مهمان گرامی، خوش‌آمدید!
شما قبل از این که بتوانید در این انجمن مطلبی ارسال کنید باید ثبت‌نام کنید.

نام کاربری

گذرواژه‌

جستجوی انجمن‌ها

(جستجوی پیشرفته)

آمار انجمن
» اعضا: 3,108
» آخرین عضو: mastaneh.amini
» موضوعات انجمن: 1,370
» ارسال‌های انجمن: 5,703

آمار کامل

کاربران آنلاین
درحال‌حاضر 39 کاربر آنلاین هستند.
» 0 عضو | 39 مهمان

آخرین موضوع‌ها
دریافت درگاه پرداخت بدون ...
انجمن: پرسش و پاسخ و مشاوره حقوقی
آخرین ارسال توسط: masoudfn
۵ آذر ، ۱۴۰۱, ساعت --> ۲۶ : ۱۲
» پاسخ: 0
» بازدید: 0
رگ تک چیست؟
انجمن: انجمن تخصصی مشاوره حقوقی حقوق تجارت
آخرین ارسال توسط: masoudfn
۱۸ آبان ، ۱۴۰۱, ساعت --> ۲۶ : ۱۲
» بازدید: 0
ضرورت و نحوه اخد مجوز برا...
انجمن: انجمن تخصصی مشاوره حقوقی حقوق تجارت
آخرین ارسال توسط: mastaneh.amini
۳۱ ارديبهشت ، ۱۴۰۱, ساعت --> ۵۴ : ۲۱
» پاسخ: 2
» بازدید: 352
مالیات و مسئولیت های استف...
آخرین ارسال توسط: پونه تندرو
۱۳ بهمن ، ۱۴۰۰, ساعت --> ۴۹ : ۱۷
» پاسخ: 3
» بازدید: 1,568
سهم مالک ملک مغازه
انجمن: انجمن تخصصی مشاوره حقوقی کارشناسی رسمی دادگستری
آخرین ارسال توسط: پیروز
۸ دي ، ۱۴۰۰, ساعت --> ۰۹ : ۲۲
» بازدید: 5
لطفا راهنماییم کنید..
انجمن: انجمن تخصصی مشاوره حقوقی حقوق ثبت
۲۷ آذر ، ۱۴۰۰, ساعت --> ۲۰ : ۱۵
» پاسخ: 22
» بازدید: 42,382
مزاحمت تلفنی
۲۴ آذر ، ۱۴۰۰, ساعت --> ۳۸ : ۱۷
» پاسخ: 24
» بازدید: 38,907
مجازات داشتن مشروب در ماش...
۲۴ آذر ، ۱۴۰۰, ساعت --> ۰۹ : ۱۷
» پاسخ: 19
» بازدید: 55,359
شهادت دروغ
انجمن: انجمن تخصصی مشاوره حقوقی آئين دادرسی کيفری
۲۴ آذر ، ۱۴۰۰, ساعت --> ۵۸ : ۱۶
» پاسخ: 28
» بازدید: 47,698
به نرخ روز حساب کردن وجه ...
انجمن: انجمن تخصصی مشاوره حقوقی آئين دادرسی مدنی
آخرین ارسال توسط: چنگیزوند
۲۱ آبان ، ۱۴۰۰, ساعت --> ۴۳ : ۱۳
» پاسخ: 12
» بازدید: 506

تقسیم ارث
ارسال کننده: seha - ۱۶ مرداد ، ۱۳۹۰, ساعت --> ۴۶ : ۱۲ - انجمن: انجمن تخصصی مشاوره حقوقی حقوق مدنی - پاسخ (1)

ا سلام .لطفا مرا راهنمایی کنید.
برادرم در سال 68 فوت نموده و مادرم طبق گواهی حصر وراثت 1.6 از اموال وی را به ارث برد.اما بنا به دلایلی آن زمان تقسیم ارث صورت نگرفت . مادرم نیز در سال 89 فوت نمود و بعد از انحصار وراثت و ارائه ان به دارایی من و برادر و خواهرم (تنها وراث مادرم ) دچار مشکل شدیم و دارایی از ما لیست اموال برادرم را خواست این در حالیست که از خانواده و اموال برادرم اطلاعی نداریم. لطفا بگویید که
۱ - برای ارثیه برادرم ابتدا باید چه دادخواستی تنظیم و به کدام مرجع رجوع کنم ؟
۲ - خواهان و خوانده من در ارث برادرم چه کسی می باشد ؟
۳ - موضوع دادخواست برای ارث مادرم و مرجع و خوانده و خواهان چگونه باشد ؟

چاپ این مطلب

چکهای دریافتی شرکتها ؟
ارسال کننده: Google - ۱۵ مرداد ، ۱۳۹۰, ساعت --> ۵۳ : ۲۱ - انجمن: انجمن تخصصی مشاوره حقوقی حقوق تجارت - پاسخ (1)

آيا شركتها ميتوانند چكهای دريافتی از مشتريان را بدون ثبت در دفاتر و منظور كردن به بانك ظهر نويسی كنند و آيا اين امر قانونی است ؟

چاپ این مطلب

Information سؤال در مورد ارث
ارسال کننده: Google - ۱۲ مرداد ، ۱۳۹۰, ساعت --> ۳۴ : ۰۰ - انجمن: انجمن تخصصی مشاوره حقوقی حقوق مدنی - پاسخ (2)

با سلام
1- آیا چند نفر از وراث می توانند وراث دیگر را مجبور به ارائه مدارک وانحصار وراثت بکنند؟ یک ورثه تا چه مدت می تواند از انحصار وراثت سرباز زند؟ و چگونه می شود علیه آن اقدام قانونی انجام داد؟
2- اگر کسی اسناد و مدارکی را به یکی از فرزندان خود که مورد اعتمادش هست بدهد بعد از فوتش فرزندان دیگر آن فرزند را می توانند مجبور کنند که آن اسناد را به بقیه فرزندان بدهد؟

چاپ این مطلب

حقوق مدنی
ارسال کننده: kusha - ۷ مرداد ، ۱۳۹۰, ساعت --> ۱۸ : ۱۴ - انجمن: انجمن تخصصی مشاوره حقوقی حقوق مدنی - پاسخ (1)

سلام وخسته نباشید.شخص الف مبلغ30میلیون تومان وجه نقدویک دستگاه خودروبه ارزش40میلیون تومان ازآقای ب قرض میگیردسپس اقای الف بامراجعه به اقای ج درخواست ضمانت درقبال بده اش به اقای ب می کند.اقای ج هم2دانگ ازباغ خودرابه عنوان وثیقه بدهی الف طی یک قولنامه عادی بنام اقای ب میکند.اماباتوجه به اینکه قولنامه مزبورصوری بوده مبیع تسلیم خریدار وثمن به فروشنده پرداحت نمیگردد وهمچنین درمفادقولنامه قیدضمانت نگردیده است{البته در2 بندقولنامه ترتیب پرداخت ثمن به نحوصوری به همان ترتیبی که اقای ب به اقای الف قرض داده ذکرگردیده است}.لذا پس از مدتی مجموع 6 دانگ باغ مزبوربراثراختلاف باشخص دیگری مستحق للغیردرمی آید{سابقا اقای ج مالک بوده است}.به همین جهت اقای ب از اقای الف درخواست استرداد خودروی مذکور رامینماید که توسط اقای الف مسترد میگردد.سپس اقای ب علیه اقای ج دردادگاه مطالبه طلب مطرح مینماید.درجلسه دادگاه اقای ج به عنوان خوانده اظهار میدارد بنده هیچگونه بدهی به اقای ب ندارم ومعامله ای بین ما صورت نگرفته است وقولنامه مزبورصوری میباشدوضامن اقای الف نبوده ام و درمتن قولنامه قید ضمانت نگردیده است فقط 2دانگ ازباغ را به عنوان وثیقیه دین اقای الف قرار داده ام واصولا ضمانتی از وی نکرده ام وعقد ضمانتی هم منعقدنگردیده است.شهود هم اظهارات خوانده را تاییدوگواهی نموده اند.سوال: 1-آیادعوای اقای ب علیه اقای ج مبنی بر مطالبه طلب صحیح است؟اکرصحیح نیست اقای ب چه خواسته ای میتواند مطرح کند؟ 2-درصورت مستحق للغیر درامدن ملک مورد ضمانت آیا ضمانت بقوت خود باقی است یا منتفی میشود؟و در این موضوع ضمانت نقل ذمه به ذمه است یاضم ذمه به ذمه؟بطورکلی درخصوص مورد فوق ضمانت چه وضعیتی پیدا می کند؟ 3-در صورت صوری بودن معامله فوق چه آثاری برموضوع مترتب است؟ 4-آقای ج در دفاع چه پاسخی میتواندداشته باشد؟ 5-موضوع فوق رادرچه قالبی ازعناوین حقوقی در دادگاه باید موردرسیدگی وبرسی قرار داد؟درقالب بیع یا ضمانتی یا....؟

چاپ این مطلب

رجوع زوجه به فدیه یاعوض درطلاق توافقی
ارسال کننده: حمید15 - ۶ مرداد ، ۱۳۹۰, ساعت --> ۴۰ : ۱۶ - انجمن: پرسش و پاسخ و مشاوره حقوقی - پاسخ (4)

باسلام سوالی دارم خدمتتان اینکه همسرمن1سال است که از منزلمن رفته ودراین مدت تمام اضهار دعوای که می توانسته بر علیه من دردادگاه مطرح کرده من هم طی این مدت باهر زبانی که عقلم میرسید از ایشان دغوت بعمل آوردم برای زندگی بخاطر اول تنها پسرم که ماحصل زندگی مشترکمان است ودوم بخاطر خودم که زندگیم رادوست داشتم وبه همسر باتمام این بلاهای که بسرآورده علاقه دارم.درضمن بایدبگم که زوجه از نظرسنی 6سال ازمن بزرگتراست واین ازدواج یعنی بامن ازدواج دومشان است ازازدواج اول 1 دختر دارند که آلان 20ساله هستن ونزد پدرشان زندگی میکنند.بله همان طور که عرض کردم ایشان در طول این مدت راضی به برگشتن به زندگی وسازش برای جدای نمی شدن تمام کمال مهریه اش رامیخواست .حالا به یکباره چندروزپیش بعداز 1بگو مگو حاضر شداست که دوقطعه زمینی که من دارم ومرغوبیت چندان ندارد ومن قبل هم بارها به اوپیشنهاد دادبودم رضایت دهد وطلاق توافقی انجام دهیم.حالا سوال من این است؟
باتفاسیری که از همین سایت شما مطلع شدم زوجه میتواند قبل از اتمام عده اش رجوع کند به عوض یا فدیه اش چه باید کرد وآیا راه کاری وجود دارد برای جلو گیری از این سواستفاده.لطفا راهنمابفرماةید.
درضمن جهت اطلاع مهریه 300عددسکه و1سفرحج بود که ایشان 270سکه اقدام کرداست وارزش 2 قطعه زمین حدود30میلیون است.

چاپ این مطلب

رای غیر قابل تجدید نظر ؟
ارسال کننده: vakil - ۶ مرداد ، ۱۳۹۰, ساعت --> ۱۴ : ۰۲ - انجمن: انجمن تخصصی مشاوره حقوقی آئين دادرسی مدنی - پاسخ (3)

در چه موردی رای، حضوری و قطعی ( غیر قابل تجدید نظر ) می باشد ، و این رأی چه موقع قابل اجراء است ؟

چاپ این مطلب

خسارات دادرسی
ارسال کننده: vakil - ۶ مرداد ، ۱۳۹۰, ساعت --> ۱۲ : ۰۲ - انجمن: انجمن تخصصی مشاوره حقوقی آئين دادرسی مدنی - پاسخ (1)

خسارات دادرسی را نام ببرید و بفرمائید شرط مطالبه آن چیست ؟

چاپ این مطلب

وجوه تشابه ... ؟
ارسال کننده: vakil - ۶ مرداد ، ۱۳۹۰, ساعت --> ۱۱ : ۰۲ - انجمن: انجمن تخصصی مشاوره حقوقی آئين دادرسی مدنی - پاسخ (1)

وجوه تشابه اعاده دادرسی و دادخواست اعتراض ثالث در چیست ؟

چاپ این مطلب

تنظیم دادخواست
ارسال کننده: vakil - ۶ مرداد ، ۱۳۹۰, ساعت --> ۱۰ : ۰۲ - انجمن: انجمن تخصصی مشاوره حقوقی آئين دادرسی مدنی - پاسخ (1)

از شرایط تنظیم دادخواست 5 - 4 مورد را نام ببرید .

چاپ این مطلب

دادگاه صلاحیتدار برای تقسیم ترکه
ارسال کننده: vakil - ۶ مرداد ، ۱۳۹۰, ساعت --> ۰۸ : ۰۲ - انجمن: انجمن تخصصی مشاوره حقوقی آئين دادرسی مدنی - پاسخ (2)

سلام
دعاوی راجع به ترکه متوفی در صورتیکه تقسیم شده باشد در چه دادگاهی و در صورتیکه ترکه تقسیم نشده باشد در چه دادگاهی اقامه می شود ؟

چاپ این مطلب