مهمان گرامی، خوش‌آمدید!
شما قبل از این که بتوانید در این انجمن مطلبی ارسال کنید باید ثبت‌نام کنید.

نام کاربری

گذرواژه‌

جستجوی انجمن‌ها

(جستجوی پیشرفته)

آمار انجمن
» اعضا: 3,108
» آخرین عضو: mastaneh.amini
» موضوعات انجمن: 1,368
» ارسال‌های انجمن: 5,700

آمار کامل

کاربران آنلاین
درحال‌حاضر 14 کاربر آنلاین هستند.
» 0 عضو | 14 مهمان

آخرین موضوع‌ها
مالیات و مسئولیت های استف...
انجمن: پرسش و پاسخ و مشاوره حقوقی
آخرین ارسال توسط: پونه تندرو
۱۳ بهمن ، ۱۴۰۰, ساعت --> ۴۹ : ۱۷
» پاسخ: 3
» بازدید: 1,563
سهم مالک ملک مغازه
انجمن: انجمن تخصصی مشاوره حقوقی کارشناسی رسمی دادگستری
آخرین ارسال توسط: پیروز
۸ دي ، ۱۴۰۰, ساعت --> ۰۹ : ۲۲
» پاسخ: 0
» بازدید: 3
لطفا راهنماییم کنید..
انجمن: انجمن تخصصی مشاوره حقوقی حقوق ثبت
۲۷ آذر ، ۱۴۰۰, ساعت --> ۲۰ : ۱۵
» پاسخ: 22
» بازدید: 42,376
مزاحمت تلفنی
۲۴ آذر ، ۱۴۰۰, ساعت --> ۳۸ : ۱۷
» پاسخ: 24
» بازدید: 38,905
مجازات داشتن مشروب در ماش...
۲۴ آذر ، ۱۴۰۰, ساعت --> ۰۹ : ۱۷
» پاسخ: 19
» بازدید: 55,356
شهادت دروغ
انجمن: انجمن تخصصی مشاوره حقوقی آئين دادرسی کيفری
۲۴ آذر ، ۱۴۰۰, ساعت --> ۵۸ : ۱۶
» پاسخ: 28
» بازدید: 47,692
به نرخ روز حساب کردن وجه ...
انجمن: انجمن تخصصی مشاوره حقوقی آئين دادرسی مدنی
آخرین ارسال توسط: چنگیزوند
۲۱ آبان ، ۱۴۰۰, ساعت --> ۴۳ : ۱۳
» پاسخ: 12
» بازدید: 504
ضرورت و نحوه اخد مجوز برا...
انجمن: انجمن تخصصی مشاوره حقوقی حقوق تجارت
آخرین ارسال توسط: mastaneh.amini
۵ آبان ، ۱۴۰۰, ساعت --> ۳۸ : ۰۰
» پاسخ: 1
» بازدید: 343
پرسش
۲۷ مهر ، ۱۴۰۰, ساعت --> ۵۰ : ۱۵
» پاسخ: 58
» بازدید: 84,477
عدم حضور در محضر
انجمن: انجمن تخصصی مشاوره حقوقی حقوق ثبت
۲۷ مهر ، ۱۴۰۰, ساعت --> ۳۳ : ۱۵
» پاسخ: 6
» بازدید: 225,808

اثبات رباخواري
ارسال کننده: ahkarimi - ۲۳ شهريور ، ۱۳۹۰, ساعت --> ۲۵ : ۱۰ - انجمن: پرسش و پاسخ و مشاوره حقوقی - پاسخ (3)

با سلام
من از يكي اقوام مبلغ چهل ميليون تومان دريافت كردم كه قرار سد ماهانه پنج در صد سود پرداخت نمايم در قبال اين مبلغ چهل ميليون سفته بابت اصل پول ودوميليون سفته بابت سود ضمانت دادم چون اين پول براي شركت دريافت كرده بودم روي سفته هارو مهروامضا شركت را زدم پس ازسه ماه پرداخت سود ده ميليون از اصل مبلغ رانيز پرداخت نمودم و ده ميليون سفته را گرفتم و سه ماه ديگر نيز سود پرداختم وليكن به دليل اينكه شركاي من سرمن كلاه گذاشت نتوانستم مابقي سودواصل پول را پرداخت نمايم چون ايشان از اشنايان بنده بود به توصيه همسرم ده ميليون سفته كرفته بودم را برگرداندم تا بتواند با شكايت بروي سفته ها هم اصل پول را وهم هزينه هاي دادرسي را استرداد نمايد ولي ايشان پس از چندي از همسر بنده به عنوان شاهد پشت سفته هارو امضا گرفت و ازايشان بعنوان ضامن شكايت نمود وجهت گذشتن زمان ونيز عدم حضور ايشان در دادگاه به عنوان مجهول المكان معرفي نمود ما نيز زماني متوجه شديم كه تقريبا تمام كارهارو ايشان انجام داده بودند وحكم جلب همسر بنده را گرفته بود ما توانستيم يك بار واخواست بزنيم چون هزينه واخواست را نداشتيم از اعصار استفاده نموديم ولي چون قبول نشد ايشان پس از چندي توانستن مجددا حكم جلب همسر بنده را بگيرند من نيز براي اينكه ايشان نتوانند همسر بنده را جلب نمايند ايشان را محل زندگيمان را جابجانمودم ودر عين حال درخواست اعصار از پرداخت نمودم كه دادگاه ما براي روز 90/7/27 ميباشد .سوال بنده اينست چگونه ميتوانم ثابت كنم كه ايشان ربا گرفته اند. همچنين به بدادگاه بگويم كه ايشان مبالغي را از بنده گرفته اند كه اصل مجرا را براي دادگاه شرح ندادهان. باتشكر كريمي

چاپ این مطلب

ربا
ارسال کننده: ahkarimi - ۲۲ شهريور ، ۱۳۹۰, ساعت --> ۵۰ : ۱۲ - انجمن: پرسش و پاسخ و مشاوره حقوقی - پاسخ (1)

سلام
لطفا در خصوص ربا توضيح بدهيد.
همچنين چگونه ميتوان در دادگاه درخصوص اثبات ربا انجام شده در يك پرونده عمل نمود.
با تشكر كريمي

چاپ این مطلب

میزان طلب خسارت واده
ارسال کننده: yasa294 - ۲۱ شهريور ، ۱۳۹۰, ساعت --> ۱۲ : ۰۲ - انجمن: انجمن تخصصی مشاوره حقوقی حقوق جزای اختصاصی - بدون پاسخ

ریاست محترم دادگستری ---
باسلام
احتراماً پیرو پرونده به شماره ---- دادگاه شورای حل اختلاف شعبه ---- نسبت ادعای شاکیان پرونده خانم ها -----و ----- که رای بر بی حقی شاکیان صادر شده است. و در همین پرونده طبق بند (ج) نظر کارشناس محترم دادگستری و رای دادگاه شورای حل اختلاف شعبه 8 تبریز , قولنامه های شاکیان در زمان خیلی بعد از 1374 تهیه و تنظیم گردیده است ولی تاریخ قولنامه ها را به تاریخ 1374 گذاشته شده است که همین امر یکی از دلایل بی حقی شاکیان بوده است و این موضوع طبق ماده 523 فصل پنجم قانون مجازات اسلامی که تقدیم‌ یا تاخیر تاریخ سند نسبت به تاریخ حقیقی را جعل در اسناد و جرم تلقی می کند .
لذا اینجانب ----- از خانم ها ----و ---- شاکیان پرونده و آقای ---- ( بنگاه مربوطه ) و آقای ----- ( شوهر ----- و کارمند اداره ثبت کل اسناد) که با همدستی و همکاری هم اقدام به جعل اسناد کرده و با قولنامه های ساختگی در صدد کلاهبرداری برآمدند , شکایت خودم را اعلام می دارم و خواهشمند است طبق ماده 536 قانون مجازات اسلامی با جاعلان برخورد گردد تا درس عبرتی برای آنها و دیگران بشود .و همچنین در مدت زمان و رونده این پرونده به اینجانب خسارات مادی و معنوی وارد گردیده که خواهشمند است دستور فرمایید که خسارات وارده جبران گردد .

این شکایت نامه من است و با مدارک دیگر که جعلیت قولنامه ها به دادگاه احراز شده است
حال سوال من این است که من تا چه حد و چه میزان و از چه موضوعاتی میتوانم طلب خسارت کنم در صورتی که برای اثبات موضوع هشت ماه طول کشیده است ؟
لطفا راهنمای کنید با تشکر

چاپ این مطلب

عدول از شهادت
ارسال کننده: ali ghaderi - ۲۱ شهريور ، ۱۳۹۰, ساعت --> ۰۵ : ۰۰ - انجمن: پرسش و پاسخ و مشاوره حقوقی - پاسخ (1)

سلام

راهنمایی کنید به عنوان خواهان اگر بخواهم در جلسه اول دادرسی از یکی از دلایل که در دادخواست نوشته ام (شهادت شهود ) به علت عدم امکان حضور آنهاعدول کنم با توجه به اینکه دلایل دیگری جهت اثبات دعوی دارم چگونه باید آن را مطرح نمایم که جنبه کاملاً قانونی داشته باشد؟

چاپ این مطلب

استفاده از فایل صوتی به عنوان مدرک در دادگاه ؟
ارسال کننده: bloori - ۱۶ شهريور ، ۱۳۹۰, ساعت --> ۴۵ : ۱۸ - انجمن: پرسش و پاسخ و مشاوره حقوقی - پاسخ (6)

با عرض سلام و خسته نياشيد مشكلي كه براي يكي از دوستان من پيش اومده و جوابشو نميدونه .لطفا در موارد ذيل خواستار راهنمايي از دوستان هستم با تشكر

1- آيا از فايل صوتي كه بدون مجوز رسمي تهيه شده در دادگاه به عنوان مدرك مي توان استفاده كرد. مثلا مكالمات ضبط شده با شخص ثالث
2- در صورت مثبت بودن جواب بند 1 آيا وحود اين فايل صوتي جهت اثبات جرم رابطه نامشروع كه در حد صحبت است كافي است يا دلايل ديگري نياز است
3- در صورتي كه مشخص گردد فايل صوتي بدون مجوز رسمي تهيه شده آيا مشمول دخالت در حريم خصوصي گرديده و دارنده آن محكوم مي باشد يا خير
4- در صورت مثبت بودن جواب بند 3 آيا اين مورد در روابط زن و شوهر نيز مصداق دارد يا خير
5- در قانون مصاديق اثبات جرم رابطه نامشروع كه بتوان با آن حكم طلاق صادر كرد و يا مشمول حكم جزايي نمود چه چيزهايي هستند

چاپ این مطلب

مهریه و اموال زن تکلیفش چی میشه؟
ارسال کننده: mokh_pascal - ۱۶ شهريور ، ۱۳۹۰, ساعت --> ۲۲ : ۱۲ - انجمن: انجمن تخصصی مشاوره حقوقی حقوق خانواده - پاسخ (3)

سلام

میخواهم شرایط را برایتان توضیح دهم تا کمکم کنید :

زن مردی که 5 بچه دارد فوت میکند ، سپس مرد با یک دختر ازدواج میکند که پدر و مادر ندارد و 7 برادر دارد
مهریه زن 300 سکه و 4 دنگ از خانه مرد به نام وی شده است و زن دارای یک زمین 500 متری هم هست
دختر به سنی رسیده که دیگر بجه دار نمیشود و مهریه خود را هم طلب نکرده است

سوال 1 :
اگر زن فوت کند ، تکلیف اموالی که به نام او است چه میشود و برادران او میتوانند چه مقدار از مهریه خواهرشان را از مرد طلب کنند ؟

سوال 2 :
اگر قبل از فوت زن ، یک بچه به فرزندی قبول کنند و سپس زن فوت کنند :
الف: فرزند خوانده جزء وارث زن و مرد حساب میشود ؟‌
ب: تکلیف اموالی که به نام زن است و چه مقدار به شوهر و چه وقدار به فرزند و برادران زن میرسد ؟
ج: برادران او میتوانند چه مقدار از مهریه خواهرشان را از مرد طلب کنند ؟
د: فرزند خوانده هم میتواند طلب مهریه زن را کند ؟

چاپ این مطلب

Question ترك محل خدمت درخلال ساعات موظق اداري
ارسال کننده: omid52 - ۱۵ شهريور ، ۱۳۹۰, ساعت --> ۲۷ : ۱۶ - انجمن: پرسش و پاسخ و مشاوره حقوقی - پاسخ (3)

باسلام به بنده ابلاغ شده كه شما هنگام ورود و خروج به شرح زير كارت خود را در ساعات موظف اداري پانچ ننموده ايد و به اتهام ترك محل خدمت ابلاغيه اي صادرنموده اند و مقرر گرديد ظرف 10 روز دفاعيه بنويسم :
1- درمورخه 8/3/90 هنگام ورود ساعت 45/12 كارت پانچ نشده
2- درمورخه 16/3/90 هنگام خروج ساعت 51/8 و ساعت ورود 35/9
3- درموخه 17/3/90 هنگام خروج ساعت 51/8 و ساعت ورود 21/9
اين موارد امروز بدست من رسيده و من هم نمي دانم پس ازگذشت چند ماه واقعيت دارد يا نه ؟ چون يادم نيست و
نمي دانم چطور ثابت كنم . چراكه نيم ساعت آن هم پشت سرهم يه خورده منو به شك انداخته شايد اشتباهي صورت گرفته . ضمنا" دوربين مداربسته هم وجود دارد ولي ميگن ما مطمئن هستيم و درست ثبت شده .حال اگرهم درست باشد چه لايحه اي بنويسم و ازخودم دفاع كنم كه مورد عفو و بخشش قرار گيرم و به نظر شما عاقبت اين كار چه ميشود . ممنون

چاپ این مطلب

آیا فرم مخصوص جخت واخواهی وجوددارد؟
ارسال کننده: peyman792 - ۱۴ شهريور ، ۱۳۹۰, ساعت --> ۱۹ : ۱۳ - انجمن: انجمن تخصصی مشاوره حقوقی آئين دادرسی مدنی - پاسخ (1)

با سلام _به منظور واخواهی آیا میبایست در برگهای مخصوصی واخواهی نمود یادر غالب یک کاغذ سفید نبز میتوان؟

چاپ این مطلب

برگه واخواهی
ارسال کننده: peyman792 - ۱۴ شهريور ، ۱۳۹۰, ساعت --> ۵۴ : ۱۰ - انجمن: انجمن تخصصی مشاوره حقوقی آئين دادرسی مدنی - پاسخ (2)

با سلام بنده طی محکومیت به حکمی که بصورت غیابی صادر شده محکوم علیه شده ام .میخواهم درخواست واخواهی کنم سئوال اینجاست آیا واخواهی برگه مخصوصی دارد ؟ یا در یک ورق معمولی نیزمیتوان واخواهی نمود؟[[/size][/font]]

چاپ این مطلب

افترا
ارسال کننده: غریبه - ۱۲ شهريور ، ۱۳۹۰, ساعت --> ۰۹ : ۱۴ - انجمن: پرسش و پاسخ و مشاوره حقوقی - پاسخ (7)

با سلام . من در پی اختلاف و بحثی که با یک خانم داشتم در اوج عصبانیت و ناراحتی جهت تسکین خود تهمتی را به صورت دروغین به خانم زدم. هیچ سند و مدرکی دال بر اثبات گفته نداشته. همچنین آن خانم با لجاجت خود باعث تحریک من برای گفتن ان حرفا شد و خود ایشان هم در این مورد سند و مدرک جهت ارائه شکایت نداشته. در آن لحظه کسی حضور نداشته(کسی مطلع نبوده و در جریان امر به صورت شاهد قرار نداشته) و تهمت وارده به صورت شفاهی بوده است. لذا من را تهدید به شکایت کرده؟ آیا صحبت کردن با شخص سوم در این مورد به صلاج هست یا نه. این شخص در آن موقع حضور نداشته و بعد توسط این خانم در جریان قرار گرفته است و به ظاهر قصد کمک به من را دارد چون از آبروی خود و کشیدن این مشکل به خانواده خود میترسد (این فرد باعث آشنایی من با ان خانم شده است)در این خصوص خواهشمند است مرا راهنمایی فرمایید Confused

چاپ این مطلب