انجمن حقوقی هامون
رضا - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن حقوقی هامون (https://www.vakil.net/forum)
+-- انجمن: تالار پرسش و پاسخ و مشاوره حقوقی متفرقه (https://www.vakil.net/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- انجمن: پرسش و پاسخ و مشاوره حقوقی (https://www.vakil.net/forum/forumdisplay.php?fid=8)
+--- موضوع: رضا (/showthread.php?tid=1148)رضا - aeamo - ۲۶ مهر ، ۱۳۹۵

سلام.من از کارفرما به اداره کار شکایت کردم.قرارداد ندارم .اول رابطه کاری رو کتمان میکرد ولی به دلیل مدارک و صورتحسابهای بانکی مجبور شد که قبول کنه کار میکردم .هر ماه به حسابم پول میریخت تا حقوق کارکنان رو بدم.حتی یک برج به خودم حقوق 5 تومن توافق شده رو هم داد .ولی در جلسه هیئت تشخیص حقوق را قبول نکرده و گفته حداکثر یک تومن پرداخت میکرده که توافق شفاهی خیلی بیشتر از این بوده .الان من چکار میتونم بکنم؟در جلسه هیئت حل اختلاف چطور میتونم از خودم دفاع بکنم؟
رای هیئت تشخیص مبنی بر اینه که 5 ماه حقوق داده و 5 ماه طلب دارم و ابلاغ شده .چون وسط سال 5 تومن به من داده شده بود و کارفرما گفته که حقوقش یک تومن هست فقط گفتن 5 ماه حقوق طلب داری.در حالیکه 5 تومنی که داده شده فقط برای یک ماه بوده.


RE: رضا - حکمت - ۲۶ مهر ، ۱۳۹۵

سلام
آیا حقوق شما ماهیانه پنج میلیون تومان بوده است؟
روابط کارگروکارفرما اغلب مورد تکذیب قرارمیگیرد اما اوضاع واحوال قضیه از جمله تحقیقات کارگری دلیل بررابطه میگردد اینکه 5میلیون تومان دراختیار شما قرارداده تا حقوق کارگران را پرداخت نمائید اگر کارگران گواهی دهند. حقوقشان توسط شما پرداخت شده دلیل برحقانیت شما در تجدیدنظرخواهی میباشد.

اشتباه است رابطه کاری را با بده بستان مالی یا واریز وبرداشت به حسابداین ومدیون اینگونه مخدوش کرد پیشنهاد میکنم دررابطه کاری از رابطه به قول عامیانه بده وبستان مالی خودداری کنید واگر چنین نمودیداز طرف مقابل درقبال آن رسید اخذ نمایید


RE: رضا - کامیاب - ۳۰ مهر ، ۱۳۹۵

قبلا پاسخ داده شده