امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حضانت کامل فرزند پسر توسط مادرش و درخواست طلاق
باسلام
دوست عزیز بنده هم از این جامعه هستم شمارادرک میکنم میدانم که با سختی همان سوئیت 15متری را اجاره کرده اید اما قانون وکارشناسی که توسط دادگاه تعیین میگردد اگر آن سوئیت در شان زوجه نباشد قبول نمیکند آنطور که بیان نمودید خانم شما درخانه ای بزرگتر از آنچه شما اجاره کرده اید سکونت مینموده است.

به نظربنده موضوع شما با ریش سفیدی یعنی کسی که سرد وگرم زندگی را چشیده باشد حل خواهد شد ایشان اگر طلاق بگیرد وشما طلاق دهید قطعآ بهتراز یکدیگر پیدانخواهیدکرد وبچه ای خواهید داشت که در آینده کمبود محبت پدریامادررا حس خواهد نمود
بگذریم از امور حقوقی خارج ووارد بحث روان شناسی گردیدم
به امید خبرهای خوش
موفق باشید
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ
ممنون جناب حکمت
حقیقت امر رو خدمتتون عرض کنم
به هیچ عنوان هیچ کانکشنی دیگه نمیخواهم باهاشون داشته باشم
دیگه بالکل فاتحه همسر و خانواده اش و قید پسر رو به خاطر اینکه نزاشتند ببینمش بالکل زدم که بتونم فقط از شر این ها راحت بشم
چون اگه راحت نمیشدم شاید تا پنج سال دیگه نهایت یا سکته قلبی کرده بودم یا مغزی!
برای همین هست که شاید روز اول که اینجا تاپیک باز کردم هدفم جدایی نبود جناب حکمت ولی الان دیگه جدایی مطلق هست
البته شما لطف دارید و میخواهید راهنمایی دوستانه بکنید ولی با این شرایطی که الان عرض شد به من بگید من باید چیکار کنم
با سپاس
پاسخ
سلام

هیچ میدانی خانمت برای آن کودکی که به فرض مثال شیر خشک برایش درست میکند وبه او میدهد میتواند از شما درخواست مزد کند؟
آنچه باید بیان شود بیان نمودم پیشنهاد میکنم با ریش سفیدی مشکلتان را حل کنید دیگر رویشان را نمیخواهم ببینم را کنار بگذارید.
بنده نمیتوان راه دیگری در اختیار بگذارم انوقت در مرجع قضائی بگوئید حکمت که چنین گفته بود چرا چنین نشد وچنان شد
من آنچه شرط بلاغ بود با تو گفتم/ تو خواه از سخنم پندگیر و خواه ملال
ما بیشتر،
پاسخ
سلام
هفته آینده وقت دادگاه هست و مشاوره تمام شد و قرار بر این شد که 130 هزار تومان ماهیانه بابت نصف نفقه بچه ماه به ماه پرداخت کنم!
که اونم فعلا نمیدونم اصلا بتونم یا خیر!
و دیگه اینکه اونا هم مهریه و غیره رو نگیرند.
و دیگه اینکه گفتند اگه خواستیم خارج بریم با بچه اجازه بدهید میخواستم راهنمایی کنید این مورد رو چه طور حل و فصل کنم!
14 مرداد وقت دادگاه طلاق توافقی دارم
اگه توصیه خاصی هست برای دادگاه بفرمائید!
با سپاس
پاسخ
سلام
عجب توافق جالبی همه اش به نفع شماست

درخصوص فرزند مشترک نیز هرتوافقی بخواهید بکنید قطعا قبول میکنند حتی نخواستن نصف نفقه را واما درخصوص خروج فرزند به خارج از کشور
مگر میخواهد دیگر فرزندرا بازنگرداند؟
قطعا پاسخ منفی است پس نگران نباشید
ما بیشتر،
پاسخ
جناب حکمت خسته نباشید
اواخر مردادماه طلاق گرفتم طبق توافق فوق که قرار شد ماهیانه 130 هزار تومان بابت نفقه بچه بپردازم که گرفتاری شخصی هم برام پیش اومد و فقط تونستم یارانه بچه و مادرش رو بپردازم و این 130 تومن هم کن فیکون شد و اونها هم تا بحال چیزی نگفتند و موقع طلاق توافقی گفتند هر وقت خواست میتونه بیاد بچه رو ببینه که من تو این مدت یک بار بیشتر نرفتم بچه رو ببینم چون درست منو الان نمیشناسه و بهانه میگیره!
