انجمن حقوقی هامون
ورثه ، خانه را نمی فروشد و می خواهد با قیمت پایین تر از قیمت انبوه س - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن حقوقی هامون (https://www.vakil.net/forum)
+-- انجمن: تالار پرسش و پاسخ و مشاوره حقوقی متفرقه (https://www.vakil.net/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- انجمن: پرسش و پاسخ و مشاوره حقوقی (https://www.vakil.net/forum/forumdisplay.php?fid=8)
+--- موضوع: ورثه ، خانه را نمی فروشد و می خواهد با قیمت پایین تر از قیمت انبوه س (/showthread.php?tid=693)

ورثه ، خانه را نمی فروشد و می خواهد با قیمت پایین تر از قیمت انبوه س - fatemeh.m - ۱۳ تير ، ۱۳۹۳

سلام علیکم
موضوع : یکی از وراث،خانه را نمی فروشد و می خواهد با قیمت پایین تر از قیمت انبوه ساز خانه را بخرد.
یک خانه کلنگی به متراژ330 متر در شهرستان متعلق به وراث((4ورثه(یک ورثه پسر ، سه ورثه دختر)) است و کارهای دارایی (حصر وراثت) انجام گرفته و خانه برای فروش آزاد است .
بغل این خانه را یک انبوه ساز خریداری کرده است و می خواهد خانه ما (وراث) را هم بخرد. انبوه ساز می خواهد با ادغام خانه ما و خانه بغلی که خریداری کرده تعداد طبقات و واحدهای بیشتری را بگیرد بنابراین قیمت بسیار خوبی را هم پیشنهاد داده است ((بالاتر از قیمت منطقه (هر متر 2300000 تومان )) سه ورثه دختر به آژانس املاک برای فروش خانه رفتیم، ورثه پسر نیامد،پس در نتیجه معامله ای شکل نگرفت و چیزی امضا نشد و پولی هم ردو بدل نشد (ورثه پسر با نیامدن مانع توافق شد)
یکی از وراث(ورثه پسر)حاضر به فروش نیست و می گوید شما با قیمت متری دو میلیون تومان خانه را به من بفروشید (یعنی در هرمتر ، سیصد هزار تومان پایین تر از قیمت انبوه ساز) .
ورثه پسر میگوید،شما (ورثه های دختر) در نهایت علیه من شکایت خواهید کرد و کار به دادگاه کشیده خواهد شد و کارشناس دادگاه با توجه به قیمت منطقه، قیمتی را ارائه می کند در نتیجه قیمت کارشناس پایین تراز قیمت انبوه ساز خواهد بود و من با آن قیمت ،خانه را از شما خواهم خرید و بعدا" خودم خانه را به انبوه ساز خواهم فروخت .

لازم به ذکر است داماد ورثه پسر، وکیل است.
خواهشمند است راهنمایی کنید.

RE: ورثه ، خانه را نمی فروشد و می خواهد با قیمت پایین تر از قیمت انبو - حکمت - ۱۵ تير ، ۱۳۹۳

سلام
قطعآ دوست عزیزم جناب آقای تیموری وآقای خدائی فر تجارب ارزنده ای درچنین مواردی دارندکه پاسخ بنده راتکمیل خواهندنمود.
1-چنین چیزی نیست که کارشناس خانه ا ی را به قیمت منطقه ای قیمت گذاری نماید کارشناسان ما بعضآ حتی بیش از قیمت منطقه یعنی قیمت روز قیمت گذاری می نمایند.
2-مشخص ننمودیددرحال حاضرخانه دراختیار چه کسی میباشد وسکونت دارد اگردراختیار برادرتان است دادخواست مهروموم ترکه تقدیم شورای حل اختلاف نمائید.

