انجمن حقوقی هامون
شش ماه حبس براي جرم ناكرده! - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن حقوقی هامون (https://www.vakil.net/forum)
+-- انجمن: تالارهای مباحث کیفری (https://www.vakil.net/forum/forumdisplay.php?fid=3)
+--- انجمن: انجمن تخصصی مشاوره حقوقی آئين دادرسی کيفری (https://www.vakil.net/forum/forumdisplay.php?fid=9)
+--- موضوع: شش ماه حبس براي جرم ناكرده! (/showthread.php?tid=1228)

شش ماه حبس براي جرم ناكرده! - ya30n - ۳۰ شهريور ، ۱۳۹۶

سلام خدمت اساتيد گرام
پس از اينكه حكم ديوانعالي كشور در رابطه با پرونده طلاق به نفع اينجانب صادر شد
و زوجه نتونست طلاق خودش رو بگيره متاسفانه دست به كارهايي زد كه آخر پس از چندين و چند پرونده
به تحمل شش ماه حبس تعزيري محكوم شدم.

زوجه يك بار در سال 93 يك شكايتي كرد كه من به عكسي از زوجه در فيس بوك ايشون منتشر كردم.
و در شعبه بازپرسي گفت فيس بوك رو من براشون درست كرده بودم ( كه درست هم بود ، به درخواست زوجه فيس بوك رو سال 93 براي ايشون ساختم و طبق ايميلي كه هنوزم موجوده پسورد و يوزر رو براشون ايميل كردم و ايشون بلافاصله همون زمان پسورد رو تغيير دادن )
كه در جلسه بازپرسي ، بازپرس گفت جرمي صورت نگرفته و كاري نشده ، بريد و بدون اينكه نامه اي بده پرونده رو بست.

در سال 94 دوباره شكايت كردن در شعبه ي ديگري با همين عنوان! كه باز هم داديار محترم گفت جرمي نبوده و كاري نشده و پرونده بسته شد.

در سال 95 عكس مادر بنده منتشر شد در صفحه فيس بوك ايشون ، كه بهش پيام دادم اين كارها رو نكن و عكس رو پاك كن .. بعد عكس خودش ، عكس من ، و عكس از محل كارش ( همراه با دوستانش منتشر شد )
و اينبار باز با همون موضوع ( انتشار تصاوير خصوصي به منظور هتك حيثيت ) از بنده شكايت شد.
اينبار داديار بدون توجه به حرف هاي من 45 ميليون وثيقه خواست.
و كيفرخواست صادر شد.
در جلسه كيفري تمام مدارك رو بردم و توضيحاتم رو دادم.
حتي تاريخي كه يكي از تصاوير منتشر شده بود دقيقا روزي بود كه بنده عمل جراحي چشم انجام دادم و بينايي نداشتم !!!!

انگار نه انگار ! اصلا قاضي توجهي به اين مسائل نميكرد. بارها رفتم بيمارستان تا پرونده رو بدن تا روي مدارك بزارم و اونها هم ميگفتن بايد نامه از دادگاه بياري و قاضي باز هم بي توجه بود.

ديروز دادنامه اومد و به استناد ماده 211 و تبصره آن از قانون مجازات اسلامي و ماده 17 از قانون جرايم رايانه اي به شش ماه حبس تعزيري محكوم شدم!!!

و چقدر جالبه كه پليس فتا هيچ مدركي نتونسته در بياره و ثابت كنه كه كار من بوده
و قاضي نوشته چون اينها اختلافات شديد قبلي داشتن و با منطقي نيست كسي بياد تصاوير خودش رو منتشر كنه و بخواد آبروي خودش رو ببره و خود متهم ( من ) اقرار كرده كه اين صفحه فيس بوك رو من ساختم مجموعا موجب حصول علم قاضي دادگاه گرديده كه كار متهم بوده !!!

بارها گفتم جناب قاضي درسته هيچ انسان عاقلي آبروي خودش رو نمياد ببره
ولي وقتي بخواي طلاق به دليل عسر و حرج بگيري دست به هر كاري ميزني !
حتي يك پيامك بردم و نشونش دادم كه منو تهديد به قتل كرده بودن ( از شماره اي ناشناس )
كه پس از استعلام پليس فتا معلوم شده كار زوجه بوده!! اما نميدونم به چه دليل و علتي منع تعقيبش صادر شد و خود قاضي تعجب كرده بود ! بعد مني كه كاري نكردم و فقط سكوت كردم علم قاضي گفته كار من بوده! اون هم در روزهايي كه بينايي نداشتم و قابل استعلام هست! يا عكسي در صفحه فيس بوك زوجه منتشر شده كه با دوستانش در وسط محل كارش هست!! عكسي كه بنده هيچ دسترسي بهش نداشتم رو چطور ميتونستم منتشر كنم آخه ؟!!

بيست روز فرصت اعتراض دارم ، الان نظرتون چيه دوستان ؟
و سوال ديگه اينكه حبس تعزيري يعني حتما بايد برم زندان ؟ ( اگر تجديدنظر هم تاييد كرد )

RE: شش ماه حبس براي جرم ناكرده! - حکمت - ۳۰ شهريور ، ۱۳۹۶

سلام
قضات در مرحله تجدید نظر در خصوص جرائمی که متهم محکوم به حبس میشود حساسیت خاصی دارند ار رای بدوی به نام خودتان تجدید نظر خواهی نمائید اما نه تنظیم درخواست تجدیدنظر خواهی به وسیله خودت یا حتی ومیل بدون مطالعه پرونده تنظیم شود به یک وکیل وکالت مطالعه پرونده ارائه نمائید ایشان نیز پس از مطالعه پرونده درخواست تجدید نظرخواهی را برایتان تنظیم نمایدچون رسیدگی در دادگاه تجدیدنظر عموما غیر حضوری است .

چنانچه سابقه محکومیت موثر قبلی کیفری نداشته باشید به فرض ثبوت از تخفیف مجازات استفاده خواهید نمود (مواد18و40قانون مجازات اسلامی جدید)