حالا امروز پدر خانم تماس گرفتند که آبان ماه میخواهند (مادر زن و همسر و فرزندم) برن خارج از ایران (منزل یکی از فامیل های نزدیکشون اسپانیا هست)
و از من خواستند بیام یه چیزی رو امضاء کنم که اینها بتونند بچه رو ببرند و گفتند برای یک ماه آبان ماه میخواهیم بریم
لطفا راهنمایی بفرمائید میترسم برم امضاء کنم و بچه رو برای همیشه ببرند یا حالا یه اتفاق دیگه بیفته من الان باید چیکار کنم
کلا میترسم بچه رو ببرند و نیارند من که از کارهای اونها دیگه اطلاعی ندارم!
بچه ام پسر و سه ساله است که حضانت تا 15 سالگی به مادر دادم
سایر اساتید و دوستان هم راهنمایی کنند ممنون میشم
سپاس از زحمات و خدمات شما
با تشکر
پاسخ
با عرض سلام و تشکر از بیانات دوست بزرگوار جناب حکمت مخاطب محترم با توجه به بیانات حضرتعالی اولاً هرگونه توافق خلاف قوانین و نظم عمومی باطل بوده و همچنین فرزند پسر تا دوسال و دختر تا 7سال نزد مادر بوده اما رویه جاری پسر را هم تا 7 سال می باشد و طلاق و توافق شما تاثیری در ماهیت توافق خلاف قانون شما در باب فرزند مشترک نداشته لازم به ذکر است چه پسر و چه دختر فرقی نمیکند تا هر سنی حتی 70 سالگی در صورت زند بودن مادر بهانه مادر را میکند این امری طبیعی بوده این بستگی به تفکر و شرایط شما داشته زیرا به دلیل بهانه گیری بچه و یا تربیت یا...... حضانت و اختیار را به مادر ندهید چون در آینده همین مورد چنان مشکلاتی برای زندگی شخصی شما ایجاد میکند که راضی به مرگ خودتان میشوید و در مورد فرزند اجازه شما شرط اصلی خروج فرزند بوده چون شما ولی قهری فرزند مطابق قانون می باشید لذا از نظر بنده خروج چنین فرزندی احتمال باز نگشتن فرزند داشته و مطابق قانون اروپا حضانت فرزند با مادر است لذا در صورتی که خودتان مایل به خروج فرزندتان بوده تضمین ملکی بالا به صورت رسمی (محضری) مانند یک میلیارد تومان و یا بیشتر وثیقه ملکی با اخذ تعهد نامه محضری از همسر و پدر خانم سابقتان در صورت عدم باز گشت فرزند میتوانید تحت عنوان آدم ربایی شکایت نمایید رضایت داده و آنهم مجوز مشروط خروج و ورود فقط برای یک بار بدهید و......لذا از نظر بنده در مورد شما با توجه به توضیحات ارائه شده در صورت خروج فرزندتان باز گشت و دیدار مجدد نا معلوم بوده و بعداً با چالشهای بزرگ عاطفی و حقوقی مواجه خواهید شد لذا دادن چنین امتیازی از نظر بنده بعنوان یک حقوقدان عاقلانه نبوده شاید از نظر عاطفی شما را سرزنش کنند اما این مهم نیست مهم این است که وقتی اختیار و عقل خود را تحویل دیگران میدهید مانند برده و یا یک رقاصه هرگونه که بخواهند باشما بازی خواهند نمود پس اختیار خود را به دیگرا انتقال ندهید که در آینده پشیمان و سرخورده شوید قبلاً از بیانات صریح و واقعی بیان شده خود از حضرتعالی پوزش می طلبم و در ضمن شما با ارائه دادخواست مجدد میتوانید در مورد فرزند مشترکتان حکم جدید دریافت کنید و زمان حضانت فرزند پسرتان و حتی