انجمن حقوقی هامون

نسخه‌ی کامل: سئوال در مورد حق پارکینگ در مجتمع
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
با سلام و تشکر از راه اندازی این انجمن

ما در یک ساختمان 20 واحدی ساکن هستیم و دارای یک پارکینگ هستیم. مکان پارکینگ و مساحت پارکینگ و ... همگی در پایان کار و سند کاملا مشخص و قانونی هست و قید شده. ولی این پارکینگ شده سوهان اعصاب ما چون ماشین نداریم باقی اهالی ساختمان به خودشان اجازه استفاده از پارکینگ ما را میدهند و بدون هماهنگی ماشین خودشون و تو پارکینگ ما میزارن ما هم با این قضیه بشدت مخالفیم. زبان خوش و گفتگو هم کارساز نبوده میخواستم بدونم از نظر قانونی چیکار می تونم بکنم ؟ آیا می تونم از دادگاه یا مرجع ذیصلاح و مرتبط نامه و نوشته ای بگیرم و رو دیوار پارکینگم بچسبونم که در صورت پارک قضیه رو قانونی پیگیری کنم ؟ و اصلا قانون از حق افرادی مثل من که به این راحتی حقشون تضییع میشه راهی پیشنهاد میده ؟
ممنون میشم بنده رو راهنمایی بفرمایید که از نظر قانونی چطور میتونم از حقم دفاع کنم ؟

با تشکر
با سلام خدمت مخاطب محترم در پاسخ به مشکل شما از نظر بنده ابتدا باید این موضوع را با مدیر ساختمان و یا هیئت مدیره ساختمان مطرح کنید و از آنها کمک بخواهید در صورت حل نشدن هم میتوانید تحت عنوان مزاحمت و ممانعت از حق با گرفتن عکس از خودروی پارک شده اقدام کنید که اینگونه اقدام قانونی اکثرا موجبات ایجاد تنش بیشتر را بوجود خواهد آورد و یا خودتان راساً با اقدامات فیزیکی به صورت نصب میله های متحرک و قابل قفل شدن از پارک اشخاص بدون اجازه در محل پارکیگ خود جلوگیری کنید لذا اقدام دوم با هماهنگی هیئت مدیره از نظر بنده بهتر از اقدام حقوقی میباشد.