انجمن حقوقی هامون

نسخه‌ی کامل: چه جوری سند هامو از این طرف بگیرم ؟
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
سلام به همه دوستان .
دوستان ما با یه بساز بفروشی خونمون رو ساختیم ( حالا بماند که تخلفات زیادی کرد و در دادگاه محکوم شد Wink ) ، بعد این طرف با توجه به وکالتی که داشت رفته از اداره ثبت سند های مارو گرفته و پیش خودش نگه داشته و براساس همون وکالت نامه باید وقتی که سند ها رو از اداره ثبت گرفت به ما تحویل بده و رسید کتبی از ما بگیره ... .

حالا ما به اینطرف اظهار نامه فرستادیم که آقا بیا سندهامون رو بده و این طرف در جواب اظهار نامه گفته که من فلان قدر برای ملک شما خرج کردم و شما اون مبلغ رو باید به من بدید تا من هم سند هاتون رو بدم ... .

سوالات من اینه :
1- بر فرض اینکه طرف اون خرج ها رو هم کرده باشه آیا ارتباطی به قضیه سند داره ؟
2-حالا ما برای استرداد اسناد شکایت کنیم احتمال داره که ما توی دادگاه محکوم بشیم که باید هزینه های طرف رو بدیم ( واقعا یه همچین چیزی میشه Exclamation ) .
3- چه نوع شکایتی باید بکنیم و به چه عنوانی ؟ ( حقوقی ، کیفری --- خیانت در امانت و ... )

خیلی ممنون از همتون @
یه جوانمرد نیست که یه راهنمایی کنه ... بد جوری تو بلاتکلیفی موندیم .
خدا خیرتون بده @
باسلام
1-شکایت خیانت درامانت منتفی است زیرا شما مالی به ایشان نداده اید تاخیانتی به نفع خودش نموده باشد
طریق اول فصل خصومت ---دادخواست مطالبه حساب ایام وکالت وکالتنامه شماره.......دفترخانه شماره........شهرستان.....فعلآ مقوم به پنج میلیون ویک ریال ومطالبه خسارات دادرسی است
طریق دوم دادخواست مطالبه اسنادمالکیت توسط وکیل وکالتنامه اخذشده ازاداره ثبت اسناد موضوع وکالتنامه شماره.......دفترخانه شماره........شهرستان.... میباشد
ضمنآ اگرایشان مطالباتی نسبت به سندانتقالی بنام شما دارد میتواند دادخواست مطالبه طلب تقدیم دادگاه نماید فعلا به نظر نمی رسدارتباطی با خواسته شماداشته باشد
اگرچه به طورقطعی اظهارنظرننمودم صرفآ به جهت عدم در دسترس بودن قرارداد ووکالتنامه فی مابین است ضمنآ درستون دادخواست استناد به شماره سند مالکیت اخذشده نیزبنمائیدکه شماره موصوف رامیتوانید ازاداره ثبت اخذنمائید حتی کپی مصدق نیز میتوانید ازدفترخانه تنظیم سند نیزاخذنمائید
موفق باشید