زمان ملاقات فرزند را با توجه به مسائل عاطفی تغییر دهید و همچنین به این موضوع فکر کنید که پس از بزرگ شدن پسرتان با توجه به تعلیم و تربیت پسرتان در تصور همین فرزند از شما چهره ای ناشایست ایجاد و باعث نفرت فرزندتان از شما شوند همانگونه که مادر عاطفه داشته و فرزند عاطف و نیاز عاطفی دارد پدر هم هم عاطفه داشته و هم عشق به فرزند اختیار خود را دستخوش نصایح ابلهانه بعضی اشخاص که خلاف عقل و منطق اعلان نظر میکنند قرار ندهید چون هیچ موجودی مهم تر از خودتان و فرزند پاره تنتان در این دنیا وجود ندارد همانگونه که با عشق تلاش میکنید و با زحمت نفقه فرزنتان را تهیه و پرداخت میکنید همین عشق باید بین شما و فرزندتان تا ابد باقی بماند لذا در مورد فرزن شما باتوجه به شرایط سنی بهانه گیری و نا آرامی و پرخاشگری طبیعی بوده لذا به مرور زمان حل خواهد شد لازم به ذکر است 98 درصد فرزندان طلاق با چنین مشکلات عاطفی روبرو بوده و روبرو خواهند بود مهم این است که با مسائل و مشکلات با عقل و تدبیر و با واقعیت برخورد نمود کل بدبختی بک خانواده و یا یک جامعه از برخورد عاطفی ناشی بوده زیرا وقتی بحث عاطفه و عشق به میان می آید عقل و منطق و واقعیت کور و از بین میرود از این به بعد است که مشکلات ایجاد میشود این مشکلات شامل مشکلاتی مانند عاطفی ،اجتماعی،اقتصادی و..... این نظر و برداشت حقوقی و عاطفی و شخصی بنده می باشد.
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ
جناب کامیاب خسته نباشید
در مورد فرمایش جنابعالی یه جاهایی پاراگراف های ابتدایی درست متوجه نشدم! یا بهتر بگم هنوز درک چنین مسائلی برایم سخت است چون بچه هنوز طفل است و بنده هم اطلاعی از آینده چه میشود ندارم!
یه نکته اینکه اگر پسرم فرضا که خارج از کشور هم بماند و برنگردد گاهی به این فکر میکنم که اروپا و خارج از کشور شاید برای آینده او و حتی خود من بهتر باشد ولی این را مطمئن نیستم ولی از روی تجربه که الان خودم نتونستم به جایی برسم عرض میکنم و بالاخره از کودکی در خارج بودن و درس خواندن و زندگی کردن شاید برای فرزندم بهتر باشد و بنده هم با اینکه بیش از یک سال هست که از همسرم جدا شدم خیلی بندرت به دیدار فرزندم رفتم و سعی میکنم زیاد به سمت خانواده همسرم نروم
در مورد دیدار هم با توجه به شبکه های مجازی و تماس های تصویری و غیره دیدن فرزند دورادور هم دور از دسترس نیست
ولی از لحاظ مسائلی که شما فرمودید و اینکه افسار کار رو به دست خانواده همسر و علی الخصوص مادر خانم (مادر سالار) که کل کارهای طلاق هم توسط وی انجام شد نمیدانم چگونه باید عمل کنم
اگر به فرموده جنابعالی شرط و شروط بگذارم اگر آینده بچه در آنجا بهتر باشد و بنده مانع شوم میترسم فردا پشیمان شده و آینده بچه در اینجا را نیز خراب کرده باشم
و الان در برزخ گرفتارم نمیدانم دقیقا چیکار کنم ولی خانواده ام میگویند اگر فرزند در خارج بماند هم برای آینده اش بهتر است!
