انجمن حقوقی هامون
مشکل همسایه خانه مجردی - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن حقوقی هامون (https://www.vakil.net/forum)
+-- انجمن: تالار پرسش و پاسخ و مشاوره حقوقی متفرقه (https://www.vakil.net/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- انجمن: پرسش و پاسخ و مشاوره حقوقی (https://www.vakil.net/forum/forumdisplay.php?fid=8)
+--- موضوع: مشکل همسایه خانه مجردی (/showthread.php?tid=1063)

مشکل همسایه خانه مجردی - saeid1346 - ۲۹ ارديبهشت ، ۱۳۹۵

سلام
در همسایگی ما یه خو

اساتید بزرگوار ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

باسپاس

RE: مشکل همسایه خانه مجردی - حکمت - ۳۰ ارديبهشت ، ۱۳۹۵

سلام
به فرض که صاحب خانه به عبارتی مالک نه مشاوراملاک خانه را به اشخاصی اجاره داده باشد شما حق اعتراض از منظر قانون به مالک را ندارید اما از نظرعرف همجواری این حق برای شما محفوظ است اما بصورت دوستانه .
با آنچه که بیان نمودید نگران شکایت بنگاه دار نباشید.
مگر مطمئن هستید که مستاجرین از اراذل واوباش دارای شناسنامه کیفری هستند که آنان را اراذل خطاب میکنید به فرض مثال هم که باشندتا جرمی واقع نگردد حق گزارش به پلیس را ندارید
از پاسخ دوستان بهره مند خواهیم گردید

RE: مشکل همسایه خانه مجردی - saeid1346 - ۳۰ ارديبهشت ، ۱۳۹۵

ی حل مشکل ممنون میشم راهنمایی کنید

RE: مشکل همسایه خانه مجردی - حکمت - ۳۰ ارديبهشت ، ۱۳۹۵

دوست عزیز من نگفتم شما دارید مشکل درست میکنید متاسفانه قانون ما وقانون اساسی ما از ما میخواهد
تا جرمی واقع نگردیده حق تعرض به حقوق اشخاص رانداریم مگر اینکه اشخاصی را که بیان نمودید مرتکب جرمی گردیده باشند وبا گزارش شما وورود پلیس بتوان آنها را با اسباب جرم دستگیرنمود در غیراینصورت وبا عدم کشف جرم آن همسایه تحت عناوین افتراء ،نشراکاذیب از شما وهمچنین از کلانتری شکایت خواهدنمود

RE: مشکل همسایه خانه مجردی - saeid1346 - ۳۰ ارديبهشت ، ۱۳۹۵

کایت میکنم چی ؟

RE: مشکل همسایه خانه مجردی - کامیاب - ۳۰ ارديبهشت ، ۱۳۹۵

با عرض سلام و خسته نباشید و تشکر از بیانات جناب حکمت به نظر بنده اولاً اجاره عقد لازم بوده و شما حق دخالت در ملک دیگران و در امور مردم را ندارید و اگر واقعاً در صورت صحت ادعا و بیانات شما فقط یک راه جهت برخورد با اینگونه مواردوجود دارد و اگر شک دارید دخالت نکنید چون در صورت عدم اثبات مستاجر و مالک می توانند چنان بلایی سر شما بیاورند که به خودتان تا عمر دارید اجازه و جسارت سرک کشیدن به امور دیگران ندهن لذا تنها راه این بوده که استشهادیه ای تهیه و تنظیم نموده و کلیه اهالی محل با ارائه آدرس و مشخصات خود در آن مبنی بر ایجاد خانه فساد، و...... شکایتی تنظیم و به شورایاری محل ارائه نموده و شورای محل را نماینده و مدعی جهت اقدام به شکایت به مقام قضایی و دریافت دستور تخلیه ملک تحت عناوین مرکز فساد مرکز خرید و یا فروش مواد و..... نمایید فقط به عواقبی که گفتم دقت کنید این نظر شخصی و برداشت بنده بوده

RE: مشکل همسایه خانه مجردی - saeid1346 - ۳۱ ارديبهشت ، ۱۳۹۵

و کسی که اجاره داده ؟؟؟؟

RE: مشکل همسایه خانه مجردی - کامیاب - ۳۱ ارديبهشت ، ۱۳۹۵

با عرض سلام دوست عزیز بنده راهکار شما را بیان نمودم لذا نیازی به توضیحات دیگر از جانب حضرتعالی نبود چون بنده معتقدم انسان وقتی میخواهد عملی انجام دهد باید خوب فکر کند و عواقب آن را سبک و سنگین کند سپس آن کار را انجام دهد ابتدا تفکر و اندیشه سپس در صورت مورد قبول واقع شدن انجام عمل لذا بیانات بنده هدف نشان دادن قدرت تشخیص راه درست بوده ولاغیر این نظر شخصی بنده بوده

