انجمن حقوقی هامون

نسخه‌ی کامل: درخواست مهريه و قسط بندي
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
سلام به دوستان عزيز
خصوصا جناب حكمت و كامياب بزرگوار ...

خب همسر بنده شنبه براي مهريه داره ميره دادگاه تا اقدام به گرفتن مهريه بكنه ، هفتاد سكه عندالمطالبه هستش و ايشون باكره هستن ...

خب چون من تازه درسم رو تموم كردم و شغلي هم ندارم
يه حساب دارم كه سرمايه اي توش موجود هست
و يه ماشين پرايد هم دارم كه به اسم خودم هست سندش ...
واسه حساب من شنبه ميرم تا مبلغي كه توش هست رو منتقل كنم به شخص ديگري
ماشين رو گفتم سند به نام كس ديگه اي نميزنم
نهايتا در دادگاه ميگم با پرايد كرايه كشي ميكنم و شغلم همين هست و بس !
پرايد هم 15 ميليون هست كلا !

خب عزيزان سوال بنده در مواردي كه مرد شاغل نيست و يه ماشين به نامش هست اينه كه
مهريه كه 70 سكه هست و 35 سكه تعلق ميگيره به زن چه جوريه ؟!
در اين موارد قاضي چه جوري محاسبه ميكنه؟ مثلا ماهي يك سكه ؟! نيم سكه ؟!
ممنون ميشم راهنمايي كنيد ...
سلام
منظورتان از این جمله چیست؟
شنبه براي مهريه داره ميره دادگاه تا اقدام به گرفتن مهريه بكنه

آیا شنبه میخواددادخواست تنظیم وبه دادگاه ارائه نماید یا اینکه جلسه دادرسی دارید؟
سلام جناب حكمت
تازه شنبه به گوش ما رسوندن كه ميخوان اقدام كنن و دادخواست تنظيم كنند...
با سلام خدمت دوستان گرامی و مخاطب محترم:
اگر زنها را طلاق دهید پیش از آن که با آن ها نزدیکی کنید در صورتی که بر آنان مهر مقرر داشته اید بایستی نصف مهری را که معین نموده اید به آن ها بدهید
مگر آن که آن ها خود یا کسی که امر نکاح بدست اوست گذشت کنند و اگر در گذرند به تقوی و خدا پرستی نزدیک تر و فضیلت هایی که در نیکوئی به یکدیگر است فراموش مکنید و بدانید که خداوند به هر کار نیک و بد شما آگاه است .(237/بقره)
حال که ایشان مهر را مطالبه می کنند شما موظف به پرداخت هستید و اینکه می خواهید برای فرار از دین و اذیت زوجه وجه حسابتان را انتقال دهید عملی بسیار مذموم و قابل نکوهش است ؛ تا نظر دوستانم چه باشد...
صد در صد حرف شما صحيح هستش دوست عزيز ، ولي كاش يك روز از اين روزهايي كه بنده گذروندم رو مي ديدين ...
تشكر
[quote='ya30n' pid='4230' dateline='1428688656']
صد در صد حرف شما صحيح هستش دوست عزيز ، ولي كاش يك روز از اين روزهايي كه بنده گذروندم رو مي ديدين ...
تشكر
توصیه بزرگوارانه سرورم را بگوش بسپارید وعمل نمائید زیرا زوجه محترم تان کماکان فعلا همسرتان است وشما برای تداوم زندگی تلاش دارید - سعی بفرما مشکل را از طریق بزرگان وفامیل حل وفصل کنید - مطمئنا هیچ زوجه ای جیب برای تحصیل مهریه ندوخته تنها برگ وحق وی انست که دارد وشرعا وقانونا قبول کردید حالا چرا بقصد فرار از دین بدنبال ان هستید که لطمه ای بزنید به خلف وعده تان قبل از اینکه تلاشی کنیدبرای حل فصل بنظربند به یکی دونفر از بزرگان متوسل شو تا مشکلت را حل کنند وداوری کنند همه چیز با طلاق وطلاق کشی حل نمیشه
تا روز مرگ شما بیاد لحظات دونفری هستید وزوجه محترم نیز هم
فرمودید تازه درس تان تمام شده الحد ال.. درس خوانده وتحصیل کرده هستید - شاید بشود از طریق راههائی حق اورا ضایع کنی همانگونه که فرموده اخرت را نیز میتوانی نپردازی
اگر واقعا همدیگر را دوست دارید وبهمدیگر علاقه مند هستید وبدون مداخله اقربا مشکل پیش امده وکسی را ندارید پا جلو بگذارد بنده بعنوان برادر کوچک تان حاضرم به دست بوسی طرف بروم وبعنوان فرستاده مشکل را حل نمایم مابرای وصل کردن امدیم نی برای فسخ کردن
استاد بزرگوارم
اي كاش ذره اي از اين طرز فكر شما رو خانواده همسر بنده داشتند ...
ما 4 سال با هم عقد بوديم و واقعا عاشقانه همديگه رو دوست داشتيم
ولي اين 4 ماهي كه جدا از هم هستيم ...
بارها بهشون گفتن بياين بريم پيش مشاور ، شما خانواده ها با هم مشكل داريد
نزاريد زندگي دو جوون از هم بپاشه
دو جووني كه با عشق پيش رفتن ...
چندين و چند واسطه فرستاديم
فقط و فقط ميگن طلاق و مهريه و وسايلي كه خريديد و دست ماست رو ميخوايم ...
همسرم ميگه من هيچ اراده اي ندارم و توسط پدر و عموم تحت نظر هستم و كنترل ميشم و ...
ولي من باور نميكنم !
همسر بنده 29 ساله هست ، ليسانس داره ، صاحب شغل هست ، اجتماعي هست
چطور روز امروز يه دختر ميتونه قدرت و اراده اي از خودش نداشته باشه ؟!
بهم گفت من تا جايي كه جون دارم كاري ميكنم از شما مهريه نگيرن و ديروز عموش گفته كه شنبه ( يعني امروز ) دختر داره ميره مهريه رو به اجرا بزاره ... من رفتم سفر حج ، تازه برگشتم ، اونجا فقط و فقط دعا كردم و از خدا خواستم معجزه خودش رو نشون بده و همسرم برگرده ، وقتي برگشتم ايران مستقيم رفتم پليس فتا !!! همسرم ازم شكايت كرده كه چون تصاوير شخصي و خانوادگي ايشون دست من هست ممكنه فردا روز من بيام و اين تصاوير رو منتشر كنم و آبروي همسرم رو ببرم !!!

من واقعا نميدونم چرا اينجوري شده ، نميدونم چرا اينجوري داره پيش ميره ...
كسي كه ميره پليس فتا ، كسي كه ميره مهريه رو اجرا بزاره
بايد باور كنم كه هيچ قدرتي از خودش نداره و ديگران واسش تصميم ميگيرن ؟!
كاش تو اون چهار سالي كه عقد بوديم يه بار بدرفتاري ميكردم ، فحشي ميدادم ، دستمو بلند ميكردم ، خرجي نميدادم!
تا الان دلم نسوزه كه چي شد ، يه دفعه چهار سال زندگي خوب و آروم ما به اينجا رسيد !!!

همه ميگن ازش جدا شو و خودت رو راحت كن چون داري فقط فكر ميكني و چون شخصيت منو ميشناسن ميدونن كه
اين وسط من فقط دارم ضرر ميكنم و هر روز ميسوزم ... من تو كار اين دنيا موندم
ميگفت نفسم به نفس تو بستست ... بدون تو ميميرم و ... چي شد اون دوست داشتن ؟!
بهش بارها و بارها پيام دادم ايميل دادم ، واسطه فرستادم
ميگم بيا با هم حرف بزنيم
ميگه دير شده ، ديگه همه فهميدن اين جريان خيلي بزرگ شده ، فايده نداره و ...
حالا گفتم حاضرم مهريه رو بدم ، مهريه ديني به گردن مرد هست ، نميشه ازش فرار كرد ولي خب
قسط بندي بشه تا بدم ... ولي هيچ وقت طلاقش هم نميدم ... و واقعا وقتي اينجوري ميگه كه بر نميگرده
مجبورم منم تشكيل زندگي بدم ...
بخدا دختر زياده واسه ازدواج ... الان 7-8 گزينه بهم معرفي كردن كه 3-4 تاشون كارمند هستن
خودم گفتم هيچي نگين بزارين شايد برگرده !!! ميگن خودت رو داري نابود ميكني
ديگه موندم به خدا ...
دوست عزیز اگر مطالب شما را صحیح وسالم بدانم چندین نکته خلاف درون ان شکار میشود
اولا مورد 4 سال زیر عقد بودن زوجه کار بسیار غلطی بوده وهست ! متعجبم چگونه اولیاء محترم زوجه به چنین وصلتی راضی وتداوم داشته است
دوما اینکه فرمودید خرجی میدادی شما که در یکجا زندگی نداشتید زمان وجود زیرعقد با این هم زیستی منافات دارد
ودرثانی اکنون چیزی نشده وهمانطوریکه گفتی اتفاقی بد بین تان وجودندارد (نه فحاشی - نه درگیری ) پدر وعمو وخاله ودائی زوجه همان نسبت را با شمادارد تا زمان فسخ - بهترین راه انست که اگر زوجه راه نداد به پدرش ومادرش وسپس به عمومو وغیره توسل یابی راه گشائی خواهدشد
خوشبختانه متوجه شدید که مهریه حق زوجه است درهرشرایط -
اگر نمیدانید چرا اینطورشده مراجعه کنید حتما متوجه خواهید شد - درصورتیکه شما نزدیکتراز هرکس هستید به زوجه - چنانچه گفته دنیایش توبودی چرا ؟ اینطور شده بازبینی بفرما حقیقت روشن خواهد شد وقتی حقیقت را یافتی حل مشکل کاری ندارد
مسلما شما قادر به رفع ان هستید چون چهارسال وی را می شناسید ورفتارداشتید ودرضمن 7-8 تا دیگر در نوبت معرفی اند پس تجربه دارید بنابراین بفکر رفع باشید تا کاربه جای باریک نرسد -
بهرتقدیر شاید راه هائی برای فرار از دادن مهریه و غیره باشد اما همانطوریکه فرموده کار پسندیده ای نیست حق وی را مرعی بدار تا حقت را رعایت کنند ودر ازدواجهای مجدد شما این نحوه تضعیع حق صد در صددرافکار جدیدان اثرخواهد کرد - بدنبال گشایش راه8 باشید وحقیقت گوئی را پیشه سازید - نصف خالی را ببین کارت با نصفه پر نباشد
سپاس از شما استاد بزرگوار ...
پس از كامنت اول شما تماس گرفتم با همسرم
و تلفني صحبت كرديم حدود يك ساعت
آب پاكي رو ريخت روي دستم به قول معروف !
گفت من اون شخص سابق نيستم و الان تصميم هاي جديدي دارم و هدف هاي بزرگي دارم
شغلي رو انتخاب كردم كه ده شبانه روز يا بيست شبانه روز در منزل نخواهم بود ( عكاسي و فيلمبرداري و مستند سازي )
بنده در جواب گفتم من راضي ام و حتي خود منم با تو ميام و كمك دستت خواهم بود
باز هم در جواب گفتند كه ديگه نه ، دير شده و ديگه نميشه كاري كرد ...

خب استاد عزيز
من به عنوان يك مرد
غروري هم اگه داشتم شكستم
متاسفانه به قول دوستان فقط خودم رو نابود كردم
ولي اي كاش ايشون كه ميگه الان تغيير كرده
چهار سال قبل ميگفت
ميرسه روزي كه بخاطر شغل و منافع خودم روي توي شوهر پا بزارم !!!

به همين سادگي ...
هنرمندان امروز ... روشن فكران امروز ...
خداي منم بزرگه ...