انجمن حقوقی هامون

نسخه‌ی کامل: قاضي حكم طلاق رو صادر كرد !!!
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
سلام اساتيد بزرگوار

ديگه چي بگم از اين قانون ! امروز واقعا حال همگي دگرگون شد ...
حكم دادگاه اومد و قاضي محترم حكم طلاق رو صادر كرد ..

حكم رو اينجا قرار دادم

http://s6.uplod.ir/i/00826/8zd63fihvn2n.jpg

اما توضيحات بنده : خب امسال دو سه جلسه ما رو خواستن براي طلاقي كه زوجه بدليل عسر و حرج خواسته بود
و خود قاضي گفت مدارك شما ( زوجه ) كافي نيست ، به خودم هم گفت حاكم تويي و طلاق دست تويه ...

بعد يه نامه اومد كه گفتن داور معرفي كنيد ، منم داور معرفي كردم ( از كاركنان خود دادگاه )
هيچ تماس و اخطاريه و نامه اي واسه ما نيومد ...

امروز حكم اومد كه طلاق !!!

دو بار من لايحه زدم كه اهل سنت هستم ( زوجه هم هست ) ما رو معرفي كنيد قاضي اهل سنت ... نكردن!

بلند شدم رفتم دادگاه ؛ قاضي محترم نبود و شنبه هم گفتن منتقل ميشه دادگاه تجديد نظر !
فقط ميخواست حكم بر عليه من بده و بره ...

رفتم پيش مشاور دادگاه ، گفت سابقه كيفري كه داري چي بوده !!!
گفتم والا هيچي ندارم ، سه چهار بار واسم پرونده سازي كردن ( زوجه محترم ) كه همه مختومه شد و منع تعقيب صادر شد واسم !

گفت جلسه داوري رفتي؟ گفتم هيچ زنگي نزدن به من كه برم ...
داور هم گفت شماره اي ازت نداشتم ! گفتم بنده ي خدا شماره كه توو پرونده من بود !!!
گفت خب من حرف بدي نزدم
گفتم پسر زندگيش رو دوست داره و طلاق نميده همين !
اين نظر قاضي بوده كه طلاق صادر كنه !!!!!

بابا اين چه قانونيه ؟؟؟ مگه طلاق افتاده دست خانما ؟
مهريه هم واسم بريدن و بايد مهريه بدم
مگه همين شما عزيزان نگفتين مهريه كه بدي ديگه قاضي تخلف انتظامي و قضايي ميكنه اگه حكم طلاق بده؟؟؟
خب داد !!!

من هيچ پرونده كيفري ندارم
ولي ...
به همون وكيل دادگاه هم گفتم
بر فرض مثال كه من به اين خانم تهمت زدم
افترا زدم
توهين كردم
مگه با اين چيزا طلاق صادر ميكنن ؟؟؟
ميگه نه !!!

قانون سليقه اي شده ؟!
چه جوري جريان اين پرونده هاي من ..
بخدا ظلمه اينقدر راحت طلاقش رو بگيره و مهريه هم بگيره ازم ...

يه راهنمايي بكنيد ...
گيرم اعتراض زدم واسه دادگاه تجديد نظر ، خب اين قاضي محترم كه شنبه منتقل ميشه اونجا
باز پرونده من بيفته دستش چيكار كنم؟؟؟
اصلا اينا با چه مدركي طلاق صادر كردن ؟؟؟

اي خدا ...

بعد توو حكم دادگاه اگه بخونين نوشته زوج ( من ) لايحه هاي متعددي ارائه كرده كه تهمت و افترا نزدم ولي دليل و مدرك كافي نبوده !!!!! والله من كاري نكرده بودم كه باز لايحه بخوام بدم ، اينا رو از كجاشون در آوردن ؟؟؟
من دو بار نامه زدم كه منو معرفي كنيد دادگاه اهل سنت طبق احوال شخصيه ... كه نكردن
يه بارم زدم كه به هيچ وجه طلاق نميدم و حق و حقوق زنم رو ( مهريه ) پرداخت ميكنم ....

از مدارك هم خواستم كپي بگيرم مسئولش نبود گفت يك شنبه بياين ...

راستي منشي گفت چند روز پيش هم اومده كه شما رفتي ارشاد و آبروريزي كردي
تو فضاي مجازي آبروش رو بردي
و ....

