انجمن حقوقی هامون

نسخه‌ی کامل: مکحومیت بعلت همراه داشتن نیم لیتر مشروبات الکلی
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
با سلام . در شهر رشت نیم لیتر مشروبات الکلی دست ساز در خودروی بنده کشف شد و در دادگاه بدوی محکوم به یکماه حبس تعزیری و چهارصد هزار تومان جریمه نقدی بدل از شلاق شدم . پس از اعتراض در دادگاه تجدید نظر نیز رای عینا تائید شد. حال امکان خرید یا تبدیل یا تقلیق حبس وجود دارد ؟؟؟؟
سلام
رای قطعی است صرفآ اعاده محاکمه با ارائه دلیل جدید مبنی بی گناهی شما ومعرفی یا اقرار شخص ثالثی میتواند دردیوانعالی کشور آنرا نقض کند
ضمنا دادگاه حداقل جریمه تعزیری راباتوجه به ماده19قانون مجازات اسلامی برای شما درنظرگرفته است
خدانگهدار
با عرض سلام خدمت دوستان به نظر بنده فکر میکنم حبس زیر سه ماه قابل تبدیل به جزای نقدی باشد لذا محاکم استان گیلان چه بدوی و چه تجدید نظر در اینگونه موارد کمی تصمیماتشان عجیب و دور از تصور قانونی بوده لذا در اینگونه موارد باید از تجربیات دوستان متخصص حقوق کیفری استفاده نمود این نظر بنده در مورد مشکل شما کاربر محترم بوده
با سلام خدمت مخاطب گرامی ، دوستان و اساتید ارجمند
این مورد عین پرونده ایست که بنده دیده ام،و بنظرم رای بطور صحیح صادر شده است

طبق ماده‌ي سه قانون وصول برخي از درآمدهاي دولت و...، اعمال حبس هاي كمتر از (91) روز در مواردي ممنوع اعلام گرديده است:
موارد ممنوعيت حبس هاي كمتر از 91 روز در قانون ياد شده است و رأي وحدت رويه مربوط، به شماره 642 مورخ9/9/1378 ، داراي سه وضعيت مي باشد:

1- كليه جرايم مربوط به تخلفات راهنمايي و رانندگي با هر ميزان مجازات حبس (تبصرة ذيل مادة 718 قانون مجازات اسلامي استثناء است ) .
2- كليه جرايمي كه حداكثر مجازات حبس مندرج در قانون براي آنها كمتر از 91 روز باشد.
3- كليه جرايمي كه حداقل مجازات حبس آنها در قانون كمتر از 91 روز باشد ، هر چند حداكثر مجازات بيش از نود روز باشد ، مشمول ممنوعيت اعمال و تعيين مجازات حبس كمتر از 91 روز نخواهد بود.

و لذا حکم صادره و موضوع مانحن فیه خارج از موارد 3گانه ی فوق می باشد و قاضی با توجه به ماده ی 37 ق م اسلامی جدیدمدت حبس را از 6 ماه به یک ماه تقلیل داده و اعمال حبس یک ماهه هیچ تعارضی با ماده 3 قانون وصول برخی از درآمدهای دولتی ندارد...
چرا که حداقل مجازات جرم مزبور 6 ماه است(م702) نه کمتر از 91 روز، و قاضی صادر کننده ی حکم مجازات را با تخفیف به 1 ماه(کمتر از 91 روز)تقلیل داده است.