انجمن حقوقی هامون

نسخه‌ی کامل: طلاق از طرف مرد
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
با سلام خدمت کارشناس محترم
بنده قصد طلاق همسرم رو دارم مهریه خانومم 110 سکه هست دو سال عقد بودیم یک سال هم زیر یه سقف زندگی کردیم،خانوم بنده راضی به طلاق نیست هیچ اقدامی هم برای مهریه نمی کنه،سئول بنده اینه اگه من درخواست طلاق بدم و از نظر مالی هم معسر هستم هیچ ملک و دارایی هم ندارم بیکار هستم خانومم همه رو میدونه،می خواستم بدونم آیا قاضی با توجه به این شرایط مهریه رو تقسیط می کنه،یا رای به پرداخت کل مهریه رو می ده؟من شنیدم اگه طلاق از طرف مرد باشه حتی اگه معسر هم باشه قاضی با درخواست اعسار مخالفت می کنه،آیا این صحت داره؟لطفا راهنمایی کنین تا بی مورد به آب نزنم.
(۲۷ مرداد ، ۱۳۹۷, ساعت --> ۱۵ : ۱۸)fateme.m نوشته است: [ -> ]سلام دوستان . من در سال جاری برای برادرم در حال جستجوی چگونگی پرداخت مهریه و سایر حقوق زن پس از طلاق از طرف مرد شدم ولی متاسفانه با وجود تحقیقاتی که انجام دادم نتونستم پاسخ دقیقی دریافت کنم و توی اکثر سایت ها که میخوندم مثلا مشاوره حقوقی دینا و هامون توی هر جفتش نوشته بود مرد مکلف به پرداخت همه حقوق مالی زن هستش ولی نحوه پرداخت رو ننوشته . لطفا اگر کسی اطلاع داره راهنمایی کنه . ی سوال دیگم دارم اونم اینکه این پروسه چقدر طول میکشه؟منظورم پروسه طلاق از طرف مرده

سلام
خانم فاطمه ، نحوه پرداخت حقوق زن پس از طلاق یا به صورت توافقی انجام می گردد و یا با حکم و تعیین دادگاه . پروسه طلاق از طرف مرد هم در صورتی که همه حقوق زن تعیین تکلیف بشود از لحظه ثبت دادخواست طلاق تا صدور حکم و ثبت در دفتر طلاق ، 4 تا 5 ماه زمان نیاز دارد .