انجمن حقوقی هامون

نسخه‌ی کامل: آیا میتوان وکالت کاری را فسخ کرد؟
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
من وکالت کاری برای انجام امور ثبتی به یکی از دوستانم دادم حالا من وآن دوستم باهم مشکل داریم من میتوانم به صورت یکطرفه آن وکالت راباطل کنم؟
ضمن سلام خدمت مخاطب محترم از نظر بنده بله میتوانید ابطال وکالت کاری کنید چون وکالت عقد جایز بوده و شما ایشان را یکطرفه و بدون حضورشان وکیل نموده اید جهت انجام امورتان و هیچ نیازی به حضور ایشان جهت ابطال و جود ندارد تشریف برده دفتر خانه ای که وکالت را داده اید به همراه مدارکتان و در خواست فسخ قرارداد وکالت نمائید و به قول عامیانه قرارداد وکالت را باطل کنید و در خواست ابلاغ فسخ به وکیل خود را مینمائید و بایدآدرس وی را جهت ابلاغ قانونی ارائه نمائید و در صورتی که اصل وکالت نامه داده شده را از ایشان بگیرید هیچ نیازی به ابلاغ به وکیل نمی باشد چون در این صورت دیگر ایشان نمیتوانند عملی انجام دهند زیرا در صورت داشتن کپی مصدق توسط وکیل و در صورت استفاده از آن حتماً از دفترخانه صادر کننده وکالت استعلام شده و ایشان اعلان به فسخ نموده و عملاً ایشان دیگر وکیل شما نیستند. ولی در هر صورت اگر ایشان تاکنون کاری در راستای وکالت داده شده انجام داده باشند میتوانند به سبب انجام کار با ارائه مدارک مثبته از شما طلب دستمزد یا به قول حقوقیها حق الوکاله نماید
سلام علیکم دوست عزیز تشکر فراوان
دوست عزیز لازم به تشکر نیست انجام وظیفه میکنیم امیدوایم پاسخهای ما مشکل گشای و نشان دهنده راه درست برای حضرتعالی باشد