امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
محکومیت مالی
با عرض سلام،ادب و احترام خدمت دوستان و اساتید محترم

در سال 1386 اینجانب به پیشنهاد یکی از دوستان صمیمی ام که به قول خودش دو فقره وام آماده توی دست داشت و قرار شد یکی از آن وامها را با نام بنده برداره و خودش ضمانتهای وام را مهیا کند تا به این وسیله ضمانت کار تجاری پیشنهادی اش را پیش من کرده باشد اقدام به اخذ و دریافت وامی را کردم که تنها و تنها به نام بنده بود و از همان لحظه ای که مبلغ وام به حساب دفترچه بنده واریز شد به صورت یکجا به حساب او واریز کردم تا در کاری که هرگز توضیح دقیقی در موردش نداده بود و توامان از سود سرشارش حرف میزد بنا به ادعای خودش بنده را نیز شریک کند و بنده نیز از سود شراکتم اقساط آن وام را پرداخت کنم که متاسفانه در همین اثناء متوجه شدم که ایشون وجه هر دو وام را برای ثبت نام در شرکتی پوششی که ماهیت هرمی داشت و ابراز به قانونی بودن کارش را داشت سرمایه گذاری کرده که از همان ابتدا با او مخالفت کردم اما با اصرار زیاد او و ساعتها صحبت و توضیحات بی وقفه او قبول کردم که فعالیت خودمو آغاز کنم و زیر مجموعه خودم رو بسازم البته با این شرط که او ضامن اول وام باشد و در صورت عدم تحقق ادعاهای وی خودش وام را بپردازد، هفته ها گذشت و من با توجهدبه رسیدن قسط اول وام به او گفتم سر رسید قسط اول رسیده و تو قول داده بودی که ضمانت می کنی که در ماه اول سه قسط آن را به جای یک قسط در می آوریم و حالا قسط اول رسیده و من بایستی از منبع دیگری قسط وامی را که حتی نیم ساعت در حسابم نبوده و الان از اصلش هم خبری نیست بپردازم !!!!! لذا او با کلی جملات امیدوار کننده و مثبت جلوه دادن شرایط من را مجاب کرد که قسط اول را بپردازم و پرداختم، بعد از این جریان شدیدا پیله کرد که تو بتیستی دوست و برادر و آشناهاتو به سیستم دعوت کنی تا پورسانت حاصله از جذب اونها رو نصیب خودت کنی و سیستم سود تو رو بپردازه لذا منم برادرم و دو تا از دوستان دیگه ام رو به سیستم وارد کردم و تقریبا نصف پول وامی رو که پرداخت کرده بودم از ما حصل پورسانت جذب آنها گرفتم اما غافل از اینکه ناخواسته و به صورت سیستمی به سه نفر متعهد شده ام......!!!!!!

تقریبا دو سه ماه گذشته بود که متوجه شدیم کار اینگونه شرکتها از نظر دولت غیر قانونی اعلام شده و هر کس هم در اینگونه شرکتها عضو شود به صورت قانونی مجازات حبس و جریمه نقدی دارد که اختصاصا به وی و به آن مجموعه اعلام کردم که بنده دیگه هیچگونه فعالیتی نمی کنم و ازشون خواستم که پول برادر و دو دوست دیگه ام رو برگردونن که بعد از کلی امروز و فردا کردنهای او و مجموعه ای که او به آنها ایمان داشت متوجه شدم که کار از کار گذشته و پول برادر و دو دوست دیگه م رو باید بپردازم که البته پرداختم و رضایت آنها را جلب کردم و در طی این مدت دائم به او می گفتم تو این بلا را بر سر من درآوردی و حالا باید پولهایی رو که من غرامت دادم رو پیگیرش باشی و از اون شرکت کذایی بگیری ، او هم برای اینکه منو آروم کنه گفت فعلا اقساط وام رو که به نام من گرفته بود پرداخت می کنه و در همین حین با بحث و جدلهایی که در این مورد با هم می کردیم روز به روز رابطه هامون سردتر و سردتر میشد به حدی که حتی هفته ای یک بار هم همو نمیدیدیم و تازه بعد از یک هفته تلفنی صحبت می کردیم و بحث آنقدر بالا می گرفت که با ناراحتی قطع می کردیم که تقریبا بعد از گذشت حدود چهارماه اولین نامه احضاریه به طرفیت صندوق قرض الحسنه ای که وام به نام بنده اخذ شده بود به درب منزل آمد و بانک جهت دریافت مطالباتش از من به دادگاه شکایت کرده بود............... خلاصه اینکه بنده به دادگاه مراجعه کردم و جریان را دقیقا مو به مو تعریف کردم و از قول پرداخت اقساط وام به وسیله دوستم هم گفتم اما باز هم قاضی نپذیرفت و بنده را به عنوان وام گیرنده محکوم و ملزم به پرداخت کرد که من پس از چند جلسه مصاحبه با بخش حقوقی بانک شاکی و ارائه مستندات به بانک ثابت کردم که وامی که به نام بنده از بانک گرفته شده در همان ساعت اولیه به حساب ضامن اول واریز شده ضمن اینکه وام مشابهی را دو روز قبل ضامن اول (دوست من) از همان شعبه با همین شرایط برداشت کرده و قرار بر پرداخت اقساط از طرف وی بوده ...... هر چند اثبات این موضوع به بانک و سوق دادن جریان پیگیریهای حقوقی به سمت دوستم(ضامن اول) برای بنده هزینه هایی تقریبا در حد یک سوم مبلغ کل وام را داشت اما ارزشش را داشت تا اقساط معوق و کل وام را از راه قانونی از وی دریافت کنند

