امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
درخواست
Question 
با عرض سلام و خسته نباشید
دوستان محترم و همکاران گرامی نیاز مبرم به نمونه عینی کیفر خواست در دیوان بین المللی کیفری دارم

در صورت امکان نمونه به زبان انگلیسی لطف بفرمایید و یا راهنمایی از جهت اینکه چگونه میتوانم تهیه و یا دسترسی ÷یدا کنم

قبلا از همگی ممنونم
پاسخ
با سلام خدمت افروز عزیز حضرتعالی یا دانشجو هستید یا وکیل اگر وکیل هستید حتماً میدانید کیفر خواست در دیوان بین المللی کی و چگونه صادر میشود و اگر دانشجو می توانید به یکی از دانشکده های حقوق بین الملل مانند شهید بهشتی یا تهران و یا آزاد تهران مرکز مراجعه بفرمائید چون اینگونه موضوعات نه در دادگاه های ایران کاربرد داشته و نه اصولاً کلیه وکلاً از آن اطلاع دارند و فقط دانشجویان دکترای بین الملل و و یا وکلایی که در وزارت امورخارجه و یا اندک متخصصین این رشته فعالیت دارند چون اکثر گرایشات این رشته مربوط به دولتها بوده بجز موارد بسیار اندک که میتوانید جهت حل مشکلتان به آنها رجوع نمائید زیرا این سایت جهت حل مشکل عملی و کاربردی در محاکم داخلی بیشتر استفاد میشود و محلی برای تحقیقات دانشجویی و یا کسانی که در توهمات شکایتهای بین المللی سپری میکنند نمی باشد زیرا دادگاه لاهه و جوامع بین المللی در یک موازات بوده و هیچ یک نسبت به دیگری برتری ندارد و هیچ کس و هیچ دولتی حق دخالت در امور داخلی مربوط به کشور دیگر را ندارند و کلیه تبلیغات موجود در رسانه ها بازی سیاسی و عوام فریبی بوده پس پرداختن به این معقوله سیاسی و غیر مرتبط با اصول و قواعد حقوق داخلی میباشد لذا به شما به عنوان یک حقوقی توصیه میکنم به دانشگاههایی که نام بردم مراجعه و یا به میدان انقلاب ناشران حقوقی مراجعه بفرمائید در هر صورت شما سوال خود را مطرح فرموده شاید از دوستان اطلاع داشته و یا وقت آزاد بسیار داشته باشد تا به جای حضرتعالی تحقیق کنند با احترام کامیاب
پاسخ
ضمن قدردانی از توجه شما،بابت وقتی که برای جواب گذاشتید ممنونم
پاسخ
دوست دیگری پیشنهاد بهتری ندارند؟
پاسخ
با تشکر از راهنمایی شما
نمونه عینی کیفر خواست در دیوان بین المللی کیفری
تهیه شد
پاسخ
باسلام خدمت دوست عزیزم خوشحالم که حضرتعالی مشکلتان حل شد ولی بیان نفرمودید که شما دانشجو هستید و یا یک وکیل و یا یک شهروند عادی و هدف از بدست آوردن کیفر خواست چه بوده؟ در هر صورت باعث خوشحالی بنده شدید امیدوارم در کلیه مراحل زندگی موفق باشید زیرا تلاش و پشتکار و پژوهش عامل پیشرفت و شکوفائی می باشد و نه مادیات زیرا مادیات جزء ضروریات زندگی بوده و باید از نظر بنده جنبه ثانویه مهم در زندگی باشد
پاسخ
با سلام و خسته نباشید و سباس فراوان از لطف و مرحمت جنابعلی خدمتتان عارضم که اینجانب مطابق مقاله درخواستی از سوی استاد موضوع رو مطرح نمودم بنابراین قطعا متوجه شدید دانشجو هستم ودر مقطع کارشناسی ارشد جزا و جرم شناسی مشغول به تحصیل هستم که با ورود به سایت دیوان بین المللی کیفری موفق به یافتن جواب شدم واکنون با سوال دیگری متصدی اوقات شریفتان خواهم شد وآن این هست که تفاوت میان جرایم جهانی با بین المللی در چیست؟
پاسخ
با سلام خدمت دوست عزیز و گرامی سرکار خانم افروز از نظر بنده و با توجه به تعاریف و اصطلاحات حقوقی همانگونه که از سوال شما هویدا است جرائم بین المللی و جرائم جهانی ابتدا باید نسبت به برسی هر یک از تعاریف بطور مجزا پرداخت یعنی اینکه بین الملل یعنی میان یک یا چندین ملت و یا کشور که تعداد مشخص را در بر گرفته یعنی وقوع جرمی گستره و حیطه آن بین دو یاچند کشور مشخص و محدود می باشد و به بعضی از کشورها ارتباط و دخالتی نداشته ولی جرائم جهانی مشمول آن دسته از جرائمی میشود که گستره آن کلیه کشورها و جوامع جهانی می باشد لذا با این تجزیه و تفکیک میتوان به معنای هر یک رسید و مصادیق آنرا بیان نمود
پاسخ
عرض سلام دارم خدمت دوست و استاد گرانقدر جناب آقای تیموری و تشکر فراوان بخاطر عنایت حضرتعالی و احساس مسوولیتتان . به امید اینکه افتخار خدمتگذاری در محضر جنابعالی در آینده ای نزدیک شامل حالم شه. با آرزوی کامیابی
پاسخ
با سلام و خسته نباشید خدمت شما بزرگوار. امکان داره لطف بفرمایید سازمان VOA چه سازمانی هست؟
پاسخ
با عرض معذرت از اشتباه تایبی که اینجانب در اسم سازمان انجام دادم سازمانی که مدنظرم هست و در کیفرخواستی که تهیه کردم به چشمم خورد سازمان HOA هست. ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید.