RE: مشکل همسایه خانه مجردی - saeid1346 - ۳۱ ارديبهشت ، ۱۳۹۵

بقیه دوستان ممنون میشم راهنمایی بفرمایید البته اگر دوستانی که تجربه مشابه دارن.
باسپاس

RE: مشکل همسایه خانه مجردی - حکمت - ۳۱ ارديبهشت ، ۱۳۹۵

سلام حضور استاد کامیاب ومخاطب محترم
استاد کامیاب پاسخهای منطبق با قوانین ارائه نمودند علی ایحال

دیدم داره دید میزنه روی خونه های مردم !!!
از شما سئوالی دارم
آیا همسایه هایی که خانه شان در معرض مزاحمت همسایه واقع شده معترض شده اند؟

دو نفر هم بودن. این کارش جای تذکر نداره به صاحب خانه و کسی که اجاره داده ؟؟؟؟
پاسخ :خیر
به مالک خانه حق هیچگونه تذکری ندارید زیرا بنا برقوانین موجد حق قانون کسی را مالک میشناسد که مالکیت به او از طریق قانونی انتقال یافته باشد وموضوع ارسالی شمانیز از مواردی است که با وقوع عقد اجاره ملک به مدت معین وقهرآ از تملک مالک خارج ودرتملک قائم مقام برمالک یعنی مستاجر قرارگرفته است
مطالب ارسالی اخیررا ملاحظه فرمائید

RE: مشکل همسایه خانه مجردی - saeid1346 - ۱ خرداد ، ۱۳۹۵

شاید بنده رو یادتون رفته.به هر حال.سپاس از همگی.

RE: مشکل همسایه خانه مجردی - کامیاب - ۱ خرداد ، ۱۳۹۵

سلام خدمت جناب حکمت و مخاطب محترم دوست بزرگوار در یک شهر مدنیت و شهر نشینی حاکم بوده منطبق با عرف و شرع و قانون با گذشت زمان قانونی شدن و مدنیت به قدیمی بودن برتری پیدا کردن لذا با تفکر قدیمی مدنیت و شهر نشینی واقع نمیشود لذا توجه داشته باشید قانون به عشق من و دیگران نوشته نمیشود لذا در اول انقلاب در قانون مجازات یقه گیری و..... جرم بوده ولی الان با پیشرفت جامعه بشری اینگونه مسائل کل شده و دیگر جرم نیست جامعه و قانون در حال تغییر بوده و انسانها نیز در حال تغییر لذا اگر انسانها با قانون و علم و جامعه نمیخواهند تغییر کنند این مشکل انسانهاست ونه قانون لذا هیچ‌کس حق ندارد اعمال و‌عقاید خود را به دیگران تحمیل کند لذا دوست بزرگوار هر شخصی حق دارد ملک خود را به هر کس که بخواهد اجاره دهد در ضمن هیچ کس از باطن دیگری خبر ندارد لذا توجه داشته باشید اگر مالکین یا حتی بنگاهی اطلاع به شر بودن و مشکل ساز شدن ا باب رجوع داشت ملکی اجاره نمیداد در ضمن در هیچ جای شرع و عرف و قانون و حتی قدیمیت نیامده کن یک مالک یا یک کاسب اختیار خود را دست هم محلی و همسایه و حتی فامیل و نسب درجه یک خود قرار دهد متاسفانه کلیه مشکلات این کشور نه فقط مشکل حضرتعالی و هم محلیها از همین تفکرات قدیمی بوده من نمیگویم این تفکر بداست خوب هم هست زیرا عامل و ضامن امنیت و آسایش بوده اما در جامعه فعلی جایگاهی نداشته زیرا اصل آزادی و قانون چنین اجازه ای نمیدهد اجاره عقد لازم بوده نه مالک و نه بنگاهی نه حق دارند و نه میتوانند و نه کاره ای هستند که بخواهند این عقد را بهم بزنند فقط این عقد با رضایت مالک و مستاجر و یا به حکم قانون قابل فسخ بوده ولا غیر لذا فکر میکنم کنکاش شما جهت یافتن راهکار دیگر بوده که به نظر بنده راه دیگری وجود ندارد اگر بود مطمن باشید هیچ یک از دوستان برای شما مهربان دریغ نمی کرد این نظر شخصی بنده بوده

RE: مشکل همسایه خانه مجردی - saeid1346 - ۱ خرداد ، ۱۳۹۵

سپاس جناب حکمت بله دنبال راه دیگه ای بودم که ظاهرا راهی نیست
به هر حال سپاس گذارم از همگی دوستان بابت راهنماییشون