RE: ورثه ، خانه را نمی فروشد و می خواهد با قیمت پایین تر از قیمت انبو - fatemeh.m - ۱۶ تير ، ۱۳۹۳

(۱۵ تير ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۰۷ : ۱۷)حکمت نوشته است: سلام
قطعآ دوست عزیزم جناب آقای تیموری وآقای خدائی فر تجارب ارزنده ای درچنین مواردی دارندکه پاسخ بنده راتکمیل خواهندنمود.
1-چنین چیزی نیست که کارشناس خانه ا ی را به قیمت منطقه ای قیمت گذاری نماید کارشناسان ما بعضآ حتی بیش از قیمت منطقه یعنی قیمت روز قیمت گذاری می نمایند.
2-مشخص ننمودیددرحال حاضرخانه دراختیار چه کسی میباشد وسکونت دارد اگردراختیار برادرتان است دادخواست مهروموم ترکه تقدیم شورای حل اختلاف نمائید.

1-داماد برادرمان با اکثرا" کارشناسان دوست هستند که این موضوع به شدت ما را نگران کرده است .
2-خانه بیش از 4 سال است که تخلیه شده می باشد و از وراث یا اشخاص دیگری ساکن نیستند
ملک از حالت مشاع خارج نشده است .
به انبوه ساز پیشنهاد دادیم فقط سهم ما سه خواهر را خریداری کند ، که پاسخ دادند من کل خانه را می خواهم .
به آژانس املاک و انبوه ساز گفتیم کار اگر به دادگاه بکشد شما به عنوان شهود حضور می یابید که بگویید ما این ملک را با این قیمت می خواهیم ولی برادرشان نمی فروشد که جواب منفی به ما پاسخ دادند و گفتند پای ما را به دادگاه نکشید .
به انبوه ساز گفتیم اگرخانه در دادگاه توسط کارشناس قیمت گذاری شد شما بیایید و قیمت خود را ارائه کنید و خانه را بخرید که انبوه ساز گفتند من تا به حال از طریق دادگاه ملکی را خریداری نکرده ام وعلاقه ای هم ندارم اینگونه ملک مورد نظرم را بخرم
انبوه ساز می گوید من فقط از طریق آژانس املاک و ثبت حاضر به خرید کل خانه هستم .

RE: ورثه ، خانه را نمی فروشد و می خواهد با قیمت پایین تر از قیمت انبو - حکمت - ۱۷ تير ، ۱۳۹۳

فعلآ شما وسایر وراٍ ث که با شما توافق دارند د رخواست افرازملک مشاع به اداره ثبت اسناد بدهید
چنانچه قابل افراز بصورتی باشد که برادرتان سهم خودراافرازی ببرد بحث دیگری نخواهد بود.

درصورتی که غیرقابل افراز باشد پس از آن میتوانید دادخواست فروش ملک مشاع را به دادگاه رابدهید .
ازجهت اینکه برادرتان به جهت روابط با کارشناسان صاحب نفوذ باشند نگران نباشید چنانچه حقوق شمارعایت نگردید میتوانید به ان اعتراض نماییدوچنانچه کارشناسان دیگرنیز چنین نمودند باتعیین وکیل از کارشناسان شکایت انتظامی نمائید

RE: ورثه ، خانه را نمی فروشد و می خواهد با قیمت پایین تر از قیمت انبو - کامیاب - ۲۵ تير ، ۱۳۹۳

مخاطب محترم به نظر بنده با عنایت به بیانات جناب حکمت شما در ثبت محل تقاضای افراز داده و در صورت قابل افراز بودن به حقتان میرسید و در غیر اینصورت یهنی رد افراز با حکم ثبت توسط دادگاه تقاضای دستور فروش کنید اگ بیانات شما درست باشد چه بهتر شما خودتان به قیمت کمتر ملک را بردارید اگر مال ندارید بساز بفروش را ترقیب به خرید کنید و یا بگردید کسی را پیدا کنید قیمت بالاتری داده چون ملاک در دستور فروش نظر کارشناس نیست بلکه چون مزایده میباشد ملاک نظر کسی است که بالاترین قیمت را پیشنهاد میدهد بیهوده نگران نباشید این نظر شخصی بنده بوده فقط شما باید قبل از مزایده بتوانید مشتریان زیادی خودتان برای زمان مزایده تشویق به خرید کنید و فروش به قیمت بالاتر بستگی به نظر و فعالیت شما دارد