با تشکر و سپاس
پاسخ
با سلام خدمت مخاطب محترم مانند حالتی که شما داشته اید را بنده شخصاً در زندگی خانوادگی خود تجربه نموده ام و آثارش سکته و مرگ برادرم در سال 93 بوده به خاطر همین عدم توجه به سخن بنده و بی تجربگی و بی فکری باعث سکته و مرگش شده چون بنده ده سال از عمر خود را در خارج از کشور گذرانده و تجربیات زیادی در این مورد داشته عنوان میکنم بنده بسیار در مورد مسائل خانوادگی دیده ام لذا همانگونه که توجه بفرمایید در کلیه پستها بیان میکنم از نظر بنده چون اشخاص دارای تفکرات مختلف عادات مختلف اخلاقیات مختلف و.... بوده و هیچ کس شبیه دیگری نیست این مورد از عجایب خلقت بوده که فقط خداوند بزرگ از آن مطلع بوده لذا شما هم مشاوره حقوقی میگیرید و تحت تاثیر عواطف هستید آیا میدانید جامعه اروپایی وقتی فرزند پس از پایان 18 پدر و مادر هیچ گونه دخالتی در امور فرزند خود نمیتوانند بکنند؟و فقط روابط از نظر عطفی وابستگی داشته آنهم بسیار اندک؟ایا میدانید حضانت در اروپا با مادر و شما باید کلیه هزینه های فرزندتان را تا سن 18 سال بدهید؟و آیا های بسیار.... لذا شما قبل از هر تصمیمی باید با کسانی مشاوره کنید که شرایط مشاوره را داشته باشند چون یک مشاور خوب بسیار مهم و اساسی در تصمیم گیری بوده مثلا اگر شما بروید جهت امور خود نزد روانپزشکی که در کشورهای اروپایی زندگی نکرده و یا حتی یکبار هم نرفته و اگر هم رفته با تورهای مسافرتی برای مدت محدود آنجا بوده و خودش بنا به دلایل خاص فعلی کشور حسرت و آرزوی زندگی در اروپا را داشته این روانپزشک خودش بیمار روانی بوده چگونه میتواند مشاور خوبی باشد!!!!!لذا بزرگوار شما هر مرتبه علمی که داشته باشید از نظر تفکر اکثریت جامعه اروپا یک کله سیاه و یا یک تروریست محسوب میشوید لذا من منکر امکانات بالا آسایش و امنیت و سطح بالای زندگی در اروپا نیستم اما موارد بسیار وجود داشته که از نظر بنده و یا شما پوشیده بوده مانند ترویج فرهنگ استقلال جوانان و جدا شدن از خانواده و ترویج استقلال و کاهش روابط عاطفی و......لذا شما فکر نکنید با رفتن فرزندتان دنیا و آخرت فرزندتان و حتی خودتان متحول میشود.زیرا اینگونه تفکر در آینده ای نه چندان دور چنان ضربه روحی و عاطفی به خودتان میزند که این ضربه اگر شما شخصیت عاطفی و درون گرا داشته باشید مانند برادرمن موجبات تفکرات خاص و در نهایت تغییررات و فشارهای روانی و منجر به سکته قلبی و یا مغزی و در نهایت مانند برادرم در سن 40 سالگی فوت حال آیا تفکر و مشاوره درست و تصمیم عاقلانه و سنجش عواقب هر کاری بهتر نبوده برادر بنده هم دستخوش حرفهای خانواده خودم و یا اشخاص نادان تفکرات خام به چنین عاقبتی گرفتار شده چه بسا خود پدر و مادر و حسرت بکشان خارج نظرشان بهتر بودن خارج را تشخیص دهند اما بنده میدانم در کشورمان بیکاری فاصله طبقاتی فقر فساد در کلیه موارد بیداد میکند اما بسیار موارد هم وجود دارد که نسبت به اروپا بهتر بوده مانند عواطف خانوادگی وجود سرپناه برای زندگی امکانات تحصیل واز همه مهمتر اقوام و هم زبانان و کل خانواده و..... هرچند اندک اما وجود دارد لذا بنده فقط صلاحیت مشاوره حقوقی داشته اما از نظر روانشناسی و تحقیقات زندگی اجتماعی باید به کسانی که صلاحیت مشاوره صادقانه داشته رجوع کنید و برای مشاوره هرگز به کسانی که خودشان حسرت زندگی در اروپا داشته مراجعه