انجمن حقوقی هامون

نسخه‌ی کامل: درخواست کمک در حل مشکلم(پرداخت وام از موسسات)
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
سلام
میدونم مشکل من راهی نداره و اونقدر هم پول ندارم که وکیل دائم و پیگیر بگیرم. اما آخرین امید هامو هم امتحان می کنم. من دختری 29 ساله ام. چند سال پیش با یکی از دوستام شرکتی راه انداختیم اما آدم ناجنسی از من و سادگی ام
سو استفاده کرد. با یه خانمی آشنا شدیم و بعد هم با همسرش. اونها با ما صحبت کردند و چند تا وام گرفتیم تا با هم شرکت هامون رو یکی کنیم و گسترش بدیم واسه کار. من ضامن اون ها شدم و اون ها هم ضامن بنده. وام های کوچک 3 تومانی از موسسات مالی. من از روی خریت و سادگی ام کاملا به اونها اطمینان کردم و هیچ ضمانتی هم نگرفتم. یه روز دیگه تلفن ها رو جواب ندادن و کل پول ها دست اونها بود که برن و جنس بگیرن واسه شرکت. رفتم به آدرس شرکتی که بله دیدم وجود نداره. بماند که تا چند ماه مریض شدم. افسردگی شدید گرفتم. تا 3 تا 4 سال نتونستم کار کنم حتی. حالا کم کم دارم به زندگی بر میگردم. اما این موسسات تهدیدم می کنند و چون فقط در اون موارد من رو دارند همه ی پول رو از من می خوان و هی می گن ازت شکایت می کنیم و عواقبش گریبان خودتو میگیره و
به خدا قسم من هم گول خوردم و حتی دار و ندار خودمو هم بردن. حتی خدا شاهده نتونستم 400 هزار تومان بدهی ام را به دانشگام بدم تا مدرک بگیرم ...
من نمیتونم پولی به اونها پرداخت کنم. یعنی با 250 تومان حقوق و کلی بدهی و هزینه ی خورد و خوراک و زندگی از کجا بیارم؟ میدونم راهی نیست اما خواهش می کنم اگه امیدی هست بهم کمک کنین واقعا درمانده شدم
با سلام خدمت شما دوست گرامی
از بابت اینکه پاسخ شما تا به این حد به تعویق افتاد بینهایت متعجب و متاسفم . به هرحال گرچه ممکن است پاسخ بنده در زمان فعلی چندان کارگشای مشکل شما نباشد با اینوصف به نظر می رسد بی وجه نبوده و بهتر از هیچ است .
درخصوص پرسش شما در فرض مساله همانطور که می دانید ضمانت به همراه عقد وکالت یکی از عقود خطرناکیست که در اولی ( ضمانت ) شما بدهکار می شوید و در دومی ( وکالت ) اختیارات خود را به دیگری می دهید تا بدل شما کارهایی کند که اعتبار قانونی داشته و ممکن است در برخی موارد به کلاهبرداری و سواستفاده های دیگری منجر گردد . درباره ی مساله ی شما باید گفت درصورتی که واقعاً از پرداخت وام های اخذ شده از موسسات ناتوانید درصورتیکه موسسات از شما شکایت کنند شما هم باید دادخواست اعسار به طرفیت هر موسسه ای که از شما شکایت کرده به دادگاه ارائه کنید . در دادخواست ذکر می کنید که توان پرداخت را ندارید و به این منظور دو شاهد ارائه کرده و استشهادیه ی محلی هم که اعسار و ناتوانی شما را ثابت کند ضمیمه ی دادخواست می نمایید . بعد از آنکه اعسار شما ثابت شد و دادگاه حکم به اعسار شما صادر نمود ، موسساتی که از شما شکایت کردند دیگر نمی توانند بر علیه شما کاری کنند بطور موقت ، هرچند ممکن است دادگاه حکم به تقسیط بدهی شما بدهد اما اینهم بعید است چه آنکه شما واقعاً توان پرداخت هیچ مبلغی را ندارید . بعداً که دارا شدید موسسات می توانند از محل دارایی بدست آمده ی شما طلب خود را اخذ کنند . در این خصوص بعد ازآنکه اعسار شما از طریق حکم دادگاه ثابت شد باید به منظور اینکه از حقوق خود به صورت تام و کامل دفاع کنید به دادسرای محل مراجعه نمایید و بر علیه آن خانم و آقا شکایت کیفری طرح کنید .
ضمن عرض خسته نباشید خدمت شما معروض میدارم ضمن تائید بیانات دوست عزیزم آقای بابائی مقداری هم بنده اضافه میکنم که ابتدا باید بیان بفرمائید شما بعنوان شخص حقیقی اقدام به ضمانت نموده اید یا حقوقی ضمانت شما از چه نوعی بوده امضاء سفته و یا چک و یا وثیقه ملکی و یا ضمانت قراردادی ولی راه حل دوست عزیز جناب بابائی را به این صورت بیان میکنم با توجه به اینکه شما خانم هستید قاعده افلاص در مورد شما صدق نموده و هیچکدام از این موئسسات رباخوار هیچ کاری نمیتوانند بکنند شما نه نگران باشید و نه مایوس و اخیراً آقای لاریجانی ماده دو محکومیتهای مالی را هم طبق بخشنامه ملغی اثر نموده اند لذا به زندان انداختن محکوم علیه هم منتفی شده و اگر هم مدرکی و قرارداد مشارکتی دارید با اشخاص مورد نظرتان که وجوهات را به آنها تحویل و یا به حساب آنها واریز نموده و یا شهودی دارید میتوانید علیه آنها اقامه دعوی نموده و در صورت محکومیت چه حضوری و چه غیابی با معرفی حساب یارانه نقدی هرکدام آنها را مجبور به حضور و آدرس آنها را بیابید و با داشتن کد ملی اشخاص این کار میسر می باشد تا شما به حق خود برسید و در صورت طرح دعوی موسسات علیه شما،شما هم آنها یعنی دوستانتان را در صورت داشتن اسناد و مدارک و یا شهود جلب ثالث در آن دعاوی نمائید تا در صورت اثبات بار مالی حکم به آنها منتقل شود