والله دروغه !!!
سلام
دوست عزیز آقای یاسین
1-فعلا که20روز وقت تجدیدنظرخواهی دارید از رای تجدیدنظرخواهی کنید مطمئن باشید چنانچه قاضی بدوی به دادگاه تجدید نظر منتقل شده باشد پرونده نزد ایشان ارجاع نخواهد شدواگر هم ارجاع شود میتوانید قبل از صدور حکم نسبت به صلاحیت قاضی به ریاست مجتمع تجدید نظر ایراد نمائید.

2-نظر مشاور حقوقی صرفا بنا به استدلال از قوانین واظهارات کاربران است نه قاطع دعوی ممکن است آنچه شما بیان نموده باشید با آنچه دادگاه از فحوای کلام شما و دفاعیات خواهان طلاق استنباط میکند مطابقت نداشته باشددرنهایت دادگاه بدوی نظرخودش را اعلام میکند که نظردادگاه بدوی قابل فرجام میباشد.

3-تمامی آنچه را که بیان نمودید البته پس از مطالعه پرونده و اخذ کپی از پرونده بصورت لایحه درآورده ولایحه تان را حضورا بدهید یک وکیل با ملاحظه اسناد همسرتان که به دادگاه ارائه نموده تجدید نظر خواهی را تنظیم نماید

4-مقنن با تصویب تبصره ای تمثیلی از موارد عسر وحرج در سال81به ماده1130قانون مدنی اعلام نموده سوء رفتارنیزبه مى تواند یکى از مصادیق عسر و حرج به حساب آمده و براساس آن نیز زوجه تقاضاى طلاق نماید حتی سوء معاشرت-زناشویى غیرمتعارف-اکراه شدید-اختلاف سنى زیاد نیز میتواند ازمصدیق عسروحرج باشد

5-رای تان را چنان با آشفتگی ارسال نمودید که فراموش کرده اید نام قاضی و شماره دادگاه را از رای حذف کنید اصلاح نمائید

6-اینکه اعلام داشته اید به قاضی اعلام کرده اید پرونده رابه قاضی اهل سنت ارجاع دهد در قانون به آن میگویند عدم صلاحیت دادگاه وعدم صلاحیت قاضی دادگاه که چون بنده دراین خصوص تجربه ندارم اظهارنظر نمیکنم آما دریکی از پست ها جناب کامیاب که دراین خصوص تجربیات ارزنده ای دارند اظهار نظر کاملی نموده اند به نظرایشان مراجعه کنید
سپاسگزارم جناب حكمت ...
عذرخواهي هم ميكنم ( اصلاح شد )

فرمايشات شما عالي ، ان شاالله فردا پيگير كار ميشم ، در مورد صلاحيت قاضي هم متاسفانه سرچ زياد كردم ولي فرمايشات جناب كامياب رو پيدا نكردم ...

در مورد عسر و حرج كه فرموديد ، سو رفتار رو وكيل زوجه از ابتدا روي اون پافشاري ميكرد ، چون چيز ديگه اي نميتونستن بگن
حتي ميگفتن دوستانمون رو مياريم تا شهادت بدن كه اين آقا مزاحم خانم ميشده در محل كار !!! ( دروغ )

توي اينترنت حتي اومدن فحاشي ميكردن كه به اسم من تموم بشه ( صفحه جعلي ساخته بودن ) پليس فتا نتونست ثابت كنه
و هيچ چيزي بر عليه من خدا رو شكر با وجود پرونده سازي هاي زياد نتونستن درست كنن ...

امروز هم پيش مولوي اهل سنت بودم ( مسجد مكي زاهدان - كه دادگاه اهل سنت هم ميشه يه جورايي )
اين محتواي كلام ايشون :

حق طلاق در فقه احناف، فقط با همسر (شوهر) بوده و کس دیگری نمیتواند بجای او تصمیم گرفته و طلاق وی را صادر نماید. قاضی و دادگاه بهیچوجه این اختیار را نداشته و نمیتواند در غیاب شوهر، طلاق همسر وی را صادر نماید.

براي يك صدم درصد كه دادگاه تجديد نظر هم همين حكم رو تاييد كنه ! آيا وقتي در فقه و مذهب ما چنين چيزي نيست
اون خانم بعد كه بره شوهر كنه و بچه دار بشه اون بچه ببخشيد زنازاده نميشه ؟!!!
خود خانم هم اهل سنت هست ...

از قاضي هم مولوي گفتن كه شكايت كنم ، ولي وكيل گفت شكايت از قضات در تهران هستش
ما هم كه شهرستان ...
راهنمايي بفرماييد شكايت از ايشون بايد از چه طريقي صورت بگيره ؟!
تشكر
درموردی که قرارمنع تعقیب صادر شد میتوانستید دردادسرا طرح شکایت افتراء نمائید که چنین ننموده اید

درمورد شکایت به دادسرای انتظامی قضات بهتره به این فکر فعلا نباشید تا طریق عادی هست چرا طریق فوق العاده؟

اون خانم بعد كه بره شوهر كنه و بچه دار بشه اون بچه ببخشيد زنازاده نميشه ؟!!!
پاسخ:ازدواج و بچه دار شدن حق قانونی زوجه است ونمیتوان مانع ان بود.

به هر حال در خصوص مورد شما جناب کامیاب خیلی بیشتر از بنده تجربه دارندحتی ایشان اگراشتباه نکرده باشم دروس حوزوی را نیز طی نمودهاند
سلام جناب حكمت
بنده با مشورت شما طرح افترا كردم همون زمان ، و متاسفانه قرار منع تعقيب واسشون صادر شد !!!
من كه ميگم با اين قانون مشكل دارم واسه همين چيزهاست ...
دليل هم اين بود كه ادله كافي ارائه نكردم !!!
( ادله اي بالاتر از حكم خود دادگاه ؟! )

بله حق قانوني زوجه هست ، قبول دارم
ولي وقتي طلاق بشه ...
نميدونم اين احوال شخصيه كي به درد ما ميخواد بخوره ...
بازم ممنون
سلام
از رای تجدیدنظر خواهی نمائید درخصوص ماده1 احوال شخصیه ایرانیان غیر شیعه هم در ستون دلائل و هم در شرح دادخواست و هم درلایحه اصرارفرمائید
سایرموارد را نیز از دادگاه تجدیدنظرر بخواهید اما تاکید میکنم از قاضی بنام قاضی محترم نام ببرید
اما قرارمنع تعقیب حق با شماست اما کاریش نمیشودکرد
تشكر جناب حكمت ، چشم

فقط اين قاضي محترم يه سري كتاب از بنده گرفت ، و يك روز هم بعد از اتمام جلسه گفت بيا بهم زبان انگليسي ياد بده
كه بنده بهونه آوردم ..
اينها رو در شكايت ازشون قيد كنم؟
يا دردسر ميشه واسه خودم !

( كتاب ها رو در حضور شاهد دادم بهشون )
مواردی را که بیان نمودیددردادخواست ذکرنکنید صرفا دفاع درخصوص احوال شخصیه باشد وبه اصل12قانون اساسی نیز استناد نمائید.
بحث مراوده با قاضی مثل مورد ردوبدل کتب بحث انظباطی است نه در صلاحیت دادگاه تجدیدنظر مجدد تکرار میکنم در لایحه خویش از الفاظ قاضی محترم یا وکیل وخوانده محترم استفاده کنید پس از تنظیم لایحه تجدیدنظرخواهی آنرا به یک وکیل که دراحوال شخصیه اهل سنت تجربه دارد نشان دهید تا ایرادات انرا رفع نماید.
(۱۷ مهر ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۱۱ : ۲۱)حکمت نوشته است: [ -> ]مواردی را که بیان نمودیددردادخواست ذکرنکنید صرفا دفاع درخصوص احوال شخصیه باشد وبه اصل12قانون اساسی نیز استناد نمائید.
بحث مراوده با قاضی مثل مورد ردوبدل کتب بحث انظباطی است نه در صلاحیت دادگاه تجدیدنظر مجدد تکرار میکنم در لایحه خویش از الفاظ قاضی محترم یا وکیل وخوانده محترم استفاده کنید پس از تنظیم لایحه تجدیدنظرخواهی آنرا به یک وکیل که دراحوال شخصیه اهل سنت تجربه دارد نشان دهید تا ایرادات انرا رفع نماید.

سلام و تبريك سال نو خدمت شما عزيزان
خصوصا جناب حكمت بزرگوار Heart

خب پس از اينكه دادخواست دادم پرونده به دادگاه تجديدنظرخواهي رفت و دو قاضي محترم
پس از بررسي پرونده
طلاق رو رد كردند و حكم به نفع بنده صادر شد.
البته در حكم چيزي از احوال شخصيه قيد نشده بود ...

و اين جمله بيان شده بود كه

دادگاه با توجه به جميع اوراق و محتويات پرونده هر چند طرفين تاكنون زندگي مشترك خويش را در زير يك سقف آغاز نكرده اند ، با عنايت به اظهارات و دفاعيات طرفين كه مستند به تصوير چند فقره دادنامه كيفري مي باشد كه مشاراليهم عليه يكديگر مطرح نموده اند و تمامي آنها منجر به صدور قرار منع تعقيب گرديده است و طرح دعوي واهي عليه يكديگر از ناحيه زوجين اگرچه حاكي از سو معاشرت آنها نسبت به هم مي باشد اما اولا توجيه كننده عسر و حرج زوجه نظر به اهميت و حساسيت عقد نكاح ، نمي باشد
ثانيا از ناحيه هر دو طرف مي باشد ، فلذا زوجه دليل و مدركي دال بر اينكه در شروع زندگي مشترك و ادامه آن به حدي دچار عسر و حرج و مشقت مي شود كه ادامه زندگي مشترك براي وي مشقت بار است به دادگاه ارايه نكرده و ..............

با درخواست تجديدنظرخواهي بنده موافقت شد...

و باز ايشون ( زوجه محترم ) و وكيل شون پرونده رو فرستادن براي ديوان عالي كشور
استشهاديه درست كرده بودن از ده دوازده نفر كه اصلا بنده رو نديدن و بنده هم تا به امروز اونها رو نديدم
( كه البته رفتم ازشون شكايت كردم قبل سال ولي هنوز خبري نشده )
يك سري پيامك هاي تهديد آميز و فحاشي اومد واسم از شماره هاي ناشناس كه رفتم اونم شكايت كردم و
مشخص شد فرستنده ( زوجه محترم ) بوده ! ولي در دادگاه حاضر نشد ايشون ...
استعلام پليس فتا مشخص كرد كه ايشون بوده ...
واسه خودمم رفتم يه سجل كيفري گرفتم از دادگاه و نوشته كه ايشون ( بنده ) هيچ سابقه كيفري ندارم .

الان جناب حكمت و سايز بزرگواران
كمي استرس دارم
چون مهريه هم قسط بندي شده و بايد بدم ديگه
سه سكه تمام پيش پرداخت و ماهي ربع سكه ( با اينكه مدرك و شاهد بردم و استعلام گرفتن از همه جا و فهميدن بيكار هستم و خرجم رو خانواده ميده )
الان استرسم از اينه كه ديوان عالي كشور حكم طلاق رو صادر كنه !
هرچند يه لايحه نوشتم و در اون توضيح دادم كه اهل سنت هستيم ( طبق احوال شخصيه برخورد كنن )
و اينكه شروط ضمن عقد هيچ كدوم امضا نشده و سابقه كيفري ندارم و ...

الان راهنمايي كه ميخوام اينه دوستان
پرونده هاي طلاق چند وقت در ديوان عالي كشور ميمونه و طول ميكشه .
آيا راهي هست من اين سو پيشينه اي كه گرفتم واسه خودم و سابقه اي ندارم
و استعلام پليس فتا مبني بر اينكه اين خانم ( زوجه ) پيامك هاي تهديد آميز و تحريك آميز رو ميفرستاده
روي پرونده تهران بزاريم يا نه ...
اگر بله ... حتما بايد به تهران سفر كنم يا خير !

سپاس فراوان
سلام وتبریک متقابل سال نو حضورجناب کامیاب و جنابعالی
مواردعسر وحرجی که زوجه بتواند براساس ان دادخواست طلاق رامطرح نماید در قانون مدنی وجوددارد قطعا دادخواست منطبق با آنها نبوده است.
توهین وتهدیداز طریق ارسال پیامک را میتوانید با شکایت کیفری پیگیری ونمائید طی لایحه ای آنرا به شعبه دیوانعالی کشور منعکس نمائید.

جهت ارسال لایحه تکمیلی در پرونده دیوان نیاز به طی طریق تا تهران نمیباشد میتوانید
با ورود به پایانه قوه قضائیه و مشاهده ردیف فرعی پرونده پس از ارجاع به شعبه دیوان و درج شماره بایگانی شعبه ارجاع شده پرونده در دیوان مدارک برابر اصل شده خویش را طی لایحه با پست سفارشی ارسال نمائید نشانی را همان سامان دارد.(تهران ضلع شرق پارک شهر-ساختمان دیوانعالی کشور)

درخصوص طلاق که فوریت رسیدگی ندارد حداقل 3ماه وحداکثر؟؟؟؟طول خواهد کشید
ضمنا دیوان وارد ماهیت دعوی نمیگردد صرفآ در صورت مخالف شرع و قانون بودن رای به شعبه همطراز تجدید نظر همان استان خودتان اعاده مینماید.
چنانچه رای تجدیدنظر خواسته موافق شرع و قانون باشد انرا تائید مینماید.
در مورد مهریه هم حکم قانونی صادر شده کاری نمیتواند بکنید صرفا بپردازید در غیر اینصورت زندان ودادخواست تعدیل اقساط از زندان
سلام اساتيد بزرگوار
تازه مث اينكه پرونده به ديوان عالي رسيده ! و ثبت شده .. ولي در قسمت آخرين موضوعات
شعبه خاصي نديدم
فقط آدرس ديوان عالي رو زده بودند .. يعني گويا تعيين شعبه نشده هنوز ..

____

1-دادخواست و ضمائم از حيث شرايط قانوني در حال بررسي است
2-پرونده کلاسه 940.... رديف فرعي 3 با علت طرح تعيين مرجع صلاحيت دار نسبت به خواسته هاي طلاق به درخواست زوجه و مطالبه خسارات دادرسي در ديوان عالي كشور به تاريخ 07/03/1396 ثبت گرديد و با شماره بايگاني -521 به ديوان عالي كشور ارجاع شد

______

الان جناب حكمت عزيز
همون حرف شماست ديگه درسته؟
كه گفتيد به ماهيت كاري ندارند و فقط اگر خلاف موازين و قوانين بوده باشه حكم صادره
شعبه ديگري رو تعيين ميكنند در شهر خودمون تا پرونده رو بررسي كنه
درسته؟
سلام
دوست عزیز جناب یاسین دیوان با شرایطی که بیان نمودید صرفا به مرجع صالح از حیث تعیین حوزه قضائی اظهارنظرمینماید.
تا هفته دیگر هم شعبه دیوان مشخص و تا یک ماه آینده پرونده بدون واسطه از دیوان به مرجع صالح اعاده خواهدگردید
يعني جناب حكمت عزيز
به اين نتيجه رسيدن كه عسر و حرج صورت گرفته
و حالا مرجع ديگه اي ( شعبه ديگه اي در شهر خودمون )
بايد مجددا پرونده رو بررسي كنه ؟!
خیر
باشرایطی که بیان نمودید دیوان صرفانسبت به مرجع صالح که اصولا همان مرجع اول رسیدگی است اظهارنظر مینماید
سلام جناب حكمت
عيدتون مبارك ..

خيلي استرس دارم .. ديوان حكم داده انگار ! توو سايت داشتم چك ميكردم اين اضافه شده :

نسبت به دعوی (( اسم خانم )) به طرفیت (( اسم بنده )) مبنی بر طلاق به درخواست زوجه طی شماره 9609970906100249 مورخ 30/03/1396 راي مورد اعتراض ابرام شد.
(۸ تير ، ۱۳۹۶, ساعت --> ۵۷ : ۱۴)ya30n نوشته است: [ -> ]سلام جناب حكمت
عيدتون مبارك ..

خيلي استرس دارم .. ديوان حكم داده انگار ! توو سايت داشتم چك ميكردم اين اضافه شده :

نسبت به دعوی (( اسم خانم )) به طرفیت (( اسم بنده )) مبنی بر طلاق به درخواست زوجه طی شماره 9609970906100249 مورخ 30/03/1396 راي مورد اعتراض ابرام شد.

با سلام وعرض ارادت خدمت جناب یاسین گرامی ، عید شما نیز مبارک باشد .

منتظر ارشادات اساتید عزیز علی الخصوص جناب حکمت و کامیاب عزیز باشید

ان شا الله جای نگرانی و استرس ندارد .

استاد حکمت بزرگوار ، گویا ظرفیت صندوق پیام های حضرتعالی تکمیل شده ، التفاتی بفرمائید و چند پیام که ضرورتی برای نگهداری شان وجود ندارد حذف نمائید تا امکان ارتباط همچنان فراهم باشد .
سلام
بنده نیز متقابلا عید سعیدرا حضوردوستان تبریک عرض مینمایم
همسر جنابعالی معترض رای دادگاه تجدیدنظر که به ضررایشان صادر شده بوده که دیوان فرجامخواهی را قبول ننموده وعینآ رای دادگاه تجدیدنظر را تائید نموده است..

اما درخصوص پیامها
چشم در اسرع وقت