امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
جهت خرید، نیاز به مجوز دارم ؟
سلام، لطفا راهنمایی کنید

من می خوام یک سایت بالا بیارم تنها جهت خرید کالا ( نه فروش، تنها خرید کالای دست دوم توسط خودم و با پول نقد )

برای این کار هم می خوام داخل روزنامه و اینترنت کلی آگهی کنم ( مبلغی مشخص در حدود ۱.۵ میلیون در ماه )

برای اینجام این کار ( یعنی صرفا خرید کالا ) نیاز به مجوز دارم ؟ داخل ملک مسکونی ( منزل ) می تونم این کارو انجام بدم ؟

ممنون
پاسخ
با سلام خدمت مخاطب محترم اگر خرید به صورت مداوم باشد بله بر اساس نوع و صنف باید مجوز از اتحادیه دریافت کنید و منزل محل کار نیست مجدداً عرض میکنم برای منزل هم مانند قبل اگر دائمی باشد به دلیل تجاری بودن و تحت پوشش صنف قرار خواهد گرفت لذا حتماً باید مجوز دریافت شود این نظر و برداشت بنده بوده
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ
ممنون از شما . من زنگ زدم اتحادیه گفتم فقط بحث خرید رو داریم نه فروش و کار داخل منزل هست ، یعنی امر خرید کالا از فروشنده داخل ملک مسکونی انجام میشه

جواب دادند که به خرید خالی و ملک مسکونی مجوز تعلق نمی گیره

یعنی من اگه بخوام کالا بخرم، باید مجوز تهیه کنم ؟ مجوز برای خریدار بودنم ؟ من اصلا بحث فروش ندارم !
پاسخ
با عرض سلام مخاطب محترم چه خرید خالی و چه فروش نیازمند مجوز بوده مثلا کارخانه تولیدی جهت تولیدات و تبدیل مواد اولیه به کالای ساخته شده خریدار بوده مانند نخ که در امور تولید پارچه یا فرش یا....استفاده میشود در ضمن هر فروشنده ای جهت فروش محصول خود نیاز به خریدار داشته یعنی نام خریدار در فاکتور قید شده و هر فصل یا همه ساله باید صورت خرید یا فروش خود را به دارایی بوده یعنی چه فروشنده و چه خریدار باید مالیات خود را بدهند و لذا شما نیز بعنوان خریدار تکلیف داشته دلیل و علت خرید انبوه خود را به ادارات مربوطه پاسخگو باشید لذا سوالات حضرتعالی شاید از نظر خودتان جای تعجب و سوال باشد ولی از نظر قانون خیر مثلا یکسری مواد شیمیای وجود دارد که مصرف خاص داشته و با ترکیب این مواد شیمیایی مواد منفجره میسازند ولذا تروریستها و خرابکاران اقدام به آگهیهای مختلف و با نامهای مختلف خرید نموده و عملا آنها را ترکیب جهت خرابکاری استفاده میکنند آیا این خریدها نباید جایی ثبت و خریدار دلیل بر خریدهای خاص ارائه نکند؟؟ نتنها در کشور ما بلکه در تمام دنیا خریدار هم باید پاسخگوی خرید انبوه یا فصلی خود باشن فکر میکنید حکومتها پیگیر خریدهای بیمورد نیستند و به نوع دیگر شما خرید داشته جهت مصرف شخصی آیا نباید پاسخگوی چیزی که با آگهی خرید میکنید باشید زیرا مطابق قانون نظام صنفی هر سنفی دارای اتحادیه و محلهای مختلف جهت عرضه کالای خود بوده شما میتوانید جهت خرید به محل عرضه کالای خاص مورد نیاز خود مراجعه و خرید کنید لذا درج آگهی جهت خرید باید دلیل داشته باشد مثلا ارزان خریدن و یا آشنایی با عرضه کنندگان یا وارد کنندگان و یا تهیه کالای وارداتی بدون مجوز و.....لذا مخاطب محترم همانگونه که بیان نمودم هر خرید و فروشی نیازمند معرفی و ثبت نام در اتحادیه مربوطه جهت شناسایی بوده مخاطب محترم توضیحات اضافه بنده جهت آگاهی و شکافتن عمق مسئله بوده لذا بیانات بنده کلی بوده نه مختص شما لذا این نظر و برداشت شخصی بنده بوده
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ
سلام و تشکر از شما

بنده قصد خرید مواد شمیبایی رو ندارم ! قصد خرید لوازم دیجیتال مثل لپ تاپ و موبایل و ... رو دارم

لطفا راهنمایی بفرمایید برای گرفتن مجوز چه ملکی لازم است ؟ حتما باید مغازه باشه ؟ یا سند اداری یا شخصی کافیه ؟
پاسخ
با عرض سلام خدمت مخاطب محترم بنده نگفتم که حضرتعالی میخواهید مواد شیمیایی و یا هر چیز دیگری بخرید بنده مثالهایی ملموس جهت اثبات دلیل و مبنای نیاز به مجوز هر نوع فعالیت با مجوز را خدمت شما عرض کردم اما در مورد سوالات شما به شرح ذیل معروض میدارم
برای گرفتن مجوز چه ملکی لازم است ؟
فرقی نمیکند ملک چگونه باشد اگر از ملک مسکونی استفاده میکنید مجوز اداری و یا تجاری ملک مورد نیاز بوده
حتما باید مغازه باشه ؟
خیر مهم داشتن مجوز استفاده تجاری بوده
یا سند اداری یا شخصی کافیه ؟
بله به نظر بنده فرقی نمی گند شما میتوانید برای سهولت کار و آسایش بیشتر به اداره ثبت شرکتها مراجعه و اقدام به پر کردن اظهار نامه تجاری نموده و پس از ثبت اظهار نامه اضهارنامه ها را جهت تشکیل پرونده به اتحادیه مربوطه ارائه نموده و اگر اتحادیه به قول عامیانه بامبول زد مطابق قانون نظام صنفی به اتحادیه اصناف مراجعه و در آن اتحادیه ثبت فعالیت کنید
این نظر شخصی بنده بوده
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  ضرورت و نحوه اخد مجوز برای آموزش آنلاین mohsenkeshavarzi 2 349 ۳۱ ارديبهشت ، ۱۴۰۱, ساعت --> ۵۴ : ۲۱
آخرین ارسال: mastaneh.amini
  مجوز کنترل فعالیت قبل از ثبت شرکت sabttehran 0 2,614 ۲۱ ارديبهشت ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۴۳ : ۱۲
آخرین ارسال: sabttehran
  فعاليت با مجوز ديگران ya30n 1 3,889 ۲۵ دي ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۳۳ : ۱۶
آخرین ارسال: کامیاب

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان