انجمن حقوقی هامون

نسخه‌ی کامل: زندانی نشدن برای مهریه کمتر از 100 سکه ؟؟!!
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
سلام بر دوستان عزیز.
من الان با این مطلب توی اینترنت مواجه شدم (مثل اینکه قانونش در مرداد 94 تصویب شده) :
"هيچ فردي به‌ دليل ناتواني در پرداخت مهريه (حتي كمتر از 100سكه) زنداني نمي‌شود. زماني كه از مردي به‌ دليل نپرداختن مهريه شكايتي مي‌ شود، دادگاه موظف به بررسي اموال وي مي‌شود. اما اصل بر اين است كه فرد متشاكي به‌دليل ناتواني در پرداخت به زندان نرود."
آیا راسته ؟ یعنی کلاً حکم زندان برای مهریه اجرا نمیشه ؟ Big Grin Rolleyes
درجهت حبس زدائی با قانون جدید نحوه اجرای محکومیت های مالی کسی به زندان نخواهد رفت اما طی شرایطی که در قانون مذکور آمده است.
اين اموال كه ميگيد چطور بررسي ميشه ؟

حساب بانكي چك ميشه؟
ميان خونه طرف رو نگاه ميكنن؟؟

خب الان پدر من دو خونه داره و دو ماشين
به اسم خودشه
من كه پسرش هستم و سهمي از خونه و ماشينش نميبرم
اموال ايشون جزو اموال منم حساب ميشه آيا ؟!
مشخص گردید قانون را ملاحظه فرموده اید حال
حساب بانکی در تهران از بانک مرکزی درشهرستانها از کمیسیون هماهنگی بانکها استعلام میشود
بله کارشناس منتخب دادگاه یا ضابط قضائی بازدیدمیکند

دارائی پدر،مادر، برادر،خواهر، همسر وسایراقربائ درجه یک درصدور حکم اعسار تاثیرندارد
جناب حكمت بزرگوار

زن ميره درخواست مهريه ميده و نفقه
قاضي هم ميگه مهريه و نفقه رو بايد بدي

حالا بر فرض مثال اينها ( مهريه و نفقه ) قسط بندي هم ميشه

سوال بنده اينجاست

حكم ندادن نفقه به زن چيه ؟
حكم ندادن مهريه به زن چيه ؟

( چه مشكلي براي مرد بوجود مياد ؟! )

داخل پرانتز : زن رفته و تمكيني نكرده و از حق حبس هم استفاده ميكنه ... ( يعني سر خونه زندگي نيست )
عدم پرداخت نفقه هم جنبه کیفری و زندان دارد وهم محکومیت به پرداخت آن
از جنبه حقوقی صرفآ زندان ندارد اما باید پرداخت نماید خصوصآاینکه از حق حبس هم استفاده نموده است
تقسیط هم که بشود تا پذداخت اقساط گذشته خصوصا پیش پرداخت بایددر زندان باشد
مثل اینکه پاسخ ها به نفع ما مردها نیست؟
اما به هرحال قانون است.
جناب حكمت اين نفقه بود درسته ؟ً!
مهريه چي ؟!
مثلا اگه مهريه رو نده
با قانون جديدي كه ميگن زندان نميبرن
ميتونن چيكار كنن با مرد ؟
و يه سوال
مرد داره ميره شهرستان زندگي كنه
ولي پدر و مادرش در شهري كه زوجه تشريف داره هستن و آدرس هم مشخصه
خب وقتي نامه اي چيزي براي مهريه بره تكليف چيه ؟!
سلام
برداشت شما از قانون جدید حمایت خانواده اشتباه است
ماده۲۲ـ هرگاه مهريه در زمان وقوع عقد تا يکصد و ده سکّه تمام بهارآزادي يا معادل آن باشد، وصول آن مشمول مقررات ماده(۲) قانون اجراي محکوميت هاي مالي است. چنانچه مهريه، بيشتر از اين ميزان باشد در خصوص مازاد، فقط ملائت زوج ملاک پرداخت است. رعايت مقررات مربوط به محاسبه مهريه به نرخ روز کماکان الزامي است.

هر شخصیت حقوقی تنها یک اقامتگاه میتواند داشته باشد واقامتگاه شما همان است که درسند نکاحیه اعلام داشته اید دادخواست وضمائم ان به آن نشانی سندابلاغ خواهدگردید ودر صورت شناخته نشدن حکم غیابی صادر خواهدگردید وبا قطعیت ودرخواست محکوم له پرونده به اجرای احکام ارسال و حکم جلب که انواع واقسام دارد صادرخواهد شد