انجمن حقوقی هامون
تحویل پارکینگ مزاحم به جای پارکینگ قید شده در مبایعه نامه - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن حقوقی هامون (https://www.vakil.net/forum)
+-- انجمن: تالار پرسش و پاسخ و مشاوره حقوقی متفرقه (https://www.vakil.net/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- انجمن: پرسش و پاسخ و مشاوره حقوقی (https://www.vakil.net/forum/forumdisplay.php?fid=8)
+--- موضوع: تحویل پارکینگ مزاحم به جای پارکینگ قید شده در مبایعه نامه (/showthread.php?tid=1496)تحویل پارکینگ مزاحم به جای پارکینگ قید شده در مبایعه نامه - Khalili - ۹ اسفند ، ۱۳۹۷

با عرض سلام و تشکر


بنده یکسال یک واحد آپارتمان نیم ساخته را خرید کردم که به گفته سازنده دو پارکینگ داشت.  در قولنامه قید شده "واحد دارای دو پارکینگ سندی که به رویت خریدار رسیده"

الان که سند ها آماده شده یکی از این دو پارکینگها مزاحم دیگری است.

آیا بنده با شکایت در دادگاه می توانم ادعای خسارت نمایم؟ فروشنده به اصلاح "به رویت رسیده" خیلی تاکید دارد و ادعا دارد شکایت به جایی نمی رسد؟

مراحل شکایت باید چگونه باشد؟ تامین دلیل چگونه انجام دهم؟ چقدر خسارت باید ادعا نمایم؟


ضمنا بنده در دفترخانه سند واحد را به اسم خود کرده و تحویل گرفتم، به گفته دفتردار وقتی سند خرید محضری را امضائ کردم خود به خود مزاحمت را نیز قبول کردم و شکایتم به جایی نمی رسد Huh این جمله ایشان چقدر صحت دارد؟


RE: تحویل پارکینگ مزاحم به جای پارکینگ قید شده در مبایعه نامه - حکمت - ۱۰ اسفند ، ۱۳۹۷

سلام 
میتوانید ازخیار رویت وتخلف وصف وفسخ بیع استفاده نمائید باتوجه به اینکه خیارات تا سه روز پس از اطلاع قابلیت اقدام به طرح دعوی  دارد سریعا باید اقدام شود یا اینکه بیع را قبول نموده ادعای خسارات نمائید
تا نظردوستان چه باشد؟


RE: تحویل پارکینگ مزاحم به جای پارکینگ قید شده در مبایعه نامه - arazco - ۶ شهريور ، ۱۳۹۸

سلام فسخ صرفا بلحاظ عدم تحویل پارکینگ به نظر مسموع نخواهد بود در این خصوص  ابتدا با ارسال اظهارنامه تحویل پارکینگ را مطالبه متعاقبا دادخواست الزام به تحویل پارکینگ را تقدیم دادگاه نموده که پش از صدور حکم میتوانید ب ا ارجاع امر به کارشناس رسمی مطالبه خسارات نمایید


RE: تحویل پارکینگ مزاحم به جای پارکینگ قید شده در مبایعه نامه - rasta - ۳۰ آذر ، ۱۳۹۸

(۶ شهريور ، ۱۳۹۸, ساعت --> ۴۸ : ۱۵)arazco نوشته است: سلام فسخ صرفا بلحاظ عدم تحویل پارکینگ به نظر مسموع نخواهد بود در این خصوص  ابتدا با ارسال اظهارنامه تحویل پارکینگ را مطالبه متعاقبا دادخواست الزام به تحویل پارکینگ را تقدیم دادگاه نموده که پش از صدور حکم میتوانید ب ا ارجاع امر به کارشناس رسمی مطالبه خسارات نمایید


با سلام و تشکر

بنده اواخر 96 یک واحد آپارتمان نیمه ساخته را خرید کردم که به گفته سازنده دو پارکینگ داشت. در قولنامه قید شده "واحد دارای دو پارکینگ سندی که به رویت خریدار رسیده" وقتی که سندها آماده شدند یکی از این دو پارکینگها مزاحم دیگری است.
بنده سند را امضا کردم و سپس شکایت کرده در خواست ضرر و زیان کردم ولی با توجه به دفاعیات ناقص وکیلم دادگاه "قرار رد دعوی خواهان" صادر کرد.
مجددا بنده تجدید نظر دادم و دادگاه رای داد،متن این رای به شرح زیر است:
"در خصوص تجدید نظر خواهی به دادنامه شماره... که به موجب آن قرار رد دعوی نخستین تجدید نظر خواهانها مبنی بر مطالبه ما به التفاوت بهای پارکینگ مزاحم با پارکینگ غیر مزاحم به شرح استدلال منعکسه در رای تجدید نظر خواسته صادر و اعلام گردیده است نظر به اینکه جهات موضوعی و اسباب موجهه رای صادره تماما در راستای ماهیت دعوای است لکن رای صادره در قالب قرار و به طور شکلی اصدار یافته است که مطابق قانون انطباقی با هم ندارند دادگاه تجدید نظر خواهی را وارد تشخیص و مستندا به بند د ماده 348 و مواد 353 و 365 قانون آیین دادرسی مدنی دادگاه نقض قرار معترض عنه پرونده را جهت رسیدگی در ماهیت دعوی به مرجع محترم نخستین اعاده نماید."

می خواستم بدانم نظر شما چیست؟ آیا شکایتم به جایی می رسد؟ بنده تاکید دارم به لغت تحویل "دو عدد پارکینگ" قید شده در مبایعه نامه و از طرفی در تقسیم نامه شهرداری عملا دو نوع پارکینگ بیشتر وجود ندارد: 1- پارکینک 2- پارکینگ مزاحم و عملا شق سومی از پارکینگ بنام "پارکینگ غیر مزاحم" موضوعیت ندارد.

میخواستم بدانم نظر دیوان در خصوص تعبیر پارکینگ به پارکینگ مزاحم چیست؟ از کجا باید اطلاعات بگیرم.

پیشاپیش از شما کمال تشکر را دارم