اما بعد از گذشت حدود یک سال دوباره احضاریه ای به درب منزل ما آمد و اینبار شاکی همان دوست ناباب غیر متعهدی بود که تعهد کرده بود نه تنها پول اقساط وام مذکور را خودش بدهد بلکه تعهد کرده بود پول افرادی را که من پرداخت کروه بودم از آن شرکت بگیرد و به من باز گرداند چون خود او از سرشاخه های اصلی بود......

بعد از دفعات متعدد مراجعه قاضی بنده را به عنوان وام گیرنده محکوم کرد که من تقاضای تجدید نظر خواهی دادم اما افاقه نکرد و حکم به صورت قطعی در همان شعبه علیه من صادر شد و بایستی کل مبلغ پرداختی وام مذکور را به ضامنی که خودش پول را گرفته بود و زایل کرده بود و تعهد کرده بود که خودش بپردازد می پرداختم

البته بعد از صدور حکم قطعی تقاضای اعسار به دادگاه ارائه کردم که شعبه پذیرفت و حکم به اعسار بنده صادر کرد اما او دیگر برای پیگیری و اجرای حکم اقدامی نکرد و الان تقریبا حدود یکسال از صدور حکم میگذره و هیچ خبری نیست!!!!!!!!

لطفا دوستانی که اطلاعاتی دارند بنده رو راهنمایی کنند که آیا با گذشت زمان و عدم پیگیری از سوی شاکی آیا حکم همچنان بر قوت خودش باقیست؟؟؟ و آیا با پیگیری مجدد پیامد تاخیر تادیه نیز به مبلغ اصلی تعلق میگیرد؟؟؟ و آیا این احتمال هست که با قصد کینه و رذالت، پیگیر نشده تا در زمانی مناسب درگیری و زحمت بیشتری را برایم ایجاد کند؟؟؟

ممنون میشم اگه لطف کنید و از منظر قانون و قضا راهنمایی کنید
پاسخ
سلام
مشخص نمائید محکوم له به قول شما شاکی یاکسی که رای به نفع او صادرشده درخواست اجرای حکم به مرجع اصدارحکم ارائه نموده یا خیر؟
مضمون اجرائیه نیز ترتیب پرداخت ظرف10روز پس از ابلاغ میباشد
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  قانون نحوه اجرای محکومیت‌های مالی مصوب1394 حکمت 4 10,517 ۱۲ مهر ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۴۰ : ۱۴
آخرین ارسال: حکمت
  استفاده از مدرک در رتبه بندی و عدم پرداخت مالی Mani94 0 3,834 ۲۴ مرداد ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۰۹ : ۰۹
آخرین ارسال: Mani94
  روند ثبت محکومیت های متوالی زندان در تعدد جرم Parirokh 7 12,089 ۱۱ آذر ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۱۷ : ۱۱
آخرین ارسال: کامیاب

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان