انجمن حقوقی هامون

نسخه‌ی کامل: راهنمايي مشكل حقوقي سهم الارث
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.

ahwazsarayeman

با سلام خدمت اساتيد عزيز و گرامي
من به يك مشكل بزرگ حقوقي بر خوردم
لطفا اگر كسي اطلاعات دقيق و مستند داره كمك كنه
ترجيحا افراد كه رشته تحصيلي يا تجربه امور حقوق دارند
پدر خانم من چند ماه پيش فوت كرد
كه فرزندان آن 6 پسر و با خانمم 3 دختر هستندهمچنين خانمش كه مادر زن من هست زنده ميباشد
لازم به ذكر است كه در اين خانواده طبق رسم رسوم سنتي زشت ميدانند به دختر سهم بدن
حالا هنوز صحبت سهم ندادن به دختر را نكردن
من با يكي از اين برادر زنها اختلاف ديرينه دارم
كه بارها به گوشم رسيده كه تا زماني كه من شوهر خواهرش هستم سهمي به خانمم نخواهد داد
البته اين برادرزن داراي پست مهمي در مسكن شهرسازي ميباشد به اصطلاح مهندس عالي رتبه اين ارگان ميباشد و همه افراد خانواده قبولش دارند و ريش قيچي را دادند دستش
ماجرا از اينجا شروع ميشه
چند وقت پيش با خانمم بحثم شد كه به دستور برادر زن فوق الذكر باقي برادرها اومدن بدون اذن من خانمم را بردند
و همانشب با ريش سفيدي چند نفر و امضا تعهد نامه از جانب من كه ديگر بحث يا كتك كاري نكنم خانمم برگشت به خانه
همانشب دوباره با خانمم بحث كردم و وادارش كردم صرفا به خاطر ايستادن در روي اون برادرزن به من جهت امور ارثيه به من وكالت بدهد
كه فرداي آن شب موفق شدم وكالت بگيريم
با اي موضوع كه من از طرف موكل به عنوان وكيل به تمامي ارگان هاي دولتي در زمينه ارث معرفي شدم
و درآخر اختيارات وكيل را تام الختيار درج كردند و حق عذل وكيل از طرف موكل سلب شده
هم اكنون خانمم از دادن وكالت پشيمان شده و به خانوادش مسئله رو گفته
چيزي به روي من نيوردن
اما از يك شخص ثالث ومطمئن شنيدم كه امروز هر6 برادر و 2 خواهر باقي مانده به دفتر ثبت اسناد رفتند
چه كاري كردند دقيق نميدانم
اما مطمئن هستم كه اون برادر زن يك كاري كرده كه به نظر خودش من هيچ كاري از دستم ديگه بر نمياد
اموال باقي مانده از متوفي شامل چند قطعه زمين زراعي و يك باب منزل مسكوني قديمي ساز ميباشد
كه ظاهرا سند هاي عادي دارند نه ثبتي
با اين اوضاع ترك ميدان از جانب من فرآيند هاي خوبي نداره
و هركاري هم كردن ديگه چيزي به خانمم نميرسه
سوال من اينه
حالا كه خانمم پشيمان شده و طرف خانواده خود را گرفته
مسئله وكالت چي ميشه
اگر من اقدام قانوني كنم خانم اجازه داره بره اقدامات منو منحل كنه
در كل نقش من اين وسط چي ميشه
سوال بعدي خواهر برادرا ممكنه چه كاري انجام داده باشند كه با اطمينان گفتند كاري نميتواني كني
آيا راهي هست كه بشه حق حقوق خانم من پاي مال بشه
كلا نميدونم چه كنم
اگر سراغ وكيل نرفتم دليلش كنه نميخوام فعلا اعلام جنگ از طرف من باشه
لطفا راهنمايي كنيد
با تشكر

لازم به ذكر است تمام مدارك و اسناد دست اون برادر زن ميباشد
و از متراژ و مكان تعدادي از زمين ها اطلاع ندارم
سلام
مخاطب محترم در کلامی کوتاه استنباط قضائی خویش را اعلام مینمایم

پاسخ:همسرتان مورد وکالت ر ابه برادرش صلح نموده است بالنتیجه وکالت انجام شده است

ahwazsarayeman

درود خير همسرم به برادرش وكالت نداده به من داده
بات سلام خدمت جناب حکمت و بیانات ایشان مخاطب محترم امیدوارم از بیانات بنده ناراحت نشوید و اگر هم بشوید با توجه به سبک و چگونگی نگارش شما از نظر بنده مهم نیست چون بنده حقوقدان هستم ولی احساس میکنم شما بجای ازدواج از ابتدا زندگی با همه اقوام همسرتان مشکل داشته و حتی خود همسرتان روابط خانوادگی برده داری نیست احساس میکنم خانواده همسرتان از خانواده های خوبی هستند چون اولاً اگر همسرتان نخواهد تمکین کند نه شما و نه کسان دیگر حتی ریاست قوه قضاییه هم نمیتواند زن را اجبار به تمکین کند اگر اقوام همسرتان آمده و همسرتان را برده اند میتوانند اینکار را بکنند چمن این عمل به درخواست خواهرشان بوده شما نظرات و تخیلات خود را بیان نموده اگر برادر های و یا اقوام همسر شما در این سایت بخواهند مشاوره بگیرند که قطعاً با توجه به تعریفی که از آنها نموده اید این کار را نموده اند و قطعاً باید وکالت خود را چه با عزل و چه بدون عزل و حتی با اختیار تام و حتی با هر قراردادی که باشد با توجه به سوابق ضرب و شتم شما قابل ابطال بوده زیرا وجود اجبار و اکراه در عقود عامل زوال غیر قانونی بوده و هر عقدی با این شرایط از نظر بنده باطل و قابل ابطال بوده و در مورد وکالت نامه شما خاطر نشان میکنم یک وکیل در هر حالتی یک وکیل بوده و هست و موکل در مورد شما هم میتواند ضم وکیل کند هم میتواند قراردادصلح امضاء کند و هم بیع قطعی کند یعنی موکل میتواند شخصاً مورد وکالت را انجام دهد لذا وکالت بدون رضایت موکل را به قول عامیانه باید گذاشت در کوزه یعنی فاقد ارزش می باشد لازم به ذکر است میدانم قطعاً شما از بیانات بنده خرسند نخواهید شد کسی که با همسر خود چنین کارهای خلاف انسانیت و خلاف شرعی بکند قابل اعتماد هم نبوده و نیست و نخواهد بود چون وظیفه شما دادن نفقه و سر پناه و تهیه زندگی مناسب بوده و اموال زن هم متعلق به خودش می باشد و شما حق دخالت در اموال ایشان را نداشته و نخواهید داشت و من اگر از نصب همسرتان بودم علیه شما بعنوان کلاهبرداری ،اکراه و تحصیل مال از طریق نا مشروع و... با توجه به مدارکی که خودتان بیان نمودید وجود دارد اقدام و چنان سابقه کیفری ایجاد میکردم که اهلیت اشخاص را مورد تعرض قرار ندهید و بخواهید برای اعمال مجرمانه خود دنبال راهکار فرار باشید این نظرات و عقاید بنده در مقابل بیانات شما بوده