انجمن حقوقی هامون

نسخه‌ی کامل: ضرب و جرح توسط عوامل بسیج
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2
سلام
وارد یکی از انجمن ها شده و باانتخاب گزینه موضوع جدید درقسمت ذیل آن attacmentعکس را ارسال نمائید منتهای مراتب توجه فرمائید اسم قاضی ،شاکی،متهم،شهرستان، شماره مرجع قضائی ،شماره 16رقمی پرونده که مبین مرجع قضائی است را حذف نمائید
قرار دادسرا
سلام جناب استاد حکمت
عکس رو نتونستم ارسال کنم پس مطلب را تایپ میکنم
درخصوص اتهام متهمین از یک تا شش دایر بر توهین نسبت به شاکیان و همچنین ادعای شاکیان علیه متهمین دایر برتهدید با سلاح غیر مجاز اسپری فلفلیو نگهداری سلاح غیر مجاز و سو استفاده از مقام و موقعیت شغلی و تهدید به قتل و افترا و علاوه بر این ادعای فلان شاکی علیه متهمین دایر بر آدم ربایی و سرقت کوله پشتی کیف پول و دلار با عنایت به جمیع اوراق و محتویات پرونده اظهارات و دفاعیات و انکار متهمین و عدم ارائه عدله و مدارک کافی و متقن از ناحیه شاکیان علیه متهمین تناقض در برخی از توضیحات شاهد تعرفه شده از ناحیه شاکیان بدین شرح که ابتدائا شاهد قضیه در پلیس آگاهی بیان نموده ده نفر یکی را میزدندو دوسه نفرشان را میتوانم شناسایی کنم و در مواجهه حضوری با شاکیان بیان نموده دو نفر که شاکی هستندزیر مشت و لگد متهمین بودند و من دقیقا این افراد را شناسایی کردم که دونفر شاکی را میزدند -اظهارات دانش آموزان که شاهد و ناظر قضیه بودند و با توجه به اینکه مجموع تحقیقات انجام شده توسط کلانتری و پلیس آگاهیمنتهی به احراز نقش متهمین در موارد ادعایی شاکیان نگردیده و صرفا کتک کاری شاکیان توسط متهمین احراز و اثبات گردیده لذا به دلیل ضعف و عدم کفایت عدله اثباتی قرار منع تعقیب نامبردگان صادر میشود قرار منع تعقیب قابل اعتراض توسط شاکیان ظرف مدت ده روز پس از ابلاغ میباشد دفتر پرونده به نظر معاون محترم دادستان برسد در صورت تایید قرار منع تعقیب به طرفین ابلاغ شود .با عنایت به فقدان دلیل کافی بر وقوع و انتساب بزه وحاکمیت اصلی کلی برائت مستندا به ماده 265و270 قانون دادرسی کیفری قرار منع تعقیب صادر و مراتب ظرف ده روزقابل اعتراض از جانب شاکی در دادگاه کیفری خواهد بود .دفتر پرونده جهت اظهار نظر ارسال در صورت موافقت از موجودی کسر گردد

قرار دادسرا
دادستان محترم عمومی و انقلاب
احتراما در خصوص اتهام متهمین (6نفر)دائر بر مشارکت در ایراد ضرب و جرح عمدی موضوع شکایت شاکیان با عنایت به بزه انتسابی به ایشان محرز و مسلم تشخیص و لذا مستندا به قرار جلب به دادرسی ایشان صادر و مراتب در اجرای ماده 265 قانون دادرسی کیفری اعلام میگردد. دفتر پرونده جهت اظهار نظر ارسال .در صورت موافقت از موجودی کسر و جهت تنظیم کیفر خواست ارسال گردد

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
با احترام فراوان
سلام
دوست عزیز درخصوص ضرب وجرح عمدی قرارمجرمیت صادرگردیده است در سایر موارد که قرار منع تعقیب صادرگردیده پیشنهاد میکنم قبل از انقضای 10روز حق اعتراض به یک وکیل وکالت مطالعه پرونده ارائه نمائید تا ایشان پس از مطالعه پرونده و کشف زوایای پنهان پرونده لایحه اعتراضیه ای از جانب خودتان برایتان تنظیم نماید وشما انرا به دادسرا با ابطال 30000تومان تمبر ارائه نمائید
مطالعه پرونده هم هزینه انچنانی ندارد
سلام
ممنونم جناب حکمت
سلام جناب استاد حکمت
روز شما بخیر
میخواستم ببینم اگر نسبت به رای دادسرا اعتراض نذارم آیا مشکلی امکان داره پیش بیاد
یا اینکه کلا این رای که داده شده در قسمت اول امکان داره به ضررم بشه مثلا اونا ادعای حیثیت یا اینطور چیزی بکنن
حقیقت من دیگه نه حوصله دادگاه رفتن رو دارم نه وقتش رو
بنده همیشه زحماتم برای شماست
اگر در این موردهم راهنمایی بفرمایید بسیار ممنون و متشکر میشم
سلام
خواهش میکنم دوست عزیز
اولآ دادسرا رای نمیدهد بلکه قرار مجرمیت و منع تعقیب صادرمیکند پس از صدور کیفرخواست پرونده برای تعیین مجازات به دادگاه کیفری ارسال میگردد.
ثانیآ شما چه بخواهید چه نخواهید ناخواسته درگیر ماجرا شده اید برای مجازات مرتکب ضرب وجرح عمدی باید به دادگاه بروید پس بهتر است به سایرموارد هم که قرارمنع تعقیب صادرشده اعتراض نمائید.
ثالثآ شکایت حق شاکی ورسیدگی تکلیف دادسرا بوده است نمیتوانند شمارا به جرم افترائ وگواهتان را به جرم گواهی کذب تحت تعقیب قراردهند.
رابعآ چنانچه آنها هم چنین شکایاتی بنمایند گواهی دردادسرا حتی اگر کذب هم باشد قابل تعقیب کیفری نمیباشد،شما نیز به صرف فقد دلیل اثباتی نتوانستید ادعای خویش را ثابت نمائید قابل تعقیب نمیباشید
خامسآ کمی حوصله داشته باشید بیشترراه را رفته اید حال که به قله ترقی میخواهید قدم بگذارید چرا ندامت؟
ضمن عرض سلام و تشکر از بیانات دوست گرامی جناب حکمت مخاطب محترم خسته نباشید بنده همان ابتدا خدمت حضرتعالی بیان نمودم ادامه پیگیری جز صرف هزینه و ایجاد مشکلات روحی برای شما قطعاً نتیجه ای نخواهد داشت چون به فرض محال بخواهند آنها را متهم در نظر بگیریم با توجه به ارزش اجتماعی و انقلابی و وجه مثبت این نهاد اعضاء آنرا به جزای نقدی محکوم خواهند نمود لذا نظر شما را به بیانات قبل خودم معطوف نموده و همچنین در پست قبل نظر بنده نیز نظر جناب حکمت بوده لذا این برداشت شخصی بنده بوده
صفحه‌ها: 1 2