انجمن حقوقی هامون

نسخه‌ی کامل: فروش سرقفلی مغازه...
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
با سلام خدمت دوستان گرامی
شخصی سرقفلی مغازه ای را خریده ، مغازه 1 باب بوده(40متر) و ایشان(مستاجر) بعد از اجاره ی آن ، از وسط دیواری کشیده و آن را 2باب کرده(2مغازه ی 20متری کرده) و هر یک را جداگانه به اشخاص دیگری اجاره داده.
حال میخواهد سرقفلی مزبور را با سند قطعی(نه با وکالت) بفروشد اما به جهت 2باب کردن مغازه باید به شهرداری جریمه پرداخت نماید
سردفتری به ایشان گفته : لازم نیست جریمه پرداخت کنید،من سند قطعی را می نویسم بدون ارجاع امر به شهرداری(کمسیون م100)
آیا این امر امکان دارد یا سردفتر یک چیز من درآوردی می گوید؟
دوستان عزیز لطفا پاسخ جامع و کاملی بفرمایند
قبلا از بذل توجه شما کمال تشکر را دارم
سلام
قانون تسهیل ثبت اسناددردفاتراسنادرسمی این مجوز را که بدون معرفی به شهرداری البته باتوافق متعاملین ازاواخر سال1385به متعاملین ارائه نموده است.
اما شرایطی داردبا عدم رعایت آن شرایط میتوان درآینده نسبت به آنهم ایرادنمود وسردفتررابه جهت تضییع حقوق دولت(شهرداری)تحت تعقیب کیفری قرارداد
(۱۸ فروردين ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۲۲ : ۱۴)حکمت نوشته است: [ -> ]سلام
قانون تسهیل ثبت اسناددردفاتراسنادرسمی این مجوز را که بدون معرفی به شهرداری البته باتوافق متعاملین ازاواخر سال1385به متعاملین ارائه نموده است.
اما شرایطی داردبا عدم رعایت آن شرایط میتوان درآینده نسبت به آنهم ایرادنمود وسردفتررابه جهت تضییع حقوق دولت(شهرداری)تحت تعقیب کیفری قرارداد
سلام
ممنون جناب حکمت بابت پاسخ بسیار خوبتان
غرض تضییع حق دولت نیست،فقط فعلا نمیخواهد جریمه پرداخت کند، چون ندارد(معسر)!!!
اما بعدا مثلا 1سال دیگر جریمه پرداخت خواهد کرد
خدمت دوستان سلام جناب عزیزی دارنده حق سرقفلی حق هیچگونه تعدی و تفریط در ملک مذکور را نداشته و ندارد یعنی حق نصف کردن و کشیدن دیوار مگر با رضایت کتبی مالک و در مورد فروش سرقفلی همانگونه که مستحضرید اجازه کتبی مالک لازم بوده مگر با اذن قانون و در مورد انتقال سند عرایض دوست عزیزمان جناب حکمت صحیح بوده در قانون تسهیل فقط استعلام ثبتی میشود که وجود و اصالت ملک به اثبات برسد و استعلام از مبادی دیگر لازم نیست مگر یکی از متعاملین و یا مالک بخواهد این نظر و برداشت بنده از مطالب و بیانات و رویه جاری بوده