انجمن حقوقی هامون

نسخه‌ی کامل: اطلاع رسانی در مورد تصادف منجر به جرح
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
سلام دوستان . من چند روز پیش تصادفی داشتم که منجر به شکسته شدن قوزک پای فرد مقابل شد متاسفانه بنا به درخواست طرف مقابل به افسر هم زنگ نزدم که بیاید. طرف مقابل از من شکایت کرده و پرونده به دادسرا رفته و هنوز به کلانتری عودت نشده است. حال شاکی ضمن تماس اعلام نموده که حاضر است در مقابل هزینه درمانش رضایت بدهد .
1 - آیا با مراجعه به کلانتری و اخذ رضایت طرف مقابل پرونده برای همیشه مختومه خواهد شد و شاکی دیگر در این خصوص نمیتواند شکایتی داشته باشد؟
2 - آیا این تصادف که توقیف خودرو را بهمراه دارد برای من هم قرار بازداشت (زندان) صادر میکنند؟
ممنون خواهم شد چنانچه زودتر پاسخ دهید
دوستان کسی جواب نمیده
سلام
انصراف از تعقیب شکایت نباید مشروط بلکه باید منجز باشد حال اگر ایشان میخواد از شما باب درمانش درخارج از کشور یابیمارستانهای خصوصی هزینه دریافت نماید چنین اعلام گذشتی را قبول نفرمائید.
تصادفات رانندگی از جرائم غیر قابل گذشت حتی با گذشت شاکی میباشدومتهم باید از جهت جنبه عمومی جرم تحت تعقیب قرارخواهدگرفت.
مراحل بعدی پرونده شما پس از قبولی نظر کارشناس راهور توسط شاکی ومتهم ارسال پرونده به دادسرا جهت تعیین شعبه،تعیین قرار برای شما جهت حضوردرتحقیقات ودادگاه میباشد که حکم حقوق کارمند میباشد واز قاضی بخواهید خودرو را ترخیص نماید،باپایان درمان ،ارسال پرونده به دادگاه برای تعیین مجازات ودیه میباشد که بنا برانچه در محاکم کیفری مر سوم است از باب تعزیر400 تا 500000تومان جریمه نقدی درحق صندوق دولت محکوم خواهید شد و دیه قانونی رابا کسب نظریه پزشکی قانونی محکوم خواهید شد که آنرا بیمه می پردازد
موفق باشید