امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال در مورد روال کار شکایت تصادفی
با سلام

مادر من حدودا دو ماه پیش تصادف کرد. و بعد از انجام امور دادگستری و رفتن پیش دادیار و....
دقیقا یک آذر وقتی در مورد پرونده شکایت مادرم رفتم پیش منشی دادیار پرسیدم گفتن کیفیرخواست درخواست دادیم و پرونده رو فرستادیم دادگاه (یه همچین چیزی گفت) و گفت حددودا 15 روز طول میکشه تا دادگاه تشکیل بشه برا شما هم از طریق تماس یا نامه خبر خواهند داد. که کی بیایین دادگاه . بعد 15 روز که رفتم پیش منشی دادیار پرسیدم که پرونده مادرم چی شده گفت . اگه تشکیل بشه به شما زنگ میزنن یا اخطاریه میدن برا پیگیری پرونده نیا اینجا اینو گفت حالا درست یک ماه شده ولی هیچ خبری نشده . الان من چیکار کنم برم پیش منشی دوباره بپرسم یا منتظر زنگ یا نامه ای که قراره بفرستن بشینم .
پاسخ
سلام
روال دادرسی به اینصورت میباشد
پرونده پس از تکمیل تحقیقات وجرم بودن عمل مرتکب دردادسرامنجر به صدور قرارمجرمیت میشود.
درمرحله بعد پرونده نزددادستان جهت صدور کیفرخواست ارسال میگردد
پس از تائید قراردادیار پرونده با کیفرخواست صادره به دادیاری اعاده میگردد.
دادیاری نیز فارغ از تحقیق پرونده را به دادگاه کیفری دو (جزائی سابق) ارسال ،قاضی ارجاع به یکی از شعب کیفری دو ارجاع مینماید.
دادگاه نیز با تکمیل بودن پرونده وقت رسیدگی تعیین وبه طرفین یا وکلای انها ابلاغ مینماید

ضمنآ دفتر دادیاری به شما که مادرتان شاکی بوده محبت کرده که اطلاعات پرونده رادراختیار شماگذاشته حال اگر میخواهید پیگیر نتیجه پرونده باشید بهتر است مادرتان به دادیاری برود وشماره 16رقمی ورمز شخصی پرونده رااز دفتر دادیاری جهت ورود به پایانه قوه قضائیه واطلاع از روند رسیدگی اخذ نماید
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ
با تشکر

دقیقا این حرف رو زد یک ماه پیش(( جهت صدور کیفرخواست ارسال شد))

خب معمولا چقد زمان طول میکشه تا به ما اطلاع بدن .

منشی دادیار یه شماره پرونده 16 رقمی داد و گفت این شماره پرونده هستش هرجا رفتی باید اینم با خودت ببری . خودمم برم بگم رمز شخصی رو بده میده نیازی به مادرم نیس . و اگر رمز شخصی رو بگیرم میتونم بفهمم پرونده در چه روالیه و کی دادگاه برگزار میشه .

در ضمن آذرس ورود به پایانه قوه قضاییه جهت دیدن وضعیت پرونده رو لطف میکنید بدید

چون من اولین بارمه سر از دادگاه و اینجور چیزا در میارم . میترسم که دادگاه این پرونده برگزار نشه. چون یه ماه شده هیچ خبری نشده همیشه اینقد طول میکشه یا ممکنه دو ماه سه ماه هم طول بکشه تا برگزار بشه . من هیچ نگرانی در مورد وضعیت پرونده و مدت زمان طول کشیدن پرونده نداشته باشم .
پاسخ
نشانی پایانه قوه قضائیه

http://www.adliran.ir/
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نمونه شکایت حفر چاه Kazemi 0 1,326 ۱۷ مهر ، ۱۳۹۹, ساعت --> ۲۳ : ۱۲
آخرین ارسال: Kazemi
  شکایت تصادف hatampour68 0 1,402 ۱۷ شهريور ، ۱۳۹۹, ساعت --> ۰۲ : ۰۵
آخرین ارسال: hatampour68
  فوری فوری شکایت حقوقی از ۲۸ فرد متوفی وچند نفر سهامدار ومالک حمید حمیدپور 0 1,411 ۲۷ دي ، ۱۳۹۸, ساعت --> ۲۸ : ۰۲
آخرین ارسال: حمید حمیدپور
  ابهام رای دیوان عدالت اداری در مورد تحصیل مجدد salirezae 0 5,274 ۱۷ مرداد ، ۱۳۹۷, ساعت --> ۱۹ : ۱۹
آخرین ارسال: salirezae
  ابهام در مورد یک پرونده ya30n 1 5,886 ۳ مرداد ، ۱۳۹۷, ساعت --> ۴۵ : ۲۰
آخرین ارسال: vakil

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان