انجمن حقوقی هامون

نسخه‌ی کامل: جرمی صورت گرفته ؟؟؟؟؟؟
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
سلام
تعداد 8 فقره چک نزد شرکتی داشتم که به دلایلی مجبور شدم وجه آنها را به حساب شرکت و مدیر عامل شرکت واریز نمایم . پس از گذشت حدودا دو سال از گذشت این امر مدیر عامل شرکت به نمایندگی شرکت اقدام به برگشت نمودن چکهاکردند ( دو تا از چک ها در سر رسید برگشت شده بودند ) و از طریق دادگاه حقوقی مطالبه ی وجه آنها را نمودند .
دادگاه بدوی و تجدید نظر هر دو با توجه به نظر کارشناسی و مدارک پرداختی بنده رای به بی حقی ایشان صادر کردند .
آیا این عمل ایشان جرم است ؟؟؟؟
اگر جرم است نوع جرم چیست و چون طرف ما شرکت بوده قابل پیگیری است ؟
مخاطب محترم با توجه به اظهارات شما این موضوع مصداق تحصیل مال از طریق نامشروع بوده،وعده ای معتقد به خیانت در امانت میباشند اما نظر بنده عنوان اول میباشد شاید دوستان تفکر و مصادیق دیگر را اعلان نمایند این نظر بنده بوده منتظر نظران دوستان دیگر هستم
سلام
با قدردانی از پاسخ جناب کامیاب درتتمیم پاسخ

دادگاه بدوی و تجدید نظر هر دو با توجه به نظر کارشناسی و مدارک پرداختی بنده رای به بی حقی ایشان صادر کردند .
دراین مورد که دادگاه حقوقی رای بربی حقی صادرنموده ودر تکمیل ان دادگاه عالی آنرا تائید واستوارنموده درحقیقت شما بری الذمه بوده اید حال مدیران شرکت از مقام خوداستفاده سوئ نموده اند میتوانید آنها را به جرم کلاهبرداری تحت تعقیب قراردهید اگر از این طریق نتوانستید اثبات نمائیدوقرارمنع تعقیب صادر وبا اعتراض دردادگاه تائید گردید مجددآ با جرم خیانت درامانت شکایت نمائید فعل مجرمانه مدیران شرکت دارای عنوان مجرمانه میباشد

آیا این عمل ایشان جرم است ؟؟؟؟

به علت پاسخ اشتباه این قسمت حذف میگردد
تا نظر دوستانم چه باشد؟؟؟؟؟
با سلام خدمت اساتید گرامی و مخاطب عزیز
این قسمت بابت پاسخ نادرست حذف گردید
سلام دوستان
مطلبی در خصوص کلاهبرداری در یکی از کتب حقوقی میخواندم لحظه ای بیاد پست حاضر افتادم
لذا بر خود وظیفه دیدم که عرض کنم موضوع مطروحه در این پست از مصادیق جرم خیانت در امانت است و فاقد شرایط کلاهبرداریست،مخاطب محترم شرمنده بابت نظرات متفاوت معروضه؛
این چند جرم تفاوت ظریفی با هم دارند که متاسفانه تشخیص و تفکیک آن از هم دیگر بسیار دشوار مینماید
با آرزوی موفقیت برای شما گرامی