انجمن حقوقی هامون

نسخه‌ی کامل: دیه
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
سلام و خسته نباشید
بنده 7 ماه پیش تصادف کردم و دیروز دادگاه رای خودش رو اعلام کرد. شکستگی از ناحیه مهره ی گردنی داشتم که نوشته شده (جوش خورده است) و 10 درصد دیه کامل(ارش). ولی مهره ی من بنا به اظهار پزشک معالجم به طور کامل جوش نخورده است و احتمالا عوارضی خواهد داشت(عمل نداشته ام). و در تهران هم به بنده گفته شده که دو مهره شکسته دارم(پزشک معتمد ناجا). ایا ارزش این را دارد که درخواست معاینه مجدد بدهم؟ و حدودا چقدر طول می کشد تا صدور رای بعدی؟
من در ماه رجب تصادف کرده ام ایا 10 درصد 220 میلیون محاسبه می شود یا 160 میلیون؟
با تشکر
با عرض سلام مخاطب محترم فقط ماههای حرام میباشد که دیه تغییرات داشته رجب ماه حرام نمیباشد که مشمول افزایش باشد و همچنین قاعدتاً پرداخت دیه 2سال پس از قطعیت حکم بوده و در ضمن قانون نظر پزشکی قانونی را قبول میکند نه نظریه پزشکان بیمارستانهای دیگر حتی بیمارستان دادگستری و همچنین هرگونه ادعا و یا اعتراض باید همان زمان که معرفی به پزشکی قانونی میشوید بیان کنید و همچنین رای یک بار صادر میشود نه چند بار در دادسرا قرار مجرمیت و کیفرخواست در مورد مجرمین صادر میشود و در دادگاه رای و نسبت به رای صادره اعتراض میشود و مراجع بالاتر یا حکم را نقض میکنند و حکم دیگر جایگرین حکم قبلی میشود و یا حکم را تایید میکند این نظر شخصی بنده میباشد