نکنید مگر اینکه مشاور هم تجربه سکونت در اروپا را داشته باشد یا آگاهی داشته باشد و همه موارد مثبت و منفی مورد مشاوره را به شما بگوید و شما هم نیازمن مشاوره روانشناسی بوده و هم مشاور حقوقی و هم اقتصادی و هم اجتماعی بوده لذا فرزند شما طفل بوده و شما بعنوان ولی و از نظر قانون ما کلیه اختیارات این فرزند به عهده شما بوده عقل و عاطفه دو مبحث جدا و نزدیک و وابسته به هم بوده همیشه وقتی اول عقل و منطق و سپس عاطفه باهم و با تدبیر آمیخته شود نتیجه بهتری حاصل میشود و بنده در تداخل این موارد در آخر سخن عقل را اجراء میکنم زیرا شخت عاطفه خوب است اما کامل نیست مثلاً در مورد ازدواج و طلاق خودتان به نظر بنده اکثر ازدواجهای منجر به طلاق حاصله از عدم توجه به عقل بوده لذا کاری به منشاء اختلافات نداشته لذا این موارد که عرض شد از باب مشاوره و شناخت راهکار بهتر از نظر بنده بوده امیدوارم راه بهتر را انتخاب تا در زندگی دچار مشکل و سرخوردگی شخص خودتان نشود این نظر شخصی و نصیحت یک بیطرف بوده از طولانی شدن بیاناتم پوزش می طلبم
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ
 سپاس شده توسط hamid79
ممنون جناب کامیاب خسته نباشید
خدا برادر بزرگوارتون رو رحمت کنه
دو سه شب قبل با مادر خانم و پدر خانم صحبت کردم قبلا هم به من گفته بودند ولی الان یاد آوری کردند
فامیل خانمم که در اسپانیا هست اگه بخواهد ویزا صادر کنه که اونم در اگر و اما هست و باید تهران بروند سفارت و خلاصه دنگ و فنگ های خاص خودش رو داره
دایی خانمم باید از اسپانیا ویزا بگیره و یه وثیقه سنگین به دولت اسپانیا بده به این عنوان که مثلا سر یک ماه باید همسر و مادر خانم و فرزندم خاک اسپانیا رو ترک کنند
و خوب من خودم یقین دارم که این ها اونجا ماندگار نیستند و هم مادر خانم و هم پدر خانم حقوق بگیر هستند و هیچگاه در آنجا نخواهند ماند چون تجربه خارج رفتن و گیرین کارت و غیره رو دارند و اصلا از آن ولایت خوششان نمی آید و گفتند هر وقت خواستی بیاد فرزندت را ببین حتی روزانه! و نفقه ماهی 130 تومن که من فعلا نتونستم بدهم هم بهم فشار نیاوردند و اصلا حرفش هم نزدند!
خلاصه رفتم محضر و برگه گرفتن پاسپورت برای همسر و فرزندم که چاپی بود و نوشته بود مکرر رو امضاء کردم و هیچ دغدغه ای از این بابت ندارم چون میدونم این ها همین یکی دو ماه هم بروند خیلی کار کردند چون همین مسافرتشون هم فعلا نامشخص هست چون باید ویزا صادر بشه!
خلاصه همه چی آرومه ...
با سپاس فراوان
موفق باشید
پاسخ
سلام 
عرض ادب
بنده نویسنده این تاپیک هستم الان بعد از سه سال ازم نفقه بچه رو خواستند یعنی همون ماهیانه 130 هزار تومان 
آدرسی چیزی هم ازم ندارند فقط با پیامک حالت تهدید نوشتند که اگه پول واریز نکنی شنبه میریم دادگاه برای گرفتن نفقه شکایت میکنیم 
میخواستم ببینم میتونند کاری بکنند 
تو این سه سال هم من نرفتم بچه رو ببینم چون نفقه ندادم گفتند نمی تونی بچه رو ببینی
پاسخ
حضانت فرزند با پدر یا مادر
حضانت فرزند از موضوع‌های بحث‌برانگیز حقوقی و فقهی است. مقررات مربوط به حضانت به‌تازگی تغییر کرده است. در مسئله حضانت هم مصالح روحی و جسمی کودک مدنظر است و هم به حقوق و تکالیف هر یک از والدین باید توجه شود. توجه به هرکدام بسیار ضروری است زیرا بی‌توجهی به هر یک مشکلات بزرگی در روابط خانوادگی ایجاد خواهد کرد.