با عرض معذرت از اشتباه تایبی که اینجانب در اسم سازمان انجام دادم سازمانی که مدنظرم هست و در کیفرخواستی که تهیه کردم به چشمم خورد سازمان HOA هست. ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید.
پاسخ
(۲۰ آبان ، ۱۳۹۱, ساعت --> ۵۲ : ۱۶)afrooz نوشته است: با عرض معذرت از اشتباه تایبی که اینجانب در اسم سازمان انجام دادم سازمانی که مدنظرم هست و در کیفرخواستی که تهیه کردم به چشمم خورد سازمان HOA هست. ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید.

با سلام خدمت خانم افروز عزیز شما میتوانید پاسخ خود را در دیکشنری قانون تجارت آقای لنگرودی پیدا کنید شرمنده ام که هم اکنون دیکشنری در دستم نمی باشد که پاسخ شما را بدهم و در صورت نیاز مبرم و نداشتن دیکشنری اطلاع دهید تا به کتابخانه خودم بروم و پاسخ شما را ارسال کنم ولی در هر صورت این کتاب بسیار خوب و ارزشمند و قیمت آن هم فوق العاده ارزان میباشد به شما توصیه میکنم یکی را بخرید و در کتابخانه خود نگه دارید واقعاً ارزش داشتن را دارد
پاسخ
سلام و عرض ادب خدمت دوست گرامی از راهنماییتون بینهایت متشکرم و ممنون از حسن توجه شما.
پاسخ
سلام باز هم با ی سوال دیگه متصدی اوقات شریفتون خواهم بود و اون این هست که اگر در یک برونده کیفری که در دادسرا مطرح است برای ذینفع یا شاکی قرار اناطه صادر شود و ایشان ظرف مهلت مقرر تقدیم دادخواست جهت ارائه گواهی مبنی بر محق بودنش انجام نداده باشه و به دنبال آن قاضی بدون توجه به این امر علیه متهم برونده قرار مجرمیت صادر کند چه دفاعی میتوان از محکوم علیه داشت با امعان نظر به اینکه محکوم علیه واقعا بیگناه بوده است.
پاسخ
با سلام خدمت خانم افروز در مورد سوال حضرتعالی نظر اینجانب این می باشد شما باید بدانید که قرار اناطه چیست؟ و تا چه زمانی اعتبار؟ و در چه حالتی قرار صادره استوار بوده؟ و یا در چه صورتی استوار خواهد ماند؟ لذا خودتان با توجه به مواردی که بیان فرمودید به نحوی پاسخ خود را داده اید لذاخدمت شما عرض میکنم قرار اناطه در پرونده کیفری صادر میشود و تا زمانی اعتبار دارد که مدعی و خواهان اناطه تقدیم دادخواست در مورد موضوع مورد ادعا نماید و گواهی مربوط به طرح دعوی را ظرف یک هفته به شعبه رسیدگی کننده کیفری ارائه نماید و حال با توجه به توضیح شما طی مدت مقرر اقدامی ننموده حال شما چه انتظاری دارید کسی که خواهان قرار بوده از خواسته خود تخلف نموده قانون که به خاطر او از رسیگی دست بر نمیدارد آنهم به واسطه درخواستی که باید خود فرد دنبال کار خودش باشد حال از نظر بنده دو تصور وجود دارد اگر خواهان اناطه دلیل محکم و محکمه پسندی داشته باشد میتواند دادخواست حقوقی خود را به مرجع صالح داده و اگر مهلت اعتراض نگذشته باشد با ارائه مدارک مثبته به همراه گواهی تحویل دادخواست ارائه نماید به قرار مجرمیت صادره اعتراض نماید که در این حالت من فکر میکنم که دادستان قطعاً قرار مجرمیت را تائید نمی کند و رسیدگی به قرار را به مرجع صادر کننده قرار ارجاع میدهد و نظر خواهان قرار در این حالت تامین میشود و دومین تصور بنده این است که قرار رد شده و دادستان هم قرار بدوی را تائید و قرار مجرمیت صادر نموده و پرونده به دادگاه ارجاع نموده و شما میتوانید با توجه به مورد قبل مدارک مثبته را قبل از صدور حکم دادگاه کیفری به دادگاه ارائه تقاضای نقض قرار و رسیدگی مجدد نمائید این نظر بنده بوده و حال ممکن است نظرات دیگر هم وجود داشته باشد ارادتمند کامیاب
پاسخ
سلام و عرض احترام دارم خدمت حضرتعالی و سباس فراوان بخاطر لطف و عنایت شما . از اینکه وقت گرانبهای خود رو صرف راهنمایی اینجانب کردید بسیار ممنونم. با آرزوی توفیق روزافزون
با نظر به اینکه راجع به موضوع اخیرالذکر (اناطه) حکم قطعی صادر گردیده و هم اکنون در مرحله اجرای حکم بسر می برد به نظر می رسد دیگر جایی برای دفاع باقی نخواهد ماند.
پاسخ
با عرض سلام احکامی که به ناحق صادر شده باشد در صورت بدست آمدن و یا بدست آوردن دلیل جدید که قاطع دعوی بوده و بتواند حق را به حق دار برساند در هر مرحله از رسیدگی هم که باشد قابل نقض می باشد یعنی زمانی میتوان گفت که پرونده بسته شده که حقی به حقدارش رسیده باشد پس چیزی به نام نا امیدی وجود ندارد زیرا به واسطه طرق فوق العاده در صورت حقانیت و تحصیل و بوجود آمدن و پیداشدن اسناد و مدارک قانونی و مستدل یکی از راههای قانونی می باشد پس اگر قرار اناطه رد شد شخص میتواند شخصاً و یا توسط وکیل طرح دعوی حقوقی نماید و در صورت احراز صحت ادعا حکم در هر مرحله هم که باشد قابل نقض می باشد درست است که مدعی قرار اناطه اشتباه و یا قصور نموده اما طبق نظام و اصول و قواعد و شرع مقدس اسلام که اساسش عدالت و ولایت میباشد هیچ حقی از بین نمی رود و یا از بین نخواهد رفت و اگر به واسطه حکمی ناحق حقی یا مالی یا خسارت به هر شخصی وارد شده باشد پس از اثبات آن خسارات و حق قابل برگشت به ذی حق میباشد نگران نباشید در موردی که شما بیان فرمودید راه کمی سخت تر شده اما راهی برای رسیدن به حقتان و جود دارد کمی دشوار و طولانی هست اما قطعاً شدنی و این انجام بستگی به خواست و اراده شما دارد و دلیل این اشتباهات از بدو امر به دلیل عدم مشورت در امور با یک فرد صالح و در صورت بروز اختلاف عدم رجوع به یک وکیل کاردان و قابل و با تجربه باعث چنین مشکلاتی میشود لذا مشکلی نیست که آسان نشود لذا همانگونه که بیان نمودم کمی اراده و صبر و در بعضی مواقع کمی هزینه مادی لازم است با احترام کامیاب
پاسخ
با سلام و خسته نباشید و تشکر فراوان از راهنمایی که فرمودید با آرزوی موفقیت و سربلندی روزافزون
پاسخ
با سلام و خسته نباشیددر مورد ارکان و اصول کیفرخواست در حقوق بین الملل یک کار تحقیقی به اینجانب محول شده که تا کنون موفق به گرداوری هیچ نوغ مطلبی در این راستا نشدم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
پاسخ
با سلام خدمت مخاطب محترم در این خصوص شما میتوانید از کتابخانه و یا مرکز مطالعات حقوق بین الملل گروه حقوق دانشگاه شهید بهشتی و یا کتابخانه دانشگاه آزاد تهران مرکز واحد پایان نامه ها و یا مرکز مطالعات وزارت امور خارجه و یا آرشیو اسناد کتابخانه ملی استفاده نمائید چون بیشترین تحقیقات را میتوانید در آنجا پیدا کنید
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  از حقوق دانان و وکلای محترم درخواست کمک می کنم ( عدم ابلاغ صحیح توس spotlight 3 6,285 ۹ تير ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۰۸ : ۲۲
آخرین ارسال: کیومرث بتیانه
  درخواست پاسخ به سوال کیومرث بتیانه 6 9,223 ۱۸ اسفند ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۴۳ : ۱۹
آخرین ارسال: کیومرث بتیانه
  درخواست براي تفكيك دادرسي saturn 5 7,356 ۲۹ آذر ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۱۱ : ۱۴
آخرین ارسال: حکمت
  درباب درخواست تجمیع پرونده های کیفری Parirokh 0 8,977 ۱۹ آذر ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۵۷ : ۱۶
آخرین ارسال: Parirokh

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان