انجمن حقوقی هامون
سوال در خصوص طلاق - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن حقوقی هامون (https://www.vakil.net/forum)
+-- انجمن: تالارهای مشاوره و مباحث حقوقی (https://www.vakil.net/forum/forumdisplay.php?fid=6)
+--- انجمن: انجمن تخصصی مشاوره حقوقی حقوق خانواده (https://www.vakil.net/forum/forumdisplay.php?fid=12)
+--- موضوع: سوال در خصوص طلاق (/showthread.php?tid=371)

سوال در خصوص طلاق - amirniazi89 - ۸ فروردين ، ۱۳۹۲

با سلام و خسته نباشید امیر هستم 5 ساله که ازدواج کردم و یک دختر 3 ساله دارم 8 ماه پیش به دلیل اینکه همسرم با مردی دوست شده بود بحثم شد و اقدام به ترک منزل کرد و من تا کنون هیچکاری نکردم چون قصد طلاق دارم ولی مشکلم اینجاست که 500 سکه مهریه کردم و پدرم هم در جلسه خانوادگی 1دنگ از منزل مسکونی که فاقد سند هست رو در یک برگه نوشتیم که محضر دار به دلیل اینکه فاقد سند بود قبول نکرد و معادل ریالی اون که 70 ملیون پول بود رو نوشت که بر ضمه پدر داماد میباشد حال
1-من چون قصد طلاق دارم نمیخوام این قضیه بیش از این طولانی بشود باید چه مراحلی را طی کنم
2- نحوه مطالبه مهریه چگونه خواهد بود ایا یک دنگ ملک ملاک هست یا 70 تومان پول یا هر دو را باید پرداخت کنم
نحوه مطالبه سکه از من چگونه خواهد بود
سپاسگزار از پاسخگویی شما

RE: سوال در خصوص طلاق - Hamed-babaei - ۹ فروردين ، ۱۳۹۲

با سلام خدمت جنابعالی
درخصوص مورد باید گفت با توجه به اینکه مهریه حق زن است درصورت درخواست زوجه شما باید مهریه را پرداخت نمایید . نهایت این است که دادخواست تقسیط مهریه داده و به اقساط بدهید . مگر آنکه اعسار شما توسط دادخواستی جداگانه ثابت گردد که در این صورت از پرداخت مهریه به صورت موقت معاف خواهید شد اما زمانی که ملک و املاکی داشته باشید چناچه خارج از مستثنیات دین باشد قابل توقیف است . البته درصورتی که هم اکنون هم حقوق کارمندی یا حقوق ماهیانه ثابتی داشته باشید بخشی از آن قابل توقیف است .
درباره ی برگه ای که پدر جنابعالی نوشته اند مبنی بر اینکه 1 دانگ منزل مسکونی از آن زوجه یا همسر شما باشد اما چون فاقد سند بود قابل انتقال ثبتی هم نبوده و سپس پدر شما طی نوشته ی دیگری معادل 1 دانگ خانه که 70 میلیون بوده را بر ضمه ی خود نهاده هم باید گفت در صورت اثبات صحت این سند دست نوشته پدر جنابعالی باید این پول را پرداخت نماید . قابل توجه است که مندرجات این نوشته که 70 میلیون طبق آن بر ضمه ی پدر شما قرار داده شده روشن نیست و معلوم نیست که شرایط وصول آن به چه ترتیبی بوده ، اما ظاهر آن است که این مبلغ هم بخشی از همان مهریه است که ثالث ( پدر جنابعالی ) آنرا تعهد نموده است . به هرحال نیازی نیست که هم 1 دانگ منزل مسکونی را به زوجه بدهید و هم مبلغ 70 میلیون را ، زیرا نوشته ی دوم که معادل مبلغ 1 دانگ منزل بوده حاکی از رجوع از نوشته ی اول که عین 1 دانگ را تعهد نموده بوده و در واقع آنرا نسخ نموده و بی اعتبار نموده است . پس آنچه بر ضمه ی شماست پرداخت همان 500 سکه است . دقت کنید که اگر دارایی مازاد بر ضروریات زندگی ( مستثنیات دین ) دارید در صورت مطالبه زوجه قابل توقیف می باشد .

RE: سوال در خصوص طلاق - fatemeh23 - ۵ ارديبهشت ، ۱۳۹۲

undefined

RE: سوال در خصوص طلاق - fouladvand - ۸ ارديبهشت ، ۱۳۹۲

(۹ فروردين ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۲۲ : ۰۰)Hamed-babaei نوشته است: با سلام خدمت جنابعالی
درخصوص مورد باید گفت با توجه به اینکه مهریه حق زن است درصورت درخواست زوجه شما باید مهریه را پرداخت نمایید . نهایت این است که دادخواست تقسیط مهریه داده و به اقساط بدهید . مگر آنکه اعسار شما توسط دادخواستی جداگانه ثابت گردد که در این صورت از پرداخت مهریه به صورت موقت معاف خواهید شد اما زمانی که ملک و املاکی داشته باشید چناچه خارج از مستثنیات دین باشد قابل توقیف است . البته درصورتی که هم اکنون هم حقوق کارمندی یا حقوق ماهیانه ثابتی داشته باشید بخشی از آن قابل توقیف است .
درباره ی برگه ای که پدر جنابعالی نوشته اند مبنی بر اینکه 1 دانگ منزل مسکونی از آن زوجه یا همسر شما باشد اما چون فاقد سند بود قابل انتقال ثبتی هم نبوده و سپس پدر شما طی نوشته ی دیگری معادل 1 دانگ خانه که 70 میلیون بوده را بر ضمه ی خود نهاده هم باید گفت در صورت اثبات صحت این سند دست نوشته پدر جنابعالی باید این پول را پرداخت نماید . قابل توجه است که مندرجات این نوشته که 70 میلیون طبق آن بر ضمه ی پدر شما قرار داده شده روشن نیست و معلوم نیست که شرایط وصول آن به چه ترتیبی بوده ، اما ظاهر آن است که این مبلغ هم بخشی از همان مهریه است که ثالث ( پدر جنابعالی ) آنرا تعهد نموده است . به هرحال نیازی نیست که هم 1 دانگ منزل مسکونی را به زوجه بدهید و هم مبلغ 70 میلیون را ، زیرا نوشته ی دوم که معادل مبلغ 1 دانگ منزل بوده حاکی از رجوع از نوشته ی اول که عین 1 دانگ را تعهد نموده بوده و در واقع آنرا نسخ نموده و بی اعتبار نموده است . پس آنچه بر ضمه ی شماست پرداخت همان 500 سکه است . دقت کنید که اگر دارایی مازاد بر ضروریات زندگی ( مستثنیات دین ) دارید در صورت مطالبه زوجه قابل توقیف می باشد .

این تاپیک برام جالب بود آوردمش بالا

یعنی با این حساب اینکه میگن قوانین تماما به نفع زنان نوشته شده درسته دیگه ؟ این هم یک دلیل
یعنی زن هر کاری دلش خواست میکند و در نهایت هم زندگی شوهر اول را هم اینچنین به غارت میبرد و مرد بیچاره همیشه محکوم میشود ؟
همچنین زندگی یک کودک بیچاره را هم بخاطر هوسهای خود نابود میکند و بعد از آن به ثروت باد آورده هم میرسد ؟
یعنی در چنین مواردی هیچ مجازاتی متوجه زن نیست ؟

RE: سوال در خصوص طلاق - navid1000 - ۹ ارديبهشت ، ۱۳۹۲

(۸ ارديبهشت ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۱۹ : ۱۷)fouladvand نوشته است:
(۹ فروردين ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۲۲ : ۰۰)Hamed-babaei نوشته است: با سلام خدمت جنابعالی

این تاپیک برام جالب بود آوردمش بالا

یعنی با این حساب اینکه میگن قوانین تماما به نفع زنان نوشته شده درسته دیگه ؟ این هم یک دلیل
یعنی زن هر کاری دلش خواست میکند و در نهایت هم زندگی شوهر اول را هم اینچنین به غارت میبرد و مرد بیچاره همیشه محکوم میشود ؟
همچنین زندگی یک کودک بیچاره را هم بخاطر هوسهای خود نابود میکند و بعد از آن به ثروت باد آورده هم میرسد ؟
یعنی در چنین مواردی هیچ مجازاتی متوجه زن نیست ؟

با سلام..اولا خود جنابعالی بودید که بدون مشورت اقدام به تعهدی که قادر به انجام ؟آن نیستید کرده اید.ثانیاْ شما چون سکه مهر همسرتان کرده اید در صورت تقسیط و دادخواست اعسار(نداریی)از جانب شما باید بروید و سکه احیاناْ ربع سکه ماهیانه از بازار بخرید و تحویل دایره اجرای احکام دادگاه بدهید.یعنی با توجه به این امر ‍‍‍پرداخت اقساط متعذر التادیه میشود و با توجه به نوسانات قیمت سکه و ربع سکه اقساط هم متغیر میشود و ثابت نخواهد بود.اما ترفند حقوقی اینست که شما از هم اینک برای پرداخت پیش پرداختی که دادگاه محترم قرار میدهد به فکر آن بوده و اقدام به خرید سکه هایی با تاریخ قدیمی در بازار مبادرت بفرمایید تا زمان تادیه متعذر الوصول نشود.حداقل ۵الی ۶ میلیون به نفع شما خواهد بود که آن هم موقوف به کیفیت تقسیط از جانب قاضی محترم خواهد بود.ثالثاْ ترفندهای دیگری است که انتشار آن ممکن است که باعث سوء‌استفاده و یاسوءبرداشت شود.در صورتی که مایل باشید به ایمیل اینجانب به نشانیnr1000nr@gmail.comایمیل بزنید تا اینجانب شمارا در این مورد راهنمایی کنم.