در قانون مدنی تعریفی از حضانت ارائه نشده، اما به موضوع نگهداری و تربیت اطفال پرداخته‌شده است. به این موضوع در مواد 1168 تا 1179 قانون مدنی و مواد 40 تا 47 فصل پنجم قانون جدید حمایت از خانواده پرداخته‌شده است.
علاوه بر این در بندهای 43 و 46 منشور حقوق و مسئولیت‌های زنان در نظام جمهوری اسلامی ایران (1383)، سیاست‌های کلی نظام جمهوری اسلامی ایران در مورد حق ملاقات با فرزند در صورت انقضا یا اسقاط دوران حضانت، حق و مسئولیت حضانت فرزند، لزوم برخورداری از حمایت مالی پدر و مسئولیت والدین در مورد ممانعت از بهره‌مندی فرزندان از ملاقات با آنان را پیش‌بینی کرده است.
در قوانین جدید، حضانت فرزند دختر و پسر تا سن هفت سالگی به عهده‌ی مادر است. پس از سن هفت‌سالگی که حضانت به عهده پدر است، با صلاحدید دادگاه برای رعایت مصلحت طفل ممکن است دادگاه پس از آن نیز فرزند را به پدر واگذار ننماید.
البته دختر و پسر در صورت رسیدن به سن 18 سالگی از حضانت خارج‌شده و شخصا تصمیم می‌گیرند که در نزد کدام‌یک از والدین خود یا حتی شخص ثالثی از بستگان خود زندگی نمایند.
والدین وظیفه‌دارند تا زمانی که توانایی دارند و زنده هستند از فرزند خود نگهداری کرده و آن را تربیت کنند. این حق والدین است که از کودک خود سرپرستی کرده و حضانت آن را بر عهده بگیرند و قانون جز در موارد استثنائی نمی‌تواند آنان را از این حق محروم کند.
مصلحت کودک بسیار مهم است به همین دلیل در مسئله حضانت ابتدا مصلحت او در نظر گرفته می‌شود. بعد از مصلحت کودک به‌حق پدر و مادر برای نگهداری از فرزندشان رسیدگی می‌شود. در صورتی که مصلحت طفل ایجاب کند که او پیش هیچ‌یک از پدر و مادرش نباشد، دادگاه حضانت او را به شخص ثالثی می‌سپارد.
پاسخ
 سپاس شده توسط adlohagh

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  مدارک لازم برای طلاق توافقی vakil 2 6,375 ۱۲ خرداد ، ۱۴۰۰, ساعت --> ۲۲ : ۱۴
آخرین ارسال: afraclinic
  داشتن فرزند خوانده چه شرایطی دارد؟؟؟ vakilt 0 660 ۲۳ مهر ، ۱۳۹۹, ساعت --> ۴۷ : ۱۲
آخرین ارسال: vakilt
  شرایط طلاق setare72f 1 1,713 ۷ آذر ، ۱۳۹۸, ساعت --> ۴۸ : ۱۰
آخرین ارسال: keykavous
  مزایای داشتن وکیل در طلاق توافقی vakil 0 3,258 ۲۲ شهريور ، ۱۳۹۷, ساعت --> ۱۰ : ۰۲
آخرین ارسال: vakil
  طلاق توافقی و مطالبه مهریه بعد از طلاق توافقی vakil 0 4,934 ۲۲ شهريور ، ۱۳۹۷, ساعت --> ۰۵ : ۰۲
آخرین ارسال: vakil

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان