امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
زمینی که قولنامه ای خریدیم در دفتر اظهار نامه ثبتی به نام شخص دیگر
سلام .
با عرض درود و تشکر از انجمن مفیدتان .
مشکلی که برای ما پیش امده این هست که زمینی را 55 سال پیش (سال 1336) و زمین مجاور همان زمین را 35 سال پیش (سال 56) خریداری کردیم و از هر کدام یک قولنامه داریم که محضری نیست و شهود آن زمان آن را امضاء کرده اند . ضمن این که ریش سفید های محلی حاضر به گواهی در این مورد هستند .
در قولنامه قید شده که زمین ها در نتیجه تقسیم ارث به فروشنده رسیده .
اکنون اشخاصی مدعی هستند که این زمین متعلق به پدر بزرگ آن ها بوده و تنها مدرک آن ها نامی است که در دفتر اظهارنامه ثبتی وجود دارد (فکر میکنم به این میگویند بنچاق ؟)و بر همین اساس شکایتی را علیه ما مطرح کرده اند .
با توجه به این که مدرکی دال بر معامله ملک بین شخصی که نامش در اظهار نامه ثبتی آمده و شخصی که در قولنامه ما صاحب زمین بوده وجود ندارد و زمان چنین معامله ای به حدود صد سال پیش بر میگردد و شاهدی بر چنین معامله ای وحود ندارد . آیا دادگاه حق را به ما می دهد یا به خواهان ها ؟
خاطر نشان میشود قولنامه های دو زمین مجاور با توجه به تعیین حدود زمین هریک دیگری را تایید میکنند .

با عرض پوزش به دلیل طولانی شدن سوال و سپاس فراوان .
با عرض پوزش مجدد .
لازم به ذکر میدانم اشاره کنم که ما از زمان خرید املاک تا کنون زمین را در تصرف داریم و 30 سال پیش بر روی همین زمین ها مجوز حفر چاه آب (با امتیاز برق 100آمپر) گرفتیم و هم اکنون کل این زمین ها که در حدود 10 جریب است به علاوه حدود 5 هکتار زمین دیگر به صورت باغ مشجر در آمده که آب آن از همان چاهی تامین میشود که در زمین های مورد ادعا قرار دارد .

تشکر .
پاسخ
امیدوار بودم کسی در این مدت جواب من را بدهد .
ایرادی ندارد . هنوز منتظریم ...
پاسخ
(۴ خرداد ، ۱۳۹۱, ساعت --> ۲۲ : ۲۱)Shahram نوشته است: سلام .
با عرض درود و تشکر از انجمن مفیدتان .
مشکلی که برای ما پیش امده این هست که زمینی را 55 سال پیش (سال 1336) و زمین مجاور همان زمین را 35 سال پیش (سال 56) خریداری کردیم و از هر کدام یک قولنامه داریم که محضری نیست و شهود آن زمان آن را امضاء کرده اند . ضمن این که ریش سفید های محلی حاضر به گواهی در این مورد هستند .
در قولنامه قید شده که زمین ها در نتیجه تقسیم ارث به فروشنده رسیده .
اکنون اشخاصی مدعی هستند که این زمین متعلق به پدر بزرگ آن ها بوده و تنها مدرک آن ها نامی است که در دفتر اظهارنامه ثبتی وجود دارد (فکر میکنم به این میگویند بنچاق ؟)و بر همین اساس شکایتی را علیه ما مطرح کرده اند .
با توجه به این که مدرکی دال بر معامله ملک بین شخصی که نامش در اظهار نامه ثبتی آمده و شخصی که در قولنامه ما صاحب زمین بوده وجود ندارد و زمان چنین معامله ای به حدود صد سال پیش بر میگردد و شاهدی بر چنین معامله ای وحود ندارد . آیا دادگاه حق را به ما می دهد یا به خواهان ها ؟
خاطر نشان میشود قولنامه های دو زمین مجاور با توجه به تعیین حدود زمین هریک دیگری را تایید میکنند .

با عرض پوزش به دلیل طولانی شدن سوال و سپاس فراوان .
با عرض پوزش مجدد .
لازم به ذکر میدانم اشاره کنم که ما از زمان خرید املاک تا کنون زمین را در تصرف داریم و 30 سال پیش بر روی همین زمین ها مجوز حفر چاه آب (با امتیاز برق 100آمپر) گرفتیم و هم اکنون کل این زمین ها که در حدود 10 جریب است به علاوه حدود 5 هکتار زمین دیگر به صورت باغ مشجر در آمده که آب آن از همان چاهی تامین میشود که در زمین های مورد ادعا قرار دارد .

تشکر .

سلام
با عرض پوزش از تاخیر در جواب سوال شما
دوست عزیز صرف اینکه کسی زمینی را به نام خود در دفتر اظهار نامه ثبتی ثبت نماید دلیل بر مالکیت وی نیست. باید ببینید که ایشان مراحل بعدی دفتر اظهار نامه ثبتی را انجام داده است یه نه ؟ توالی و وصل بودن قولنامه های موجود به مالک اولیه خیلی مهم است.
اگر شما قصد دارید در این پرونده موفق شوید حتماً باید در کنار خود وکلایی که واقعا از امور ثبتی آگاهی دارند داشته باشید. در صورت نیاز موسسه ما میتواند در بدو امر مشاوره خوبی به شما ارائه دهد.
پرونده شما نیز به بررسی و مطالعه فراوان و دقیق دارد. یک اشتباه کوچک در اینگونه پرونده ها باعث از دست رفتن زمین وملک میشود.
جهت اخذ مشاوره رایگان با دفتر مؤسسه تماس بگیرید : ۶۶ ۱۷ ۵۷ ۶۶ ۰۲۱ / ۴۳۴۹ ۸۵۷ ۰۹۱۲
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  خريد قراردادزمين سهم مالكانه ازطريق قولنامه عادي saeed5472 0 1,068 ۲۹ شهريور ، ۱۳۹۸, ساعت --> ۱۱ : ۱۹
آخرین ارسال: saeed5472
  خرید یک ملک با صلح نامه یا مبایعنامه؟ محمد رضایی 2 3,643 ۷ آذر ، ۱۳۹۷, ساعت --> ۵۴ : ۱۴
آخرین ارسال: محمد رضایی
  خرید قولنامه با سند عادی محمد رضایی 6 6,396 ۷ آبان ، ۱۳۹۷, ساعت --> ۵۹ : ۱۵
آخرین ارسال: محمد رضایی
  شرایط دیگر تشکیل شرکت kiam 0 4,160 ۲۴ مرداد ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۰۷ : ۱۳
آخرین ارسال: kiam
  اساسنامه چیست و چگونگی تنظیم اساس نامه در هنگام ثبت شرکت razihz 1 6,143 ۲۴ اسفند ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۱۲ : ۱۵
آخرین ارسال: حکمت

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان