مهمان گرامی، خوش‌آمدید!
شما قبل از این که بتوانید در این انجمن مطلبی ارسال کنید باید ثبت‌نام کنید.

نام کاربری

گذرواژه‌

جستجوی انجمن‌ها

(جستجوی پیشرفته)

آمار انجمن
» اعضا: 3,108
» آخرین عضو: mastaneh.amini
» موضوعات انجمن: 1,368
» ارسال‌های انجمن: 5,700

آمار کامل

کاربران آنلاین
درحال‌حاضر 18 کاربر آنلاین هستند.
» 0 عضو | 18 مهمان

آخرین موضوع‌ها
مالیات و مسئولیت های استف...
انجمن: پرسش و پاسخ و مشاوره حقوقی
آخرین ارسال توسط: پونه تندرو
۱۳ بهمن ، ۱۴۰۰, ساعت --> ۴۹ : ۱۷
» پاسخ: 3
» بازدید: 1,563
سهم مالک ملک مغازه
انجمن: انجمن تخصصی مشاوره حقوقی کارشناسی رسمی دادگستری
آخرین ارسال توسط: پیروز
۸ دي ، ۱۴۰۰, ساعت --> ۰۹ : ۲۲
» پاسخ: 0
» بازدید: 3
لطفا راهنماییم کنید..
انجمن: انجمن تخصصی مشاوره حقوقی حقوق ثبت
۲۷ آذر ، ۱۴۰۰, ساعت --> ۲۰ : ۱۵
» پاسخ: 22
» بازدید: 42,376
مزاحمت تلفنی
۲۴ آذر ، ۱۴۰۰, ساعت --> ۳۸ : ۱۷
» پاسخ: 24
» بازدید: 38,905
مجازات داشتن مشروب در ماش...
۲۴ آذر ، ۱۴۰۰, ساعت --> ۰۹ : ۱۷
» پاسخ: 19
» بازدید: 55,356
شهادت دروغ
انجمن: انجمن تخصصی مشاوره حقوقی آئين دادرسی کيفری
۲۴ آذر ، ۱۴۰۰, ساعت --> ۵۸ : ۱۶
» پاسخ: 28
» بازدید: 47,692
به نرخ روز حساب کردن وجه ...
انجمن: انجمن تخصصی مشاوره حقوقی آئين دادرسی مدنی
آخرین ارسال توسط: چنگیزوند
۲۱ آبان ، ۱۴۰۰, ساعت --> ۴۳ : ۱۳
» پاسخ: 12
» بازدید: 504
ضرورت و نحوه اخد مجوز برا...
انجمن: انجمن تخصصی مشاوره حقوقی حقوق تجارت
آخرین ارسال توسط: mastaneh.amini
۵ آبان ، ۱۴۰۰, ساعت --> ۳۸ : ۰۰
» پاسخ: 1
» بازدید: 343
پرسش
۲۷ مهر ، ۱۴۰۰, ساعت --> ۵۰ : ۱۵
» پاسخ: 58
» بازدید: 84,477
عدم حضور در محضر
انجمن: انجمن تخصصی مشاوره حقوقی حقوق ثبت
۲۷ مهر ، ۱۴۰۰, ساعت --> ۳۳ : ۱۵
» پاسخ: 6
» بازدید: 225,808

تعارض ادله
ارسال کننده: ali ghaderi - ۱۱ مهر ، ۱۳۹۰, ساعت --> ۳۵ : ۰۰ - انجمن: پرسش و پاسخ و مشاوره حقوقی - پاسخ (1)

سلام
آیا در مقابل ادعای خواهان مبنی بر اینکه ایشان معسر از پرداخت مهریه هستند و به شهادت شهود استناد نموده اند تا خواسته خود را ثابت نماید خوانده نیز می تواند در جهت رد ادعای خواهان و دفاع برای اثبات توانایی مالی او به شهادت شهود استناد نماید یعنی شهود خود را به دادگاه معرفی کند ؟

با تشکر [/align]

چاپ این مطلب

لطفا من را راهنمائی کنید
ارسال کننده: ali4567 - ۹ مهر ، ۱۳۹۰, ساعت --> ۳۲ : ۱۴ - انجمن: انجمن تخصصی مشاوره حقوقی حقوق جزای اختصاصی - پاسخ (1)

سلام

اگر مفهوم این حکم و مبلغ این حکم برای شما قابل درک است لطفا پاسخ من را بدهید

"

رای به محکومیت متهم ردیف اول به پرداخت 50 درصد دیه شاکی شامل:

3 نفر شتر بابت.......

6 درصد دیه کامل بابت..........

"

با تشکر

چاپ این مطلب

حق سرپرستی
ارسال کننده: غریبه - ۶ مهر ، ۱۳۹۰, ساعت --> ۱۹ : ۱۴ - انجمن: پرسش و پاسخ و مشاوره حقوقی - پاسخ (1)

با سلام. خانواده پدری من در خصوص حق سرپرستی دو فرزند عموی مرحوم من با زن عموی من به مشکل برخورداند. آن زمان جهت دریافت حقوق حق قیم بودن به این خانم واگذار شد الان یکسال از این موضوع میگذرد و از لحاظ حقوقی مشکلی ندارند. این خانم الان قصد عزیمت به شهر خود کرده (همراه بچه ها) و به هیچگونه راضی به ماندن و یا واگذاری سرپرستی نیست. در مقابل پدر و عموهای من راضی به رفتن این خانم و بچه ها نمی باشند در این مورد چند درگیری لفظی داشته اند تا جای که کار به شکایت کشیده شد. آیا در این خصوص حق با این خانم است یا با توجه به اینکه فرزند متعلق به خانواده پدری می باشد و عرف در برخی موارد بر قوانین ارجحیت دارد. حق با پدر و عموهای من میباشد؟ممنون میشود زودتر جواب بدید

چاپ این مطلب

راهن دوم
ارسال کننده: naser - ۲ مهر ، ۱۳۹۰, ساعت --> ۵۲ : ۰۹ - انجمن: انجمن تخصصی مشاوره حقوقی حقوق ثبت - پاسخ (2)

با سلام
آپارتمانی را با مشارکت همسرم خریداری نمودم.هردو قصد دریافت وام داریم(از دو بانک مختلف). آیا بانک راهن دوم با عنایت به اینکه شریک اینجانب همسر بنده است و از اینجانب ارث میبرد منع قانونی برای اعطای وام به اینجانب دارد؟
با تشکر.

چاپ این مطلب

Question مشکل با یکی از وراث
ارسال کننده: bashir - ۱ مهر ، ۱۳۹۰, ساعت --> ۴۹ : ۲۳ - انجمن: پرسش و پاسخ و مشاوره حقوقی - پاسخ (1)

[font=Verdana]با سلام ، تشکر میکنم بابت راهنماییهای دلسوزانه شما

پدر بنده در اردیبهشت 88 فوت کردند ومادر ایشان ( یکی از وراث)که اکنون 96 سال سن دارند همچنان در قید حیات هستند و وارثان بعدی ،من وبرادرم وخواهرم ومادرم هستیم ، با توجه به این که انحصار وراثت باید با حضور تمام وراث همراه با شناسنامه هر کدام انجام شود ومادر بزرگم از این کار سر باز میزند و کار را 2 سال به عقب انداخته و شناسنامه یا کپی را هم نمیدهد و شناسنامه وی صادره از مشهد است و بنده اسم پدرش را دقیقا نمی دانم(شک دارم) که استعلام بکنم ،،راهی وجود دارد که از طریق ثبت احوال تهران بشود دقیقا اسم پدر ودر نتیجه استعلام گرفت؟ ودر صورت وجود راه بهتر مرا راهنمایی کنید . باز هم متشکر
[/font]

چاپ این مطلب

حقوق سرقفلی و حق پیشه
ارسال کننده: ali854 - ۳۰ شهريور ، ۱۳۹۰, ساعت --> ۱۴ : ۰۰ - انجمن: انجمن تخصصی مشاوره حقوقی آئين دادرسی مدنی - پاسخ (4)

با سلام و خسته نباشید یک مشاوره داشتم ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.
ما تقریبا 5 سال قبل در شهرستان خود در خیابان فرعی یک ساختمان به اندازه 285 متر خریدیم که دارای 2 مغازه میباشد که یکی از مغازه ها به اندازه 18 متر قبل از خریدن ما در سال 72 به عنوان سرقفلی فروخته شده و قولنامه اش هم الان در دست ما موجود است و در آن قید شده است که این مغازه به عنوان سوپر مارکت سرقفلی داده شده و هنگام خرید ما هم قید شد که بدون اجازه حق واگذار به غیر را ندارد و در این 5 سال که ما این خانه را خریدیم ماهیانه هیچ مبلغی را به ما نپرداخته است و ایجاد مزاحمت هم میکند و از شهرداری پروانه هم گرفتیم برای نو سازی ساختمان ولی صاحب این مغازه اصلا همکاری نمیکند و با اینکه خودمان یک مغازه داریم ولی بازم به ان مغازه نیاز داریم سوال من این است که با توضیحات داده شده آیا راهی هست از طریق قانونی مغازه را از طرف پس گرفت یا به قیمت کارشناسی خرید با اینکه اصلا قصد فروش را ندارد؟؟؟
ما چه دادخواستی به دادگاه بدیم نتیجه میگیریم آیا راهی هست؟؟؟؟

خیلی خیلی ممنو اگر راهنمایی کنید در ضمن سایتتون حرف نداره بازم تشکرHeart

چاپ این مطلب

ضم وکیل
ارسال کننده: حبیب - ۲۷ شهريور ، ۱۳۹۰, ساعت --> ۴۴ : ۲۰ - انجمن: پرسش و پاسخ و مشاوره حقوقی - پاسخ (1)

در مورد این ماده قانونی توضیحاتی میخواستم
بنده وکالتی بلاعزل داده ام و چون فرد وکیل در حال حاضر صلاحیت ندارد و امکان عزل ایشان نیست مخواهم ضم وکیل یا امین بگیرم آیا مقدور هست .
حد حدود و اختیارات ضم وکیل چگونه است
با تشکر فراوان
فکر کنم ماده قانونی مدنی 669 باشد

چاپ این مطلب

اعاده دادرسی / تکلیف حکم اجرا شده
ارسال کننده: koorosh_kay - ۲۷ شهريور ، ۱۳۹۰, ساعت --> ۵۰ : ۱۱ - انجمن: انجمن تخصصی مشاوره حقوقی آئين دادرسی مدنی - پاسخ (2)

فردی در مزایده شرکت ومغازه ای از طریق اجرای احکام مدنی به وی واگذار میگردد (عقد صلح ). پس از گذشت یک سال از حکمی که به موجب ان نهایتا مزایده برگزار شده است اعاده دادرسی به عمل می اید وحکم نقض میگردد حال با توجه به ماده 39 ا.د.م که مقرر می دارد حکم به مرحله قبل از اجرا برگردد تکلیف این فرد چیست ایا اجرای احکام می تواند عقد صلح را باطل ومالکیت مغازه رابه مالک اولیه یعنی محکوم علیه حکم قطعی برگرداند خواهشمندم در این زمینه علاوه بر نظرات ارزنده خود چنانچه مستندی از قبیل نظریه مشورتی رای در مورد خاص ویا نظر اساتید حقوق سراغ دارید بیان نمایید
با تشکر

چاپ این مطلب

میزان حق و حقوق سرقفلی و حق پیشه
ارسال کننده: mdhd - ۲۵ شهريور ، ۱۳۹۰, ساعت --> ۴۵ : ۱۶ - انجمن: انجمن تخصصی مشاوره حقوقی آئين دادرسی مدنی - پاسخ (1)

با سلام

پدر اینجانب مغازه ای قبل از سال 1356 از یک ارگان دولتی اجاره نموده و سرقفلی آنرا نیز پرداخت نموده بودند و در آن قرارذاد قید شده بود که واگذاری به غیر و تغییر شغل ممنوع میباشد.
ولی بنا بر دلایلی بعد از فوت پدرم (1378) مجبور به تغییر شغل نمودم(بدون موافقت کتبی از سازمان مربوطه) و در ضمن پدرم قبل از فوتشان مغازه را بدون رضایت و موافقت سازمان نیز به من واگذار نمودند.
لذا در حال حاضر سوال من این است که با توجه مراتب بالا در صورت شکایت سازمان به دادگاه چه حق و حقوقی شامل حال من میشود؟

چاپ این مطلب

اجاره مغازه
ارسال کننده: حمید15 - ۲۴ شهريور ، ۱۳۹۰, ساعت --> ۴۸ : ۲۱ - انجمن: انجمن تخصصی مشاوره حقوقی حقوق ثبت - پاسخ (1)

باسلام خدمت شما من سوال یا بهتر بگم مشاوره ای میخواستم از محضرتان.
من 1باب مغازه دارم همراه با شریکم.ما حدوده 4 سال پیش مغازه را اجاره دادیم به شخصی برای کبابی همان سال اول 1 مشارکت نامه مابینمان نوشته شدوهردونسخه اش راهم دسته خودمان است وسالهای بعد فقط توافق حرفی مابینمان بوده وحالا باز هم همان شخص میخواهد بماند وآدم بدی هم نیست.حالا سواله من این است که باتفاسیری که مغازه سرقفلی است ماندن این آقا بعنوانه مستعجر بصلاح است ویا راه کاری هست که ایشان همچنان باشند وخیاله ماراحت باشد ازاحتماله هر گونه سواستفاده ای خدای ناکرده. ممنون میشم راهنمائیم کنید.باسپاس فراوان.

چاپ این مطلب