کل پلاک سندداده شده مساحت کل پلاک 150000متر است ولی داخل سند فقط500متر ثبت شده است آیادیگر شریکان مشاعی میتوانند سند بگیرند؟
این اشتباه درست میشود؟
واقعا ممنون میشوم اگر پاسخ دهید
پاسخ
با سلام خدمت مخاطب محترم در صورت هرگونه اشتباه شما باید تقاضای سند اصلاحی کنید و اگر توافق بین شرکا بوده تقاضای افراز و تفکیک نمائید و کلیه شرکاء سند مستقل دریافت نمایند اگر منع قانونی نداشته باشد و هرگونه اشتباه قابل اصلاح میباشد بارعایت قانون ثبت
پاسخ
باتشکر از دوست عزیزم
با توجه به دعوی که بین شرکاوجود دارد امکان اینکه به توافقی برسیم وجود ندارد
آیا دادگاه مارا محکوم میکند یا مسولین ثبت را؟
پاسخ
با سلام خدمت مخاطب محترم برادرعزیز سوال دوم شما کلاً با سوال اولتان فرق میکند ولی در هر صورت با توجه به سوالات قبلی شما در مورد ملک موروثی فکر میکنم شما به دنبال خرید املاک دارای مشکل هستید و یا کلاً شغلتان بنگاهی هستید که سوالات شرخری میکنید چون برادر من ابتدا میگوئید سند اشتباه صادر شده بعداً میگوئید شرکا حاضر نیستند اصولاً در صورت اشتباه اداره ثبت با درخواست و اعلان حتی یک نفر از شرکا کفایت میکند تا نسبت به رفع اشتباه اقدام صورت پذیرد و هیچ نیازی به اجازه و یا نظر شرکا نیست چون اشتباه اشتباه ثبتی بوده نه اشتباه سهمی یا حقی و بابت افراز قبلاً صورتجلسه ارائه شده و با توافق قبلی و اسناد و مدارک ارائه شده توسط شرکاء سند صادر شده و توافق قبل تا زمانی که فسادی در آن احراز نشود غیر قابل عدول میباشد و در صورت غبن و یا مشکل توسط دادگاه صالحه و حکم دادگاه قابل تغییر و اصلاح میباشد و این نظر بنده استنباط شخصی و حقوقی من از قانون ثبت و قانون مدنی میباشد
پاسخ
سلام دوست عزیز
خیردوست من شغل من بنگاه معاملات نیست ومن یک کارگر ساده هستم
تمام سوالات من برای پرونده ای است که در آن ستاد اجرایی فرمان امام قصد تصاحب مالی رادارد که سالیان متمادی در تصرف مابوده ولی سندی نداریم حقیقتا میخوان مالی از من کارگر بگیرند تا......
برادر عزیز منشما خودتان از حق صحبت کردید ومن پیگیر شدم تا حقوقم را بگیرم شما لطف فراوانی دارید که به من راهنمایی میکنید
من باندانستن حقوق خود از قانون خیلی متضرر شدم من حتی پول اینکه برای خودم وکیل بگیرم ندارم اینجا تنها جاییه که میتونم به اون رجوع کنم
پاسخ
(۱ آذر ، ۱۳۹۱, ساعت --> ۳۱ : ۱۴)behnam277 نوشته است: سلام دوست عزیز
خیردوست من شغل من بنگاه معاملات نیست ومن یک کارگر ساده هستم
تمام سوالات من برای پرونده ای است که در آن ستاد اجرایی فرمان امام قصد تصاحب مالی رادارد که سالیان متمادی در تصرف مابوده ولی سندی نداریم حقیقتا میخوان مالی از من کارگر بگیرند تا......
برادر عزیز منشما خودتان از حق صحبت کردید ومن پیگیر شدم تا حقوقم را بگیرم شما لطف فراوانی دارید که به من راهنمایی میکنید
من باندانستن حقوق خود از قانون خیلی متضرر شدم من حتی پول اینکه برای خودم وکیل بگیرم ندارم اینجا تنها جاییه که میتونم به اون رجوع کنم

دوست عزیر در پاسخ به سوالات شما ستاد اجرائی فرمان امام بر روی املاک ودارائی های کسانی دست میگذارد که یا صاحبان آنها از بزرگان زمان شاه بوده و یا متعلق به اعضاء دربار و یهودیان که به ناحق در زمان شاه املاکی را تصاحب نموده و اموال و املاک حاصله از رشوه و یا اختلاس و یا سوء استفادههای دولتی و غیره که در قانون آورده شده ولی اگر املاک شما مشمول هیچیک از موارد اصل 44 نبوده شما میتوانید ضمن اعلان اعسار و عجز از استخدام وکیل از وکیل معاضدتی قوه قضائیه و یا با معرفی رئیس حوزه قضائی از امکانات رایگان استخدام وکیل توسط کانون وکلا استفاده کنید و حق خود را استیفا نموده لذا علاوه بر موارد یاد شده در صورتی که سوالاتی دارید سعی کنید کاملاً دقیقتر با اعلان کل ماجرا به صورت خلاصه وریز و سوالاتی که برای شما نا آشنا میباشد طرح سوال نموده تا بنده بتوانم با این بضاعت اندک حقوقی پاسخ شما را دقیق تر بیان کنم در ضمن بنده سعی میکنم پاسخها را بسیار ساده و روان وبدور از مواد قانونی بیان کنم تا شما بتوانید راحت تر پاسخ قاضی خودرا بدهید زیرا شما بعنوان شخصی غیر حقوقی در دادگاه حاضر شده و پاسخهای شما باید ساده دقیق کامل و بدور از هرگونه شک و شبهه بوده تا مشمول مواد قانونی تا بتوانید هر چه سریعتر به حقتان برسید مهم حضور ذهن و پاسخ دقیق و صریح و حقیقت در محکمه میباشد نه مواد قانونی و استفاده و استناد به مواد قانونی در دفاع معمولاً مرسوم توسط حقوقدانان و وکلا در دفاع میباشد و در احکام مورد استفاده قضات دادگاهها در ضمن خدا امام را بیامرزد متاسفانه بعد از فوت آن بزرگوار یک عده ذالوی بی دین و بی وجدان و دزد امور آن مرحوم را عهده دار شده و با اعمال خلاف شرع و قانونشان نام ایشان را لکه دار نموده اند خواهش میکنم اعمال آن ستاد را به نام امام ثبت و به حساب نیاورید زیرا آن مرحوم میدانستند بعد از فوتشان مملکت دست نا اهلان می افتد چون بنده مقلد امام و پایبند به عقاید پاکایشان بوده ام و هستم و با هر گونه ظلم و دزدی و سوء استفاده مخالفم
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Photo مقررات ثبتی حاکم بر ثبت و نقل و انتقال اموال اختصاصی دولت as-eskandari 0 4,553 ۱ مرداد ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۱۰ : ۰۵
آخرین ارسال: as-eskandari
  ابطال تصمیم واحد ثبتی rezay50 2 6,902 ۵ تير ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۱۷ : ۲۳
آخرین ارسال: rezay50
  زمینی که قولنامه ای خریدیم در دفتر اظهار نامه ثبتی به نام شخص دیگر Shahram 2 31,990 ۳۰ تير ، ۱۳۹۱, ساعت --> ۵۱ : ۱۵
آخرین ارسال: vakil

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان