انجمن حقوقی هامون
درخواست مشاوره برای خرید ملک - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن حقوقی هامون (https://www.vakil.net/forum)
+-- انجمن: تالارهای مشاوره و مباحث حقوقی (https://www.vakil.net/forum/forumdisplay.php?fid=6)
+--- انجمن: انجمن تخصصی مشاوره حقوقی حقوق شهرداری ها و اراضی (https://www.vakil.net/forum/forumdisplay.php?fid=14)
+--- موضوع: درخواست مشاوره برای خرید ملک (/showthread.php?tid=788)

درخواست مشاوره برای خرید ملک - پیروز - ۲ دي ، ۱۳۹۳

سلام
قصد خرید زمینی را که قبلا پمپ بنزین بوده و حدود 12 سال است که متروکه میباشد را داریم، بعد از چند جلسه صحبتهای اولیه با یکی از مالکان، شنبه به شرکت نفت منطقه مربوطه جهت کسب اطلاع مراجعه کردم انجا با قاطعیت تمام گفتند که شرکای انجا سالهاست که اختلاف دارند و حتی روی دیدن هم را هم ندارند و فلانی به بهمانی فروخته و... حتی 2 نفر ورثه هم هستند که ناکجا ابادند(به شوخی گفتند تام و جری) و خلاصه هر چقدر که فکر کنید آیه یاس خواندند و اینکه محال است شما بتوانید از انها خرید کنید و آنجا منجلابیست که ...
حتی تا آنجا پیش رفتند که من را عاشقی(عاشق ملک مذکور!!) مدهوش و بی چشم و گوش توصیف کردند که مطلقا حرف حساب در او اثر ندارد...
به هر حال برای جمعه پیش رو با 2 نفر از مالکان به شرط همراه داشتن کلیه اسناد و مدارک جهت رویت و ادامه مذاکرات قرار گذاشتیم
قابل ذکر اینکه طبق گفته یکی از مالکان که تا کنون با او صحبت کرده ایم ملک مربوطه 2 مالک یک دانگی و یک مالک 4 دانگی دارد و اسناد مالکیت به صورت 6 سند یک دانگ میباشد.
سوالی که خدمت عزیزان دارم اینکه هنگام رویت اسناد به چه نکاتی باید دقت کنیم و دیگر اینکه اگر همه مالکان حقیقی زمین(طبق اسناد) در قید حیات باشند دیگر ورثه چه معنی پیدا میکند؟
ایا ممکن است در گذشته بخشی از عرصه یا اعیان به صورت قولنامه ای واگذار شده باشد و چگونه میتوان نسبت به این موضوع اطمینان پیدا کرد و حقیقت امر را دریافت؟

RE: درخواست مشاوره برای خرید ملک - کامیاب - ۳ دي ، ۱۳۹۳

مخاطب محترم به نظر بنده شما مشغول به کاری بزرگ بوده جهت خرید چنین املاکی داشتن یک حقوقدان یا وکیل همراهتان جهت برسی اسناد و عقد قرارداد بسیار مهم بوده چون در چنین املاکی که هم جنبه تجاری و هم خدماتی داشته واقعاً مباحث بسیار وجود داشته و اصولاً نیاز به نشستهای متناوب و بحث و برسیهای بسیار میباشد در ضمن شرکت نفت کاره ای نیست که بخواهد نظر بدهد شما با صحبتهای آنها بیشتر از هدفتان دور میشوید و همچنین وجود اسناد و همچنین برسی وراث بسیار مهم بوده و خرید ممکن بوده ولی با توجه به تعدد مالکین و وراث کمی مشکل لذا همانگونه که بیان شد در مورد شما وجود یک وکیل و یا کارشناس حقوق مجرب بسیار مهم میباشد و بحث در مورد این موارد مختلفه قانونی این معامله نیازمند حداقل 5 صفحه توضیح بوده لذا نظر بنده بیان شد شاید دوستان توانایی نگارش داشته تا بیشتر شما را یار نمایند

RE: درخواست مشاوره برای خرید ملک - پیروز - ۳ دي ، ۱۳۹۳

با سلام و تشکر ، شوهر عمه بنده که در این کار شریک هستیم سردفتر اسناد رسمی میباشند و به حسب روش کاریشان نهایت دقت را در سلامت معامله میکنند و اگر ایشان حضور نداشتند من به تنهایی جرىت ورود به این کار را نداشتم ، سوالی که ذهنم را مشغول کرده اینست که در صورت حیات مالکان چگونه ممکن است اشخاصی به عنوان ورثه وجود داشته باشند و اگر قولنامه ای قبلا نوشته شده باشد که منجر به سند خوردن نشده باشد اکنون یا بعد از معامله ما از ارزش حقوقی بر خوردار است؟
با سپاس
از مدیر محترم سایت خواهش دارم علامت شکلک که در ابتدای عنوان تاپیک به اشتباه امده و من الان متوجه شده را پاک نمایند

RE: درخواست مشاوره برای خرید ملک - پیروز - ۱۱ دي ، ۱۳۹۳

سلام
با رویت برخی از اسناد روشن شد که بخشی از 4 دانگ متعلق به آقای... به نام دو پسرش بوده که فوت کرده اند و اینکه ورثه این دو مرحوم تماما در قید حیاتند بر ما روشن نیست..به هر حال قرار شد انحصار وراثت بگیرند... حواشی دیگر هم الی ما شا الله...

RE: درخواست مشاوره برای خرید ملک - پیروز - ۲۳ فروردين ، ۱۳۹۴

باسلام
مشکلات ملک مذکور جدی و برای ما لاینحل بود و ماجرا خاتمه یافت