انجمن حقوقی هامون

نسخه‌ی کامل: انحصار وراثت ( فوری )
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
با سلام و تشکر از سایت خوب و مفیدی راه اندازی کردید
من سئوالی در مورد این تاپیک دارم سپاسگزار خواهم شد اگر پاسخ دهید
یکی از دوستان من در آمریکا زندگی میکند پدر ایشان چند سال پیش در آمریکا فوت کردند گواهی فوت آمریکا صادر شده ، سفارت ایران در واشنگتن گفته برای انحصار وراثت باید از ایران اقدام شود با توجه به مطالبی که شما در قسمت انحصار وراثت و مدارک مورد نیاز نوشته اید چند سئوال دارم
شناسنامه شخص فوت شده مفقود شده ولی کپی آن موجود است. وراث هیچکدام در ایران نیستند آیا با وکالت به شخصی در ایران میتوانند اقدام کنند ، در ضمن وراث شناسنامه جدید ندارند ، این اقدام فقط برای دریافت حقوق بازنشستگی متوفی میباشد و ایشان اموالی برای اعلام به دادگاه در ایران ندارند
(۲۹ مهر ، ۱۳۹۰, ساعت --> ۲۳ : ۱۴)pei نوشته است: [ -> ]با سلام و تشکر از سایت خوب و مفیدی راه اندازی کردید
من سئوالی در مورد این تاپیک دارم سپاسگزار خواهم شد اگر پاسخ دهید
یکی از دوستان من در آمریکا زندگی میکند پدر ایشان چند سال پیش در آمریکا فوت کردند گواهی فوت آمریکا صادر شده ، سفارت ایران در واشنگتن گفته برای انحصار وراثت باید از ایران اقدام شود با توجه به مطالبی که شما در قسمت انحصار وراثت و مدارک مورد نیاز نوشته اید چند سئوال دارم
شناسنامه شخص فوت شده مفقود شده ولی کپی آن موجود است. وراث هیچکدام در ایران نیستند آیا با وکالت به شخصی در ایران میتوانند اقدام کنند ، در ضمن وراث شناسنامه جدید ندارند ، این اقدام فقط برای دریافت حقوق بازنشستگی متوفی میباشد و ایشان اموالی برای اعلام به دادگاه در ایران ندارند

با سلام
دوست عزیز
هر یک از ورثه یا شخص ذی‌نفع می‌تواند از دادگاه گواهی انحصار وراثت تحصیل نماید و اخذ گواهی انحصار وراثت به معنای مطالبه سهم الارث نیست بلکه فقط برای تعیین ورثه می باشد . بنابراین این امر با وکالت یک نفر در داخل ایران نیز امکان پذیر می باشد .
در خصوص اینکه شناسنامه مفقود شده است میتوانید با مراجعه به اداره ثبت احوال محل تولد متوفی ، گواهی یا رونوشت اخذ نمائید . همچنین گواهی فوت اخذ شده از امریکا را همراه داشته باشید که طبق آن گواهی فوت نیز صادر گردد .
نیازی به شناسنامه جدید نیست . شناسنامه ایرانی داشته باشند که نشان دهد که فرزندان متوفی هستند کفایت می کند .