انجمن حقوقی هامون
نوع اتهام - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن حقوقی هامون (https://www.vakil.net/forum)
+-- انجمن: تالار پرسش و پاسخ و مشاوره حقوقی متفرقه (https://www.vakil.net/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- انجمن: پرسش و پاسخ و مشاوره حقوقی (https://www.vakil.net/forum/forumdisplay.php?fid=8)
+--- موضوع: نوع اتهام (/showthread.php?tid=132)

نوع اتهام - soltanianali64 - ۱۲ بهمن ، ۱۳۹۰

باسلام من چندوقت پیش ازمحل کارم اخراج شدم ودر زمان کارم صاحب کار 600000تومن به حسابم ریخته بود برای خرید برای شرکت که من همون موقع خریدهارو انجام داده بودم و فاکتورهاشم بهشون ارائه داده بودم اما الان از من به جرم خیانت در امانت شکایت کرده میخاسنم بدونم چکار باید بکنم

RE: نوع اتهام - vakil - ۲۲ بهمن ، ۱۳۹۰

(۱۲ بهمن ، ۱۳۹۰, ساعت --> ۴۷ : ۱۷)soltanianali64 نوشته است: باسلام من چندوقت پیش ازمحل کارم اخراج شدم ودر زمان کارم صاحب کار 600000تومن به حسابم ریخته بود برای خرید برای شرکت که من همون موقع خریدهارو انجام داده بودم و فاکتورهاشم بهشون ارائه داده بودم اما الان از من به جرم خیانت در امانت شکایت کرده میخاسنم بدونم چکار باید بکنم

سلام
اولا حتما یک وکیل اختیار کنید
دوما شاهد داشته باشید و از محل خرید مجددا فاکتور اخذ کنید.  

نوع اتهام - soltanianali64 - ۲۲ بهمن ، ۱۳۹۰

(باسلام من چندوقت پیش ازمحل کارم اخراج شدم ودر زمان کارم صاحب کار 600000تومن به حسابم ریخته بود برای خرید برای شرکت که من همون موقع خریدهارو انجام داده بودم و فاکتورهاشم بهشون ارائه داده بودم اما الان از من به جرم خیانت در امانت شکایت کرده میخاسنم بدونم چکار باید بکنم)ممنونم از پاسختون.فقط ی سوال دیگه داشتم که وقتی صاحب کار سابق من پول رو فقط به حساب من ریخته و هیچ رسیدی از من دریافت نکرده که این پول رو بابت چی به حساب من ریخته میتونه به جرم خیانت در امانت از من شکایت کنه؟در ضمن روز اخر که من رو بیرون کرد تمام مدارکمو بهم پس دادولی حقوقموندادکه من ازش شکایت کردم وگرفتم حالا به تلافیش بعداز 4ماه ازم شکایت کرده

RE: نوع اتهام - vakil - ۲۲ بهمن ، ۱۳۹۰

(۲۲ بهمن ، ۱۳۹۰, ساعت --> ۰۹ : ۱۳)soltanianali64 نوشته است: (باسلام من چندوقت پیش ازمحل کارم اخراج شدم ودر زمان کارم صاحب کار 600000تومن به حسابم ریخته بود برای خرید برای شرکت که من همون موقع خریدهارو انجام داده بودم و فاکتورهاشم بهشون ارائه داده بودم اما الان از من به جرم خیانت در امانت شکایت کرده میخاسنم بدونم چکار باید بکنم)ممنونم از پاسختون.فقط ی سوال دیگه داشتم که وقتی صاحب کار سابق من پول رو فقط به حساب من ریخته و هیچ رسیدی از من دریافت نکرده که این پول رو بابت چی به حساب من ریخته میتونه به جرم خیانت در امانت از من شکایت کنه؟در ضمن روز اخر که من رو بیرون کرد تمام مدارکمو بهم پس دادولی حقوقموندادکه من ازش شکایت کردم وگرفتم حالا به تلافیش بعداز 4ماه ازم شکایت کرده

سلام
دوست عزیز موضوع در عین حال که ساده می باشد ولی اگر خوب به دفاع آن نپردازید محکوم می شوید . در ظاهر امر اینگونه استنباط می شود که صاحب کارتان اگر وجهی به حساب شما ریخته اند یا باید دادخواست استرداد وجه ارائه نمایند و یا ایفاء به تعهد . که هر دوی این موضوعات جنبه حقوقی دارند و نه کیفری . اما اگر ثابت نمایند که وجه را بابت خرید لاوارم و جنس برای شرکت به حساب شما ربخته اند و شما در حال حاضر هم از بازپرداخت وجه و یا اقدام به خرید لوارم و اجناس امتناع می نمائید ، جرم خیانت در امانت محقق خواهد شد . در هر صورت حتماً از تجربیات یکی از همکاران وکیل